Προς το περιεχόμενο

Αγορά VGA


Devil666

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αν βγεις στην γυρα θα δεις οτι 7 στα 10 review βγαζουν την 760 καλυτερη απο την 7950

 

εγω θα μεινω σε αυτο που βγαζει τις καρτες ισοδυναμες οπως τις θεωρω κι εγω

http://www.legitreviews.com/article/2227/1/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...και εγώ θα προσθέσω ότι ισοδύναμες αυτές οι 2 εταιρίες μπορούν να είναι αποκλειστικά κ μόνο στα παιχνίδια πουθενά αλλού.

Το ότι προσθεσα κάρτα γραφικών στο Pc μου και εχει ακριβώς τον ιδιο ήχο που είχε με την ενσωματωμένη για έμενα είναι μεγάλο ατού..

Θα μου πείτε η EVGA ευθύνεται γι'αυτο,και θα σας πω όχι μόνο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βεβαια αν υπολoγυσεις οτι αυτη ειναι +7% πιο γρηγορη απο την reference 760 + καλυτερο cooler

http://www.mrcheap.gr/pc-parts/graphics-cards/gigabyte-vga-n760oc-2gd-2048mb.-gddr5-gv-n760oc-2gd.html 261e

 

τοτε προκειτε για ενα πολυ καλο deal για ελλαδα  ;)

 

για εξωτερικο η evga ειναι μονοδρομος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει καμμία σύγκριση της 760 με την 7950.

 

Tα περισσότερα review έχουν την απλή 7950 (non-boost) και factory overclocked 760. (Τι σου κάνει το advertising payrol της nvidia)

 

Χαίρω πολύ αν στήσω έτσι ένα review βγάζω και την 760 γρηγορότερη από 680.

 

Η 7950 με overclock αφήνει μίλια πίσω την 670, δεν θα αφήσει την 760;

 

Όποιος έχει αμφιβολία περιμένω 760 , 670 για benching challenge.

 

Kαι από την άλλη εβδομάδα, δοκιμάζουμε  CF vs SLI.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει καμμία σύγκριση της 760 με την 7950.

 

Tα περισσότερα review έχουν την απλή 7950 (non-boost) και factory overclocked 760. (Τι σου κάνει το advertising payrol της nvidia)

 

Χαίρω πολύ αν στήσω έτσι ένα review βγάζω και την 760 γρηγορότερη από 680.

 

Η 7950 με overclock αφήνει μίλια πίσω την 670, δεν θα αφήσει την 760;

 

Όποιος έχει αμφιβολία περιμένω 760 , 670 για benching challenge.

 

Kαι από την άλλη εβδομάδα, δοκιμάζουμε  CF vs SLI.

εσυ και ο savakis αν δεν μιλαμε για το ιδιο προσωπο εχεται 7950 που χτυπανε και ΤΙΤΑΝΑ  :-D

 

σε βλεπω καιρο στις αγγελιες να ψαχνεις για καρτες amd τι εγινε με τις παλιες τα τιναξανε απο το oc? :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Saiz Εσύ που πετάχτηκες πάλι, είσαι ο γραφικός του Site;

 

Ψάχνω κάρτες AMD για επαγγελματικούς λόγους.

 

Αν ήξερες τι συμβαίνει στον κλάδο της τεχνολογίας και του χρήματος θα έψαχνες και εσύ.

 

Δεν ασχολούμαι με το Titan καθώς δεν πιάνει μπάζα απέναντι στις 7950 Cf, οι οποίες έχουν και το μισό κόστος. Αυτά όμως θα τα πούμε την άλλη εβδομάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόσεξε μόνο γιατί τελευταία κυκλοφορούν πολλά SLI με 770 σε αυτό το forum.. μην σκοντάψεις πουθενά..

 

 

Ευχαρίστως να κοντράρω συστήματα γραφικών που κοστίζουν 60-80% πάνω από το δικό μου, τα αποτελέσματα δεν θα είναι τόσο one-sided όσο νομίζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Ευχαρίστως να κοντράρω συστήματα γραφικών που κοστίζουν 60-80% πάνω από το δικό μου, τα αποτελέσματα δεν θα είναι τόσο one-sided όσο νομίζεις.

Στο ποσοστό φαντάζομαι βάζεις το ότι oτι 770 αγοράστηκαν καινούριες ενώ εσύ τις παίρνεις used γιατί δεν βγαίνουν αλλιώς τα μαθηματικά,τότε πράγματι είναι έτσι δεν έχουν μεταπολιτική αξία..

Τώρα για το πόσο ανταγωνίσιμος θα είσαι θα μας πουν τα παιδιά με τις 770 που νομίζω θα έχουν τον τελευταίο λόγο..

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ποσοστό φαντάζομαι βάζεις το ότι oτι 770 αγοράστηκαν καινούριες ενώ εσύ τις παίρνεις used γιατί δεν βγαίνουν αλλιώς τα μαθηματικά,τότε πράγματι είναι έτσι δεν έχουν μεταπολιτική αξία..

Τώρα για το πόσο ανταγωνίσιμος θα είσαι θα μας πουν τα παιδιά με τις 770 που νομίζω θα έχουν τον τελευταίο λόγο..

 

 

Τις κάρτες μου τις αγόρασα 530 ευρώ και τις 2 ολοκαίνουριες από το Amazon (265 χωρίς μεταφ. τότε, νομίζω 240 έχουν τώρα), έστησα το CF και αργότερα τις "έσπασα" στα δύο μου συστήματα.

Τώρα επανασυνθέτω το CF.

 

Με ενδιαφέρει πολύ να κοντραριστώ με o/c 770 SLI και αν βρεθεί αξιόπιστο μέλος με αυτό το configuration, γιατί να μην στήσουμε και ένα comparative review.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Ευχαρίστως να κοντράρω συστήματα γραφικών που κοστίζουν 60-80% πάνω από το δικό μου, τα αποτελέσματα δεν θα είναι τόσο one-sided όσο νομίζεις.

Άρα το ποσοστό είναι 50% πάνω  από 2x770 που κοστίζουν 858 ευρώ . για να ακριβολογούμε.

 

Τις κάρτες μου τις αγόρασα 530 ευρώ και τις 2 ολοκαίνουριες από το Amazon (265 χωρίς μεταφ. τότε, νομίζω 240 έχουν τώρα), έστησα το CF και αργότερα τις "έσπασα" στα δύο μου συστήματα.

Τώρα επανασυνθέτω το CF.

 

Με ενδιαφέρει πολύ να κοντραριστώ με o/c 770 SLI και αν βρεθεί αξιόπιστο μέλος με αυτό το configuration, γιατί να μην στήσουμε και ένα comparative review.

Νομίζω το αίτημα σου θα εισακουστεί.  :) απλά απ'οτι ξέρω περιμένουν κάποια water blocks να το ολοκληρώσουν.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Saiz Εσύ που πετάχτηκες πάλι, είσαι ο γραφικός του Site;

 

Ψάχνω κάρτες AMD για επαγγελματικούς λόγους.

 

Αν ήξερες τι συμβαίνει στον κλάδο της τεχνολογίας και του χρήματος θα έψαχνες και εσύ.

 

Δεν ασχολούμαι με το Titan καθώς δεν πιάνει μπάζα απέναντι στις 7950 Cf, οι οποίες έχουν και το μισό κόστος. Αυτά όμως θα τα πούμε την άλλη εβδομάδα.

6870 για επαγγλματικους λογους, μας επεισες  :-D

 

στην παρουσιαση να φορας και κουστουμι χαχαχαχαχα  :-D

 

@movie οτι νουμερα και να δωσει μονο αξιοπιστα δεν θα ναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο σκουπιδοντενεκέ της πάντως η apple έβαλε amd.. 

(μιλάω για το mac pro ) 

 

οπότε μάλλον ξέρετε καλύτερα τι κάνει και τι όχι για επαγγελματική χρήση (πέρα από παιχνίδια δηλαδή) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...