Προς το περιεχόμενο

WhatsApp: Καταγράφει ρεκόρ ανταλλαγής μηνυμάτων, 27 δισ. μέσα σε μια μέρα


z4rx07

Προτεινόμενες αναρτήσεις

0,89 τον χρόνο; μπιγκ ντίαλ

 

Sent from my SGH-T999 using Insomnia

το οποίο προϋποθέτει να έχεις πιστωτική κάρτα η paypal η κάτι τέλος παντόν που πολλοί δεν έχουν η δεν μπορούν να βγάλουν (πχ εγώ δεν μπορώ να βγάλω προπληρωμένη επειδή είμαι άνεργος και δεν καλύπτω της καινούργιες προϋποθέσεις της τράπεζας)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Συγκεκριμένα μέσα σε 24 ώρες είχαν σταλεί μέσω της υπηρεσίας WhatsApp 10 δισ. εισερχόμενα μηνύματα και 17 δισ. εξερχόμενα

.

 

 

 

Πως στελνονται τα εισερχομενα; Στελνονται 'η λαμβανονται; 10 δις εισερχομενα, δεν ηταν πριν μεσα στα 17 δις των εξερχομενων (πριν γινουν εισερχομενα) ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ακριβώς προσφέρει αυτή η εφαρμογή; αν τόσο ο αποστολέας όσο και ο παραλήπτης χρειάζονται πρόσβαση στο ίντερνετ, γιατί να μην στείλει κάποιος κατευθείαν email;

1 To ότι με το που ανοίξεις το wifi αμέσως σου έρχονται τα μηνύματα.

2 Δεν χρειάζεται να κάνεις login/logout,

3 Εντοπίζει όλες τις επαφές του κινητού σου που το έχουν εγκατεστημένο.

 

Αντι λοιπόν να πληρώνεις λεφτά σε μηνύματα βάζεις ένα πακέτο ιντερνετ στο κινητό σου (εαν θες να λαμβάνεις άμεσα τα μηνύματα σου) με 5 ευρώ (whats up της cosmote 5e= 500mb/μηνα) και ανταλλάζεις άπειρα μηνύματα με τους φίλους σου, στέλνεις εικόνες (το κάνω συχνά)...

 

Επίσης επειδή είχα παει Ρωσία και εκεί όλοι το χρησιμοποιούν...

 

TIP

Εαν θέλετε να προσθέσετε μια επαφή απο εξωτερικό ώστε να εμφανηστεί στο WhatsApp πρέπει μπροστά απ τον αριθμο να βάλετε και τον κώδικα της εκάστοτε χώρας! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Ελληνας δεν εχει προβλημα να πληρωσει 4 ευρω το φραπε σε καμια σικατη περιοχη αλλα για 0.89 λεπτα τον χρονο σπαζεται!Για αυτο παθαινουμε οτι παθαινουμε...

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Ελληνας δεν εχει προβλημα να πληρωσει 4 ευρω το φραπε σε καμια σικατη περιοχη αλλα για 0.89 λεπτα τον χρονο σπαζεται!Για αυτο παθαινουμε οτι παθαινουμε...

χαχαα!! ακριβώς! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Ο Ελληνας δεν εχει προβλημα να πληρωσει 4 ευρω το φραπε σε καμια σικατη περιοχη αλλα για 0.89 λεπτα τον χρονο σπαζεται!Για αυτο παθαινουμε οτι παθαινουμε...</p>

 

Πόσο μα πόσο δίκιο έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τουλάχιστον 30-40 στέλνω και λαμβάνω.

Έχω και το viber στο κινητό αλλά δε το χρησιμοποιώ τόσο.

Μετά τον χρόνο, και αν πρέπει να πλήρωσω (κάρτα δεν έχω)μάλλον θα το γυρίσω στο viber...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στη αγγλια σου παιρνει χρηματα απο τη καρτα συνδεσης πχ vodafone σε ρωτα βεβαια επειδη εχω αγγλικο αριθμο ε βαζεις 10 λιρες(οπως εδω με cu σου μενουν 10 λιρες) σου κρατα το ιλιγγιωδες ποσο ουτε λιρα σχεδον κ ολοι το εχουν  αλλα εχουν κ ανοιχτο wifi  οχι οπως εδω, στη γυφτια και στη κλαψα ειμαστε πρωταθλητες....τελος, και υπαρχουν εφαρμογες να φανε και οι κοτες ,viber,kakaotalk,line,skype,facebook messeger,tango,chaton,hangouts ,ηρθε με τη καραμπινα και μας ειπε η το βαζεις η πεθαινεις.. media markt exei καρτες 15 ε οπως η apple με itune  k  δε θελει καρτες πιστωτικες κ κουραφεξαλα ελα παρε παρε inverter

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Viber??? seriously??????????

 

ΠΟΙΟ viber ρε παιδιά...

 

Οκ γούστα είναι αυτά, αλλά ας μην συγκρίνουμε το whatsapp που είναι world standard ουσιαστικά με το viber..

 

Εγω ειχα και τα δυο και με δεδομένο ότι σχεδόν όλοι έχουν skype, αν θέλω να πάρω κάποιον τηλ που ειναι στο εξωτερικό (κυρίως για δουλειά δηλαδή) θα τον πάρω skype...

 

Viber απλά delete..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Viber??? seriously??????????

 

ΠΟΙΟ viber ρε παιδιά...

 

Οκ γούστα είναι αυτά, αλλά ας μην συγκρίνουμε το whatsapp που είναι world standard ουσιαστικά με το viber..

 

Εγω ειχα και τα δυο και με δεδομένο ότι σχεδόν όλοι έχουν skype, αν θέλω να πάρω κάποιον τηλ που ειναι στο εξωτερικό (κυρίως για δουλειά δηλαδή) θα τον πάρω skype...

 

Viber απλά delete..

Το viber όπως και το wa έχουν πάνω από 100 mil downloads στο play , μην κρίνεις μόνο από τους γνωστούς σου
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το viber όπως και το wa έχουν πάνω από 100 mil downloads στο play , μην κρίνεις μόνο από τους γνωστούς σου

Και τι να κανει,να αρχίσει να παίρνει αγνώστους? B)

Κι εμένα οι περισσότεροι φίλοι skype έχουν. Αλλά συγκρίνουμε διαφορετικές πλατφόρμες.

To skype δεν έχει καμία σχέση με whatsapp και viber. Δεν είναι καθόλου ευέλικτο σε λειτουργία εκτός pc.

Βέβαια σαν το bobsled όταν ακόμα δούλευε κανένα αλλά οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τι να κανει,να αρχίσει να παίρνει αγνώστους? B)

Κι εμένα οι περισσότεροι φίλοι skype έχουν. Αλλά συγκρίνουμε διαφορετικές πλατφόρμες.

To skype δεν έχει καμία σχέση με whatsapp και viber. Δεν είναι καθόλου ευέλικτο σε λειτουργία εκτός pc.

Βέβαια σαν το bobsled όταν ακόμα δούλευε κανένα αλλά οκ.

Κι εγώ τα έχω όλα λόγω γνωστών μου και το WhatsApp συγκεκριμένα μόνο και μόνο επειδή το χρησιμοποιούν πολλοί γνωστοί μου, αλλιώς δεν κάνει κάτι παραπάνω από το viber, τίποτα απολύτως

Είναι απλά πιο βαρύ, αλλά κλαιν

Έχει ομιλία που τρώει ελάχιστα δεδομένα και χρησιμοποιώ αρκετά σε 3g

 

 

Το Skype όντως δεν είναι βολικό στο κινητό..

Και το hangouts απαράδεκτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...