Προς το περιεχόμενο

[Wi-Fi Wireless Router] Mini Portable TP-Link TL-WR710N 150 Mbps


nikolaos13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απ'ότι καταλαβαίνω μπορεί να δουλέψει και σαν repeater, οπότε πολύ ενδιαφέρον.

το μαγαζί τι λέει από αξιοπιστία; είναι απο αυτά που συχνά ακούω αλλά ποτέ δεν εχω χρησιμοποιήσει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω πηρα αυτο 300Mbps : http://www.ebay.com/itm/321113043372?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

 

 

το περιμενω να μου ερθει , εχει καλα reviews , βγαινει και με 2 ethernet και εχει και αυτο 2 χρησεις , ειτε με ethernet συνδεδεμενο στο router για καλυτερο σημα , ειτε repeater (λαμβανει το σημα και το προωθει παραπερα) Οποτε η κενη πλεον θυρα ethernet χρησιμευει στο να συνδεσεις κανα pc/printer κτλπ 00974%20(8).jpg

πηρε το ματι μου και PLCs με επιπροσθετο wifi functionality . και αυτα ειναι καλη ολα σε ενα λυση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η 2η ethernet είναι μεγάλη υπόθεση! Γιατί αφου πιάνεις το wifi Που θες το κάνει extend (Σαν νεο router wifi) και σου δίνει και τη δυνατότητα να μπεις στο δίκτυο με Ethernet (για συσκευές που δεν έχουν wifi).

 

έχεις link για αυτο με τη διπλή ethernet?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eπειδή έχω μπερδευτεί λίγο.Αυτό μπορώ να το συνδέσω με το router μέσω ethernet και να μου δημιουργήσει ένα ασύρματο LAN ή να το βάλω σε μία πρίζα και να λειτουργεί ως repeater. Σωστά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 with Chinese Background Operation

παιδια λιγο προσοχή! παιζει να ειναι ΜΟΝΟ στα κινέζικα το interface

 

 

Έτσι είναι, το λέει και κάποιος στα comments...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η 2η ethernet είναι μεγάλη υπόθεση! Γιατί αφου πιάνεις το wifi Που θες το κάνει extend (Σαν νεο router wifi) και σου δίνει και τη δυνατότητα να μπεις στο δίκτυο με Ethernet (για συσκευές που δεν έχουν wifi).

 

έχεις link για αυτο με τη διπλή ethernet?

http://www.ebay.com.au/itm/300Mbps-300M-Mini-Wireless-WiFi-Router-Repeater-Network-Range-Expander-Amplifier-/261210573547?pt=LH_DefaultDomain_15&hash=item3cd15d0aeb

 

δεν ειναι TPLink η καποια καλη μαρκα , αλλα λεει οτι ειναι 300 και οχι 150 mbps (δεν ξερω αν υπαρχει τρελη διαφορα ομως) ... αν το θες σαν repeater (και οχι extender τοτε και μια ethernet ειναι αρκετη πιστέυω. Αν και αξιζει να δωσεις 5 ευρο παραπανω για το διπλο

 

Παίδες μια ερώτηση, το ρουτερ δεν έχει wifi, με αυτό μπορώ να δημιουργήσω ασύρματο δίκτυο ??????

ναι  , τουλαχιστον για αυτο που παρηγγειλα εγω ... απο οτι ειδα στο youtube που έχει απειρα how to , εχει δικο του Interface σαν αυτο του modem σου... το σεταρεις και μετα οτι ιντερνετ παιρνει απο ethernet (διοτι ειπες οτι δεν ειναι wifi το modem σου ) το μετατρεπει σε wifi που του σεταρεις τον κωδικο απο το Interface.

 

 

Εναλλακτικα , αν καποιος αλλος (80% πιθανοτητα) έχει wifi modem αλλα οχι καλο σημα σε καποιο δωματιο , στο video , θα δειτε οτι απλα μπαινεις στο IP ( 192.168.10.1) και στο  setup απλα βαζεις το ηδη υπαρχον WPA/2 password και τελος .

 

Eπειδή έχω μπερδευτεί λίγο.Αυτό μπορώ να το συνδέσω με το router μέσω ethernet και να μου δημιουργήσει ένα ασύρματο LAN ή να το βάλω σε μία πρίζα και να λειτουργεί ως repeater. Σωστά?

ναι ... ετσι καταλαβα απο τα reviews . Ή ρουφαει απο wifi και φτυνει wifi με καλυτερο σημα (εικονα 1 πιο πανω)  , ή ρουφαει απο ethernet και δινει wifi (εικονα 2)  .

Mερικοι μαλιστα το εχουν για να δεχεται wifi και να το μετατρεπει σε ethernet ... 3 λειτουργιες λοιπον.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To βρήκα κι εδώ το tp-link http://www.ebay.com/itm/TP-LINK-TL-WR703N-WR702N-WR700N-WR710N-150M-WiFi-3G-Wireless-Router-for-iPhone4-/280915527330?pt=LH_DefaultDomain_0&var=&hash=item4167dec6a2 για όποιον ενδιαφέρεται.

 

Ο πωλητής αναφέρει ότι το στέλνει με ανταπτοράκι για την εκάστοτε χώρα και με english setup  ;)

 

Εγώ θα το τιμήσω στα ~17 ευρώ  :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...