Προς το περιεχόμενο

Έχουμε μια μελλοθάνατη 4870 εδώ.


Koritsi_Gia_PC

Προτεινόμενες αναρτήσεις

( Έχασα το post μου, άντε ξαναγράψε το τον Ατρόμητο μου. :unsure:  )

 

Demon δεν θέλω να με παρεξηγήσεις σε αυτό που θα σου πω, αλλά έχουμε ένα μεγάλο πρόβλημα σαν πελάτες και καμιά φορά υποστηρίζουμε ακράδαντα μια επιλογή, μέχρι να χυθεί αίμα και τιμή, μόνο και μόνο επειδή την κάναμε εμείς. Έλα στη θέση μου, θα αγόραζες εσύ κάτι από απλούς ψήφους ανθρώπων που δεν γνωρίζεις;

Στο λέω γενικά - επειδή για να είσαι εδώ σημαίνει πως το νιώθεις το άθλημα, και είναι τιμή του λαού που έχει Free Helpdesk - αλλά δες παρακάτω τι απορίες μου παραμένουν:

Ίσως είναι χαλασμένο τηλέφωνο, αλλά άκουσα πως πολλές ψύξεις πολλών manufacturers της σειράς 7xxx δεν πήγαν καλά. Δεν ξέρω αν στέκει, αλλά είχε πάρει και εμένα το μάτι μου ένα άρθρο της AMD όπου απολογούταν για ένα τέτοιο θέμα, και έταζε "ξήγα" στην επόμενη. Τώρα ίσως ήμουν υπό επήρεια Σαβ/κου, και κατάλαβα λάθος. Αλλά όντως, ποια είναι η καλύτερη επιλογή ψύξης από αυτά που γνωρίζουμε για χαμηλότερη θερμοκρασία. ~200€ ίσως το παλικαράκι (με σπουδές Game Programming σε Παν/μιο Αμερικάνικο) κατά 99% δεν θα έχει σε 3-4 έτη να τα ξανασκάσει. Με μια σίγουρη επιλογή (έστω και να πάει σε τίποτα VaporX ή TwinFrzr) θα έχουμε τα μέγιστα, stable, αποτελέσματα και άξιζε σαν επιλογή VFM με δεδομένο πως θα δώσει 1-2 έτη ζωής (πίιιιπες για τις ψυχές των ακατάλληλων devs) ακόμη. Ίσως βέβαια είναι και όλες ίδιες και απλά αλλάζει ή παπάτζα για τα ανήλικα απ' έξω.

Εγγύηση; Πόση είναι στην Asus; Στην Core Edition είδα πως δίνει 2 έτη η XFX (το "R" στο modelname δίνει 5ετή afaik).

Σίγουρα Sapphire, Asus, MSI είναι TOP επιλογές για τις Mainstream AMD, γενικά. Αλλά είμαι νούμπ, δεν ενημερώνομαι πια όπως εσείς για τέτοια μικρά τεχνικά dets και γι' αυτό είμαι εδώ άλλωστε.

Με Factors, Εγγύηση, Ψύξη και Θορύβου, ποια να πάρει λοιπόν; Καταλήγουμε Asus ή ότι και να πάρει είναι ίδιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πάρει την φθηνότερη με την μεγαλύτερη εγγύηση. Κρυες κάρτες είναι, δεν έχουν θέμα όσον αφορά τα συστήματα ψύξης. Αν δεν κλοκάρει δεν τα χρειάζεται καθόλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι sapphire αν είναι θέμα θορύβου τότε... στην δικιά μου (υπογραφή) πολύκαλή ψύξη, δε λέω, αλλά σου παίρνει τα αυτιά ρε παιδί μου... αλλά και πάλι, βλέποντας το σύστημα της sapphire έκδοσης μου φαίνεται καλύτερο από τα άλλα....

τώρα για εγγυήσεις δε γνωρίζω πόισο δίνει η κάθε μία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά εσύ έχεις και παλιότερη.Και το άρθρο στο οποίο αναφέρεται το κορίτσι είναι για reference.Η ASUS δίνει 3χρ εγγύηση.Τα περισσότερα μη reference συστήματα ψύξης έχουν βελτιωθεί τα τελευταία χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως, reference ήταν. Άψογα.

Έφυγε για ASUS, σας ευχαριστώ όλους πολύ. Με τέτοιες αφορμές ξαναξεσκουριάζω και εγώ με τα specs. ^.^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...