Προς το περιεχόμενο

Καθαρισμός Δοντιών


lambroszekis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 53
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το δόντι είναι απλά σφραγισμένο και δεν είμαι σίγουρη αν είναι απονευρωμένο.

Γενικά αν ο υπέρηχος περάσει πάνω από δόντι με ράγισμα ή μερικό κάταγμα θα το σπάσει τελείως. Για αυτό δεν έχει ευθύνη όμως ο οδοντίατρος. Θα μπορούσες να έχεις φάει ένα στραγάλι και να έχει σπάσει ή να σφίξεις τα δόντια και να σπάσει.

 

Τι έμφραξη είχε; Ρητίνης ή αμάλγαμα (το μεταλλικό);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα λεύκανση το μεσημέρι και από εκείνη την ώρα έχω τρελούς πόνους έχω πιει ντεπόν νουροφεν κ μεσουλιντ τίποτα τι να κάνω ;;

Για αρχή μην παίρνεις μπλεγμένα τα παυσίπονα. Κατά δεύτερο πάρε τον οδοντίατρο σου πριν πάρεις παυσίπονα. Κατά τρίτο αν δεν βρεις τον οδοντίατρο σου πήγαινε σε ένα εφημερεύον οδοντίατρο νοσοκομείου ή κέντρου υγείας.

 

9 το βράδυ ο γιατρός σου είναι εκεί πρήξε τον στα τηλέφωνα να σου πει τι θα κάνεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω θα μου πει να πάρω παυσίπονο δν ξέρω πραγματικά ίσως να κάνω υπομονή μέχρι αύριο ; αλλά πραγματικά πονάει

Πάρτον τηλέφωνο και πήγαινε να σε δει. Μην κάνεις κοκτέιλ από φάρμακα που δε ξέρεις πως λειτουργούν. Μίλησε μαζί του είναι υποχρεωμένος να σε ανακουφίσει.

 

Λογικά να θα σου πει τι φάρμακο να πάρεις αλλά σίγουρα δε θα σου πει πάρε 3 διαφορετικά μαζί στην ίδια μέρα και το ήπαρ στη μασχάλη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά αν ο υπέρηχος περάσει πάνω από δόντι με ράγισμα ή μερικό κάταγμα θα το σπάσει τελείως. Για αυτό δεν έχει ευθύνη όμως ο οδοντίατρος. Θα μπορούσες να έχεις φάει ένα στραγάλι και να έχει σπάσει ή να σφίξεις τα δόντια και να σπάσει.

 

Τι έμφραξη είχε; Ρητίνης ή αμάλγαμα (το μεταλλικό);

Ρητίνης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...