Προς το περιεχόμενο
lambroszekis

Καθαρισμός Δοντιών

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το δόντι είναι απλά σφραγισμένο και δεν είμαι σίγουρη αν είναι απονευρωμένο.

Γενικά αν ο υπέρηχος περάσει πάνω από δόντι με ράγισμα ή μερικό κάταγμα θα το σπάσει τελείως. Για αυτό δεν έχει ευθύνη όμως ο οδοντίατρος. Θα μπορούσες να έχεις φάει ένα στραγάλι και να έχει σπάσει ή να σφίξεις τα δόντια και να σπάσει.

Τι έμφραξη είχε; Ρητίνης ή αμάλγαμα (το μεταλλικό);

Κοινοποιήστε αυτήν την ανάρτηση

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα λεύκανση το μεσημέρι και από εκείνη την ώρα έχω τρελούς πόνους έχω πιει ντεπόν νουροφεν κ μεσουλιντ τίποτα τι να κάνω ;;

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Έκανα λεύκανση το μεσημέρι και από εκείνη την ώρα έχω τρελούς πόνους έχω πιει ντεπόν νουροφεν κ μεσουλιντ τίποτα τι να κάνω ;;

Για αρχή μην παίρνεις μπλεγμένα τα παυσίπονα. Κατά δεύτερο πάρε τον οδοντίατρο σου πριν πάρεις παυσίπονα. Κατά τρίτο αν δεν βρεις τον οδοντίατρο σου πήγαινε σε ένα εφημερεύον οδοντίατρο νοσοκομείου ή κέντρου υγείας.

9 το βράδυ ο γιατρός σου είναι εκεί πρήξε τον στα τηλέφωνα να σου πει τι θα κάνεις.

• Like 1

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Πιστεύω θα μου πει να πάρω παυσίπονο δν ξέρω πραγματικά ίσως να κάνω υπομονή μέχρι αύριο ; αλλά πραγματικά πονάει

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Πιστεύω θα μου πει να πάρω παυσίπονο δν ξέρω πραγματικά ίσως να κάνω υπομονή μέχρι αύριο ; αλλά πραγματικά πονάει

Πάρτον τηλέφωνο και πήγαινε να σε δει. Μην κάνεις κοκτέιλ από φάρμακα που δε ξέρεις πως λειτουργούν. Μίλησε μαζί του είναι υποχρεωμένος να σε ανακουφίσει.

Λογικά να θα σου πει τι φάρμακο να πάρεις αλλά σίγουρα δε θα σου πει πάρε 3 διαφορετικά μαζί στην ίδια μέρα και το ήπαρ στη μασχάλη

• Like 1

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Έχεις δίκιο φίλε εντάξει έχω κρατήσει όμως 3-4 ώρες μεταξύ τους δν απαντάει το τηλ δυστυχώς μόνο υπομονή

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Έχεις δίκιο φίλε εντάξει έχω κρατήσει όμως 3-4 ώρες μεταξύ τους δν απαντάει το τηλ δυστυχώς μόνο υπομονή

Διάλεξε ένα και μείνε σε αυτό ως αύριο

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Γενικά αν ο υπέρηχος περάσει πάνω από δόντι με ράγισμα ή μερικό κάταγμα θα το σπάσει τελείως. Για αυτό δεν έχει ευθύνη όμως ο οδοντίατρος. Θα μπορούσες να έχεις φάει ένα στραγάλι και να έχει σπάσει ή να σφίξεις τα δόντια και να σπάσει.

Τι έμφραξη είχε; Ρητίνης ή αμάλγαμα (το μεταλλικό);

Ρητίνης

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...

Χρήσιμες πληροφορίες

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.