Προς το περιεχόμενο

Edifier S330D vs Logitech z523 vs Trust Tytan 2.1


modechristo_13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα Edifier :-)
Τα M-audio..... :-D
Οχι τα Edifier.... :-D

 

...Όχι και στους δυο σας, άσχετοι!

 

Ένα τέτοιο, δύο τέτοιους και ένα ζεύγος τέτοια και καθάρισε ο άνθρωπος.

 

 

 

Το όριο των €100,00 πού θέτει, είναι βέβαια ένα θέμα, αλλά αν το εξετάσουμε από μια συγκεκριμένη σκοπιά, πέφτουμε μέσα: Με τόσα περίπου, αγοράζει τα προσπέκτους...

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα Μ-Audio Studiophile AV ειναι studio monitor ηχεια.. για αλλη χρηση..

αν θες για γενικη χρηση υπολογιστη καλυτερα να μην πας σε αυτα νομιζω, καλυτερα τα Edifier

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σύμφωνα μα αυτά που έχω διαβάσει,τα m-audio είναι ανώτερα,σίγουρα υπάρχουν και ανώτερα αλλά απο logitech,creative και γενικά απο ηχεία για υπολογιστή είναι η μέρα με τη νύχτα και πάλι λέω οτι δεν έχω προσωπική εμπειρία .αρχές του μήνα θα έχω τα AV30 τα οποία απο τι λέγεται είναι χειρότερα απο τα AV40 και θα σου πώ και εγώ την προσωπική μου γνώμη....

 

MasterX ορθά αναφέρεις οτι είναι για studio monitor αλλά αυτό δεν τα "εμποδίζει" να γίνεται χρήση σε υπολογιστή και μάλιστα το αποτέλεσμα να είναι εξαιρετικό.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι φυσικα και μπορουν να χρησιμοποιηθουν σε υπολογιστη.
απλα ισως σου φανει λιγο πιο ξερος/σκληρος ο ηχος τους..

σε σχεση με απλα ηχεια hifi ή και τα πιο απλα συνολα για υπολογιστη, στα οποια ο ηχος ειναι χρωματισμενος για να ειναι πιο ευχαριστος, θα σου φανει διαφορετικος ο ηχος των studio monitor. φυσικα θα εχεις και λιγοτερο μπασο σε σχεση με τα Edifier.

 

και εγω studio monitor χρησιμοποιω κυριως στον υπολογιστη μου και μου αρεσει παρα πολυ ο ηχος τους..αλλα ειναι αλλη κατηγορια τιμης τα δικα μου, πολυ υψηλοτερη απο αυτα που συζηταμε εδω... και εχω και το αντιστοιχο sub (αλλα και ακομα οταν δεν ανοιξω το sub εχουν ικανοποιητικο μπασο)

 

τελικα θα σου πω, οτι αν δεν ασχχοληθεις με ηχο/μουσικη (παραγωγη) μην παρεις studio monitor ειναι η γνωμη μου... για ακροαση μουσικης και γενικη  multimedia χρηση υπολογιστη παρε τα Edifier

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...