Προς το περιεχόμενο

μεγαλη χρήση cpu λογω internet? :/


alexcsk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα .
εδω και καποιες μερες εχω διαπιστωσει οτι το cpu του laptop μου "φτανει στα ακρα" . . .
εσβησα καθε προγραμμα που ηταν υποψηφιο γι αυτην την ενεργεια αλλα εξακολουθουσε το cpu να παει στο 95+ με το που ανοιγα το laptop. 
σημερα για καποιες ωρες δεν ειχα το καλωδιο του internet στο laptop και το cpu εκανε φυσιολογικη χρηση (1-10 %) . .
εβαλα το καλωδιο του internet και παλι τα ιδια... ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

biomecanoid

 εννοεις οτι δεν εχω καλο λογισμικο? αν οχι αυτο τοτε τι? 

 

Gi0

το chrome καταναλωνει το πιο πολυ ποσοστο .. αλλα το προβλημα ειναι οτι ακομα και αν δεν κανω χρηση internet αλλα εχω το καλωδιο μεσα στην θυρα εξακολουθεί να ειναι στο 90 % . .

 

Ας ΣΗΜΕΙΩΣΩ . ( δεν ξερω αν εχει σημασια )  μενω σε φοιτητικές εστιες και το internet ειναι απο το πανεπιστημιο μεσω καλωδιου και μονο.   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε χρησιμοποιω αλλο browser! 

να διορθωσω κατι : τη ζημια πρεπει να την κανει αυτο : svchost.exe (netsvcs) . . . γιατι αυτο τελικα κανει το μεγαλυτερο ποσοστο cpu..
τι ειναι αυτο? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Χωρις να θελω να σε αγχωσω, ο βελτιστος τροπος επιλυσης δεν ειναι το "κλεινω το svchost.exe που προκαλει το προβλημα", καθως κατω απο το συγκεκριμενο process κρεμονται services τα οποια ισως χρειαζεσαι/ειναι απαραιτητα για καποιες λειτουργιες των Windows.

Εαν προκυψει ξανα το προβλημα, κατεβασε τον Process Explorer και προσπαθησε να εντοπισεις τι συγκεκριμενα καταναλωνει cpu, μεσα απο το αυτο το process. Αυτη ακριβως τη λογικη αναφερει και το αρθρο που παρεθεσε ο MoviemakerGr. Μην εστιασεις στο bug το οποιο προκαλει το εκει προβλημα, καθως μιλαμε για το 2008.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...