Προς το περιεχόμενο

AMD: Υπόσχεται καλύτερα coolers στη σειρά καρτών γραφικών Radeon HD 8000


z4rx07

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θεωρώ το καλύτερο σύστημα ψύξης το έως τώρα reference έτσι όπως το ξέρουμε αυτή την στιγμή που πρώτη το έφερε η Ati με την σειρά 5xxx.

 

Ελπίζω τώρα να μην πέσει η ποιότητα στο σύστημα ψύξης. Δεν συμφωνώ στο να είναι φθηνότερη η κάρτα και ας έχει υποδιεστερο σύστημα ψύξης.

Θόρυβος και απαγωγή θερμοκρασιων μέσα στο κουτί ή υψηλες θερμοκρασίες λειτουργίας είναι άσχημο απ ολες τις απόψεις.

 

Είτε μιλάμε για amd ειτε για nvidia κάρτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσα χρόνια (5-6?) έχεις να χρησιμοποιήσεις Amd κάρτα γραφικών?

 

Δεν ετυχε ποτε να εχω εγω προσωπικα AMD καρτα γραφικων, ειχαν ομως φιλοι και γνωστοι μου και πιστευω πως και παλι μπορω να εκφερω αποψη.Τωρα τελευταια εχουν αρχισει και δινουν βαση στους drivers, γιατι αντικειμενικα σαν καρτες γραφικων δυνατοτητες εχουν οποτε υποστηριξη τους λειπει, και φυσικα κανεις δεν αμφισβητει το γεγονος πως ειναι value for money.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ετυχε ποτε να εχω εγω προσωπικα AMD καρτα γραφικων, ειχαν ομως φιλοι και γνωστοι μου και πιστευω πως και παλι μπορω να εκφερω αποψη.Τωρα τελευταια εχουν αρχισει και δινουν βαση στους drivers, γιατι αντικειμενικα σαν καρτες γραφικων δυνατοτητες εχουν οποτε υποστηριξη τους λειπει, και φυσικα κανεις δεν αμφισβητει το γεγονος πως ειναι value for money.

Το χειροτερο ειναι το reference της ATI με ενα fan!!!

gigabyte windforce.Διαφορα 15-20 βαθμους κατως σε idle!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...