Προς το περιεχόμενο

Καινουριο PC


basilis222

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ηρθε η ωρα να "Αναβαθμίσω" το PC Μου. το Εχω απο το 2009.

Αυτα που θα κρατισω ειναι Η καρτα GTX 550 1GB EVGA, 2x 1600MHZ 2GB ram ddr3, 1TB HDD 7200, 500gb hdd 7200

 

Κουτι βρηκα, Αυτο που ψάχνω ειναι CPU kai Motherboard. Σκεφτομαι τον 3gen ΑΜD A10 6800K FM2 socket. Δεν εχω την οικονομική δυνατοτητα να πάω σε intel Αν και ο ι7 κανει 150ευρο παρπάνω... τι λετε?

 

Τον θέλω καθαρά για Gaming. Την κάρτα θα την αλλαξω οταν δω οτι Δεν Πάει άλλο...

 

Κάτι άλλο, εχω για ψυχτρα τον Η70 λέτε να κάνει στο σοκετ FM2?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή κοιτάζω και εγώ πάνω στο συγκεκριμένο socket, έχω σκεφτεί για μητρική Link.png Site: http://www.skroutz.gr/s/2746554/Gigabyte-GA-F2A85X-D3H.html">αυτή , αλλά με A8 5600k πάνω.

 

Και η H70 που έχεις δουλεύει κανονικά στο FM2, δεν υπάρχει πρόβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή κοιτάζω και εγώ πάνω στο συγκεκριμένο socket, έχω σκεφτεί για μητρική Link.png Site: http://www.skroutz.gr/s/2746554/Gigabyte-GA-F2A85X-D3H.html">αυτή , αλλά με A8 5600k πάνω.

 

Και η H70 που έχεις δουλεύει κανονικά στο FM2, δεν υπάρχει πρόβλημα

 

 

 

 

ΓΤ Α8? Πιο καλός δεν ειναι ο Α10?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΓΤ Α8? Πιο καλός δεν ειναι ο Α10?

Ναι πιο καλός είναι ο A10, έχει κυρίως καλύτερα γραφικά και μεγαλύτερους χρονισμούς. Σε όλα τα άλλα πάνω κάτω ίδιοι είναι.

Απλώς επειδή το pc που θα στήσω εγώ δεν θα είναι για πολύ τρελές απαιτήσεις, με καλύπτει ο A8 και απο επιδόσεις και απο τιμή.

 

Βέβαια εγώ μιλάω για trinity και εσύ για richland, αλλά και πάλι οι διαφορές δεν είναι τραγικές.

 

 

 

edit: Στο πρώτο ποστ δεν εννοούσα να βάλεις εσύ A8 αντι για A10, απλώς είπα τι θα κάνω εγώ στην δικιά μου περίπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πρότεινα αν μπορείς οικονομικός να πας και AM3+ socket πάνω του κουμπώνουν και οι  AM3 βγαίνει λίγο ποιό ακριβό αλλά θα σε βοηθήσει σε μια μελλοντική αναβάθμιση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηρθε η ωρα να "Αναβαθμίσω" το PC Μου. το Εχω απο το 2009.

Αυτα που θα κρατισω ειναι Η καρτα GTX 550 1GB EVGA, 2x 1600MHZ 2GB ram ddr3, 1TB HDD 7200, 500gb hdd 7200

 

Κουτι βρηκα, Αυτο που ψάχνω ειναι CPU kai Motherboard. Σκεφτομαι τον 3gen ΑΜD A10 6800K FM2 socket. Δεν εχω την οικονομική δυνατοτητα να πάω σε intel Αν και ο ι7 κανει 150ευρο παρπάνω... τι λετε?

 

Τον θέλω καθαρά για Gaming. Την κάρτα θα την αλλαξω οταν δω οτι Δεν Πάει άλλο...

 

Κάτι άλλο, εχω για ψυχτρα τον Η70 λέτε να κάνει στο σοκετ FM2?

 

 

Απο την στιγμη που εχεις καρτα γραφικων να πας σε

 

AMD FX 6300  (108€)

 

GIGABYTE GA 970A- UD3 (87€)

 

και να προσθέσεις RAM ( σύνολικά να έχεις πάνω από 8Gb)

 

και έναν SSD 120 /180Gb για το λειτουργικό σου !!!  (85-95€)

 

 

Δεν έχει νόημα να πας σε APU από την στιγμή που έχεις εξωτερική κάρτα γραφικών !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...