Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση Κάρτας Γραφικών


fotis12

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω ένα desktop με intel core i7 [email protected] και έχει καιρό που δεν το αναβάθμισα, σκέφτομαι αν με μια καινούρια κάρτα γραφικών όπως την hd7950 αν μπορώ να έχω πολύ καλές επιδώσεις για τα καινούρια παιχνίδια που θα βγουν τώρα με τις νέες σειρές κονσόλων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι θα εχεις πολυ καλες επιδοσεις! ακομα και τωρα ο επεξεργαστης σου τα παει μια χαρα :) 

τι παιχνιδια θα παιζεις? σε τι αναλυση? τι τροφοδοτικο εχεις ? και το μπατζετ σου ? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι θα εχεις πολυ καλες επιδοσεις! ακομα και τωρα ο επεξεργαστης σου τα παει μια χαρα :)

τι παιχνιδια θα παιζεις? σε τι αναλυση? τι τροφοδοτικο εχεις ? και το μπατζετ σου ? :)

απαντησε σ'αυτα που λεει ο φιλος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα τροφοδοτικό toughpower 750watt, παίζω σχετικά shooting games, θα έδινα το πολύ 350euro, θα είναι καλύτερα να πάρω μια 7870 και ram(επειδή έχω μόνο 4gb) Ο υπολογιστής μου έιναι αυτός στην υπογραφή μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν κάνω λάθος, δεν χρειάζεσαι πάνω από 4gb ram για τα παιχνίδια.

 

Ωστόσο θέλω να σε ρωτήσω γιατί έχεις 2x2 = 4gb ram σε socket 1366, κοινώς dual και όχι triple channel;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί έχεις 2x2 = 4gb ram σε socket 1366, κοινώς dual και όχι triple channel;;

Το ξέρω ότι θα ήταν καλύτερα με triple channel, αλλά τον καιρό που αγόρασα το pc δεν διέθετα τα λεφτά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...