Προς το περιεχόμενο

Samsung Galaxy SIII vs SIII mini (Βιαζομαι λιγακι)


xouzel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειμαι αναμεσα σε αυτα τα δυο. Λογω μεγαλης διαφορας τιμης, εχουν καποια σημαντικη διαφορα που να τη δικαιολογει εκτος του μεγεθους της οθονης;; Καποιο αλλο που να αξιζει περισσοτερο εκει στα 250-300 € ;;Μια γρηγορη απαντηση σας παρακαλω, γιατι το Νοκια μου παρεδωσε το πνευμα και ειμαι χωρις τηλεφωνο !!!!

Σας ευχαριστω εκ των προτερων :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://kaizerstore.gr/samsung-galaxy-s3-16gb-kokkino-eu

 

 

mini:http://kaizerstore.gr/samsung-galaxy-s3-mini-8gb-%CE%BC%CF%80%CE%BB%CE%B5-eu

 

 

to mini  Έρχεται με εγκατεστημένο το τελευταίας έκδοσης λειτουργικό της Google, Android 4.1 Jelly Bean που υπόσχεται αυξημένη σταθερότητα αλλά και αξιοπιστία. Ενσωματώνει διπήυρηνο επεξεργαστή 1.0GHz με μνήμη RAM 1GB ώστε όλες οι εφαρμογές και λειτουργίες να τρέχουν ταχύτατα ενώ διαθέτει ευρύχωρη AMOLED οθόνη αφής 4" για Internet αλλά και HD video. Περιλαμβάνει κάμερα 5.0MP για υψηλής ανάλυσης φωτογραφίες αλλά και καταγραφή 720p video. Με ενσωματωμένη μνήμη 8GB και δυνατότητα επέκτασης έως και τα 32GB μέσω κάρτα μνήμης microSD αλλά και λειτουργία Wi-Fi Hotspot για διαμοιρασμό της σύνδεσής σας στο Internet.

 

ενο το S3.... Με τετραπύρηνο επεξεργαστή που τρέχει με ταχύτητα 1.4GHz, Super AMOLED οθόνη 4.8" και 1GB μνήμη RAM είναι σίγουρο ότι όλες οι εφαρμογές και τα παιχνίδια θα εκτελούνται με τόση άνεση που δεν θα νιώσετε ούτε στο παραμικρό καθυστερήσεις φόρτωσης. Για να το επιτύχει αυτό χρειάζεται και το κατάλληλο software που δεν θα μπορούσε να είναι άλλο από το τελευταίας έκδοση λειτουργικό σύστημα της Google Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Με το επίσημο market να περιλαμβάνει χιλιάδες επιπρόσθετες λειτουργίες για το τηλέφωνό σας πάντα θα υπάρχει κάτι να σας κρατήσει αμείωτο το ενδιαφέρον. Επίσης ενσωματώνει υψηλής ανάλυσης κάμερα 8.0MP για φωτογραφίες ενώ υποστηρίζει και καταγραφή video FullHD στα 30fps. Το κινητό της επόμενης γενιάς Smartphones κατέφθασε και το όνομα του Samsung Galaxy SIII.

 

φενεται ι διαφορα SAMSUNG S3 ΦΥΣΙΚΑ

.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγχωρηστε την ασχετοσυνη μου αλλα ετσι ειμαι !!! :fear:  Βρηκα αυτο   Σημαινει επισημη αναβαθμιση ;; Και ειναι κατι που ενας ασχετος μπορει να κανει μονος ;; http://www.samsung.com/au/gs3update/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Συγχωρηστε την ασχετοσυνη μου αλλα ετσι ειμαι !!! :fear:  Βρηκα αυτο   Σημαινει επισημη αναβαθμιση ;; Και ειναι κατι που ενας ασχετος μπορει να κανει μονος ;; http://www.samsung.com/au/gs3update/

Ναι γινεται πανευκολα ειτε over the air (μεσω του μενου της συσκευης δλδ) ειτε μεσω Kies (του επισημου προγραμματος υποστηριξης της συσκευης. Δε θα εχεις κανενα προβλημα. S3 κι απο μενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

s 3 lte απο εμενα,μικρη διαφορα τιμης και θα ειναι σαν να εχεις S 4 με τα 2GB μνημης και το LTE !! 

Ωπ, φιλε μη μου κανεις τετοια !!! χαχαχαχ Ειπαμε, ειμαι ασχετος. :-D  Κατ αρχην 60 € διαφορά τιμης δεν τα λες και λιγα, αλλα αν αξιζουν , να τα δωσω. Πες ομως τι σημαινει "θα ειναι σαν να εχεις S 4 με τα 2GB μνημης και το LTE"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωπ, φιλε μη μου κανεις τετοια !!! χαχαχαχ Ειπαμε, ειμαι ασχετος. :-D  Κατ αρχην 60 € διαφορά τιμης δεν τα λες και λιγα, αλλα αν αξιζουν , να τα δωσω. Πες ομως τι σημαινει "θα ειναι σαν να εχεις S 4 με τα 2GB μνημης και το LTE"

Λοιπον κοιτα. Εαν παρεις το απλο 3αρι θα εχεις 1 γιγα μνημη. Κολλαει σαν φουστης. ΤΟ ειχα . Αν παρεις αυτο με τα 2 γιγα μνημη θα εχεις ταχυτητα οπως το 4αρι. Δεν κολλαει πουθενα ,ελευθερη μνημη σχεδον παντα 800 μεγα οποτε...ειναι καλυτερη επιλογη !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον κοιτα. Εαν παρεις το απλο 3αρι θα εχεις 1 γιγα μνημη. Κολλαει σαν φουστης. ΤΟ ειχα . Αν παρεις αυτο με τα 2 γιγα μνημη θα εχεις ταχυτητα οπως το 4αρι. Δεν κολλαει πουθενα ,ελευθερη μνημη σχεδον παντα 800 μεγα οποτε...ειναι καλυτερη επιλογη !!

Περιεργο να κολλαει ενα τοσο καλο και πολυδιαφημισμενο κινητο !!!! Ευχαριστω παντως για τη βοηθεια !! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

S3 LTE με κλειστα τα ματια αν μπορεις βεβαια να διαθεσεις αυτα τα παραπανω χρηματα!

ΕΤΣΙ !! Εγω μολις πουλησα το απλο και σε λιγο παω να το τσιμπησω το LTE . Μιλαμε εχει ολα τα καλα του 4 απλα ειναι λιγο πιο κατω το CPU. Μικρη διαφορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν hardware, το S III είναι σαφώς καλύτερο, πιο γρήγορο όπως λένε όλοι.


 


Αλλά το mini είναι αισθητά πιο μικρό σε μέγεθος από το S III. Ερχόμενος από Nokia μπορεί να είναι σημαντικός παράγοντας αυτός. Συμβουλεύω να πας σε μαγαζί και να τα δεις στο χέρι σου πως σου φαίνονται.


 


Αν έχεις οποιαδήποτε αμφιβολία, διάλεξε το S III, μακροπρόθεσμα αποκλείεται να το μετανοιώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν hardware, το S III είναι σαφώς καλύτερο, πιο γρήγορο όπως λένε όλοι.

 

Αλλά το mini είναι αισθητά πιο μικρό σε μέγεθος από το S III. Ερχόμενος από Nokia μπορεί να είναι σημαντικός παράγοντας αυτός. Συμβουλεύω να πας σε μαγαζί και να τα δεις στο χέρι σου πως σου φαίνονται.

 

Αν έχεις οποιαδήποτε αμφιβολία, διάλεξε το S III, μακροπρόθεσμα αποκλείεται να το μετανοιώσεις.

Τα εχω πιασει διπλα διπλα και, ναι, το μεγεθος του μεγαλου με προβληματιζει. Επισης το LTE εχει διπλασια τιμη απο το μινι. Προβληματιζομαι εντονα !!! Δεν παιζω παιχνιδια και δεν εχω φοβερες απαιτησεις. Μια ερωτηση ακομα. Η ταχυτητα του επεξεργαστη, επηρεαζει το ποσο γρηγορα ανοιγουν οι σελιδες στο ιντερνετ, ή δεν εχει σχεση και παιζει ρολο μονο η συνδεση ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...