Προς το περιεχόμενο

Go GoGadget Go !


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Members

gsarig σε περιπτωση abuse των buttons το ειχα, το εχω, το θελω, τί γίνεται; δηαδή αν ενα troll δεν ξερω οπως θες χαρακτηρισετο αρχιζει να παταει ολα τα κουμπια ολων των gadgets.

 

Αυτό είναι πράγματι ένα θέμα. Προς το παρόν ο μόνος περιορισμός που έχουμε βαλει είναι οτι δεν μπορείς να προσθέσεις αξιολόγηση αν προηγουμένως δεν έχεις επιλέξει "το έχω" ή "το είχα" σε ένα gadget.

 

Από εκεί και πέρα, είναι παρόμοια περίπτωση με το trolling στο φόρουμ. Όταν πέφτει στην αντίληψη μας τέτοιο περιστατικό θα υπάρχουν οι αντίστοιχες κυρώσεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 92
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σε περίπτωση που δεν βρίσκετε το Gadget σας μπορείτε να μας τα υποδεικνύετε χρησιμοποιώντας την φόρμα "Δεν βρήκες το Gadget σου;" που βρίσκεται στο κάτω μέρος της σελίδας.

 

(πάντως ειδικά για την περίπτωσή σου, ο Hal9000 ήδη έχει αναλάβει να το περάσει - σε λίγο θα το δεις online! :D)

 

Ο λόγος για τον οποίο είναι ξεχωριστό site είναι κυρίως γιατί όλη αυτή η λειτουργικότητα δεν μπορούσε απλώς να ενσωματωθεί στο insomnia χωρίς να αλλοιώσουμε την φιλοσοφία του forum.

 

Εκτός αυτού, το ξεχωριστό site μας δίνει την ευελιξία να ενσωματώσουμε στο μέλλον πολλές ακόμη λειτουργίες χωρίς να ανησυχούμε για το αν θα είναι συμβατές με το υπάρχον φόρουμ.

Χωρίς να έχω τσεκάρει το Site, πέρα από μία ματιά που του έριξα με το κινητό, δε θα ήταν καλό να δίνεται η δυνατότητα με κάποιο τρόπο τα μέλη να προσθέτουν μόνα τους διάφορα Gadgets; Φυσικά το αναφέρω αυτό διότι έτσι και ο δικός σας κόπος θα μειωθεί, αλλά και η βάση θα γεμίσει προφανώς πολύ πιο γρήγορα.

 

Αν υπάρχει ήδη ως λειτουργία, συγχωρέστε με, απλά αυτό κατάλαβα από τα λεγόμενά σου.

 

Το θέμα, αν ενσωματωθεί κάτι τέτοιο, είναι πώς θα γίνεται να μη βάζει ο οποιοσδήποτε, οποιοδήποτε Gadget, προκειμένου να μην αλλοιώνεται το περιεχόμενο της σελίδας. Σίγουρα, μία πρόταση είναι να περνάει από τα χέρια σας η εμφάνιση του στη σελίδα. Άλλη μία, να δίνεται η επιλογή σε μέλη με κάποιο όριο posts στο insomnia.

 

Παρεμπιπτόντως, καλή αρχή και εύχομαι να δικαιωθείτε σε αυτή σας τη κίνηση.

 

=)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Members

Χωρίς να έχω τσεκάρει το Site, πέρα από μία ματιά που του έριξα με το κινητό, δε θα ήταν καλό να δίνεται η δυνατότητα με κάποιο τρόπο τα μέλη να προσθέτουν μόνα τους διάφορα Gadgets; Φυσικά το αναφέρω αυτό διότι έτσι και ο δικός σας κόπος θα μειωθεί, αλλά και η βάση θα γεμίσει προφανώς πολύ πιο γρήγορα.

 

Αν υπάρχει ήδη ως λειτουργία, συγχωρέστε με, απλά αυτό κατάλαβα από τα λεγόμενά σου.

 

Το θέμα, αν ενσωματωθεί κάτι τέτοιο, είναι πώς θα γίνεται να μη βάζει ο οποιοσδήποτε, οποιοδήποτε Gadget, προκειμένου να μην αλλοιώνεται το περιεχόμενο της σελίδας. Σίγουρα, μία πρόταση είναι να περνάει από τα χέρια σας η εμφάνιση του στη σελίδα. Άλλη μία, να δίνεται η επιλογή σε μέλη με κάποιο όριο posts στο insomnia.

 

Παρεμπιπτόντως, καλή αρχή και εύχομαι να δικαιωθείτε σε αυτή σας τη κίνηση.

 

=)

 

Το κάθε gadget έχει αρκετά πολύπλοκη δομή και αν αφήναμε τους ίδιους τους χρήστες να τα ανεβάζουν πιστεύω πως το πιθανότερο θα ήταν να κάνουμε τελικά περισσότερη δουλειά στην επιμέλεια των καταχωρήσεων από ότι αν τα βάζαμε μόνοι μας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Αρκετές συσκευές πυο έχουν περάσει από τα χέρια μου τον τελευταίο καιρο δεν είναι καταχωρημένες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρκετές συσκευές πυο έχουν περάσει από τα χέρια μου τον τελευταίο καιρο δεν είναι καταχωρημένες.

add them. H αναπτυξη μιας κοινοτητας στηριζεται στη βοηθεια/συνεισφορά όλων ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Members

Ποιος ο λόγος για "το θέλουν";

honest question,παρακαλώ απαντήστε.

 

Υπάρχουν πολλοί τρόποι με τους οποίους μπορεί να αξιοποιηθεί το κουμπί "το θέλω" και κάποιους από αυτούς θα τους δείτε υλοποιημένους με το τέλος αυτής της beta.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Members

Και πως ξερουμε οτι κάποιος εχει-ειχε αυτο που λεει; Για λόγους σωστου feedback η απορία μου.

 

Δεν μπορούμε να το ξέρουμε. Ο καθένας μπορεί να δηλώσει ότι έχει / είχε / θέλει όποιο gadget θέλει (με τον ίδιο τρόπο που θα μπορούσε να δηλώσει και σε μια συζητηση στο φόρουμ ότι είναι κάτοχός του χωρίς να μπορεί κανείς να ελέγξει την αξιοπιστία της δήλωσής του).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...