Προς το περιεχόμενο

Xbox 360 Topic v2


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για το 'Dust: An Elysian Tail' ,διαβαζω ότι θα είναι το πρωτο Games with Gold για το Μαη.

http://worthplaying.com/article/2014/4/25/news/92117/

 

Το ειχα αγορασει πριν δυο μηνες περιπου αλλα δεν το τερματισα ποτε.Ειχα παιξει 5+ ωρες  κ εσβησα καταλαθος το save(εχει ένα μυστηριο autosave).Μετα το ξεκινησα απ την αρχη στο easy, αλλα παραηταν ευκολο κ το βαρεθηκα.

Καποια στιγμη θα το ξαναπιασω απ την αρχη.

Παντως μου ειχε φανει λιγο μονοδιαστατο κ γενικα το περιμενα πολύ καλυτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλός μήνας αυτός, ό,τι και να λέμε. Δε γουστάρω Saints Row (και το έχω ήδη από το Plus από πέρυσι), αλλά ξέρω πολύ κόσμο που γουστάρει. Το Dust το είχα παίξει λίγο σε φίλο και μου είχε φανεί πολύ καλή περίπτωση. Δεύτερο παιχνίδι που θα τιμήσω από το Gold μετά το Hitman. Αντε, να δούμε αν θα τριτώσει :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ρέστα της έδωσε αυτό τον μήνα η MS παιδιά. Και είναι ο μοναδικός μήνας που θα τα τιμήσω και τα δύο, καθώς μέχρι τώρα είχα στάνταρ το ένα από τα δύο παιχνίδια που έδινε. Έτσι πρέπει να είναι αυτές οι υπηρεσίες. Σωστό multiplayer, δώρο 2 παιχνίδια κάθε μήνα και τα παιχνίδια να σου μένουν και μετά την λήξη την συνδρομής. Να τα λέμε αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά,έβαλα ένα στικακι με ταινίες στο xbox αλλά δεν μπόρεσα να τις περάσω στον σκληρό του!!!
πώς θα βάλω τις ταινίες από το στικακι στο xbox?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως να πρέπει πρώτα να διαμορθώσεις το φλάσακι σου στο xbox(θα σβήσει όσα έχεις ήδη μέσα) και μετά μεσω κάποιου tool όπως το horizon να ανοίξεις το φλασάκι και να βάλεις μέσα τα βίντεο που θές.Πάντως ψάξε για τι τύπου βίντεο υποστηρίζει πρέπει να υπήρχε και ένα media update δωρεάν στο xbox live.Εγώ το είχα κάνει χρόνια πριν δεν ξέρω αν το έχουν πατσάρει και καλά για να χρησιμοποιεί ο κόσμος τα πληρωτέα προγράμματα για να βλέπει βίντεο ή ταινίες όπως η μαλακία το netflix

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως ψάξε για τι τύπου βίντεο υποστηρίζει πρέπει να υπήρχε

Δεν εχω προβλημα σε αυτό,μια χαρά τα παίζει τα βιντεο αλλα δεν μπορω να τα περάσω στο xbox

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει ενας γνωστός ενα ΧΒΟΧ360 και σκέφτομαι να το πάρω. Αλλά δεν ξέρω αν με εξυπηρετεί. Οπότε σας ρωτάω, μπορώ να το χρησιμοποιήσω σαν media center στην τηλεόραση? Δηλαδή να παίζω ταινίες avi kai mkv με ελληνικούς srt υπότιτλους?  Μπορώ να το συνδέσω και με το οικιακό μου δίκτυο να κάνω stream κατευθείαν απο το pc? Επίσης θα μπορώ να μπαίνω στο ιντερνετ κανονικά? Youtube, facebook....  Όπως το browser στο pc? Και ενα τελευταίο... "σπάει" ωστε να παίζω τζαμπε παιχνίδια μελλοντικά..?? Και κατα ποσο επικίνδυνο ειναι αυτο για την κονσόλα...?? Υπάρχουν μειονεκτήματα? Αυτα. Ευχαριστω.


 


Προτεραιοτητα μου ειναι να το δουλευω σαν media cender μεσω stream και να βλεπω βιντεο μεσω youtube,


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως έχουν τα πράγματα τώρα - που χρειάζεσαι Gold για να δεις Youtube - δε σε συμφέρει. Ακούγεται ότι θα βγάλουν όμως Youtube, Netflix και λοιπές υπηρεσίες από το Gold και θα έχουν πρόσβαση ελεύθερα και οι Silver χρήστες, οπότε, αν δε βιάζεται ο φίλος σου να το διώξει, θα έλεγα να περιμένεις ώς την Ε3, όπου λογικά θα ανακοινώσουν ό,τι αλλαγές σκοπεύουν να κάνουν.

 

Streaming μέσω PC μπορείς να κάνεις σχεδόν τα πάντα, μέσω Windows Media Center. Δεν είμαι σίγουρος τι παίζει με τους υπότιτλους όμως, οπότε καλύτερα να το διπλοτσεκάρεις αυτό. MKV παίζει σίγουρα (μόνο μέσω streaming), για υπότιτλους μόνο δεν ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...