Προς το περιεχόμενο

Xbox 360 Topic v2


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια αν κανεις τα καθιερωμενα διαλειματα για τσιγαρακι εισαι οκ...γιατη το κλασσικο κοντρολερ δεν κουραζει αν παιζεις fps που ποιανοντα να δαχτυλα που δουλευουν της σκανδαλες..

Εμενα προσωπικα δεν με κουρασε ποτε το whell ειναι και πολυ ελαφρυ..αν ιωθετεις την τακτικη 1 ωρα gaming ενα τεταρτο διαλειματακι εισαι οκ πιστευω..εγω θα ελεγα να το παρεις δεν ειναι δα και πολυ ακριβω...δουλευει και σε πολλα games και σαν δευτερο κοντρολερ,,πχ street fighter

Έγινε φίλε, αν το πάρω θα αρχίσω και το κάπνισμα! :-D  (ευχαριστώ για την απάντηση, το σκέφτομαι)

 

Εγώ δεν έχω ακούσει κανέναν να παραπονιέται ότι του πιάνονται τα trigger fingers.

 

Με αυτό το "τιμόνι" μετά από λίγο καιρό θα έχεις κάνει μια ωραιότατη ζημιά στους ώμους σου και τον αυχένα, από την άλλη, που θα σου κοστίσει τελικά παραπάνω απ' όσο μια κανονική τιμονιέρα :P

 

ΥΓ: Κάνε κι ένα spell-check πριν ποστάρεις, να χαρείς!

Το θέμα είναι ότι καλή τιμονιέρα για το 360 είναι πανάκριβη από όσο το έχω ψάξει και επίσης μπορεί να μην είναι συμβατή με το one ας πούμε και θα είναι κρίμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Το θέμα είναι ότι καλή τιμονιέρα για το 360 είναι πανάκριβη από όσο το έχω ψάξει και επίσης μπορεί να μην είναι συμβατή με το one ας πούμε και θα είναι κρίμα!

Εχεις δίκιο και στα δύο (και οι φυσιοθεραπείες ακριβές είναι :P ). Δεν είναι καλή στιγμή για αγορά τιμονιέρας για καμία κονσόλα, βασικά, μέχρι να ξεκαθαρίσει το τοπίο με τις καινούργιες. Βέβαια, οι περισσότερες, αν όχι όλες, που είναι για 360 λειτουργούν και στο PC, αλλά δυστυχώς Forza δεν υπάρχει στο PC, οπότε... Αναμονή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις δίκιο και στα δύο (και οι φυσιοθεραπείες ακριβές είναι :P ). Δεν είναι καλή στιγμή για αγορά τιμονιέρας για καμία κονσόλα, βασικά, μέχρι να ξεκαθαρίσει το τοπίο με τις καινούργιες. Βέβαια, οι περισσότερες, αν όχι όλες, που είναι για 360 λειτουργούν και στο PC, αλλά δυστυχώς Forza δεν υπάρχει στο PC, οπότε... Αναμονή. 

Σωστός...το πολύ πολύ να βολευτώ με το gamepad ή να δώσω 20-30€ για αυτό το..."τιμόνι" για δοκιμή! Σ'ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπήρχε μια φτηνή Logitech κάποτε - την είχα αγοράσει σε μια προσφορά 19 ευρώ - για το 360, η οποία σίγουρα θα ήταν καλύτερη περίπτωση από το "τιμόνι". Ηταν μόνο 180 μοίρες και πλαστική τελείως, και χωρίς κανονικό force feedback, με απλή δόνηση μόνο. Στο Forza, θυμάμαι, δε μου άρεσε (βέβαια, έχε υπόψη σου πως στο PS και στο PC έπαιζα και παίζω με GT Driving Force, οπότε έπαιζε άνιση σύγκριση), αλλά για πιο arcade πράγματα ήταν ΟΚ. 

 

Δεν ψάχνεις μήπως βρεις καμιά τέτοια ξεχασμένη πουθενά; 'Η και μεταχειρισμένη την παλιά official της MS, αλλά αυτή ίσως να τη δίνουν ακριβή, λόγω σπανιότητας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπήρχε μια φτηνή Logitech κάποτε - την είχα αγοράσει σε μια προσφορά 19 ευρώ - για το 360, η οποία σίγουρα θα ήταν καλύτερη περίπτωση από το "τιμόνι". Ηταν μόνο 180 μοίρες και πλαστική τελείως, και χωρίς κανονικό force feedback, με απλή δόνηση μόνο. Στο Forza, θυμάμαι, δε μου άρεσε (βέβαια, έχε υπόψη σου πως στο PS και στο PC έπαιζα και παίζω με GT Driving Force, οπότε έπαιζε άνιση σύγκριση), αλλά για πιο arcade πράγματα ήταν ΟΚ. 

 

Δεν ψάχνεις μήπως βρεις καμιά τέτοια ξεχασμένη πουθενά; 'Η και μεταχειρισμένη την παλιά official της MS, αλλά αυτή ίσως να τη δίνουν ακριβή, λόγω σπανιότητας. 

Την Official μπορείς να τη βρεις ebay κλπ λίγο που είδα, μεταχειρισμένες οι πιο πολλές και διάβασα καλά λόγια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι να κανω εξεταστικο κεντρο του μπαμπινιωτη ειναι...ας ειμαι ανορθωγραφη σ..εγω μια αποψη ειπα...τωρα που βρηκες εσυ την ζημια στους ωμους και τον αυχενα δεν μπωρο να καταλαβω δεν ζυγιζει το whell κανα 5ακιλο ουτε σε υποχρεωνει κανεις να παιζεις με τα χερια τεντωμενα να αναπαρηστεις τον shumacher το βαζεις και μπροστα στα αχαμνα σου σαν να εχεις ενα οποιοδηποτε χειρηστηριο...μαλλων δεν εχεις να πεις κατι τεκμηριωμενο και τρολλαρεις εις βαρος αλλων εδω μεσα...οσο για τα fps ειναι παγκοσμιος γνωστο οτι ποιανονται τα δαχτυλα που δοθλευουν σκανδαλες..εσυ ειτε αδιαφορεις ειτε δεν εχεις παιξει ποτε σου fps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλά, καλά, μην αρπάζεσαι!
 
Και χωρίς να κρατάς τίποτα, αν έχεις τα χέρια σου να αιωρούνται μπροστά σου, και κάθε μισή ώρα να κάνεις διάλειμμα, όχι κάθε μία, πάλι θα έχεις πρόβλημα μακροπρόθεσμα. 
 
Οσο για το τι παίζω, τα προφίλ μου υπάρχουν στην υπογραφή μου, μπορείς να τσεκάρεις αν ξερω τι λέω. 
 
 
(Τι είναι αυτό το πράγμα με τους νέους χρήστες να αρπάζονται με το παραμικρό, ρε παιδί μου, και βγάζουν και συμπέρασμα για τον άλλον με τη μία χωρίς να τον ξέρουν; Κουλάρετε λίγο, συζήτηση κάνουμε, δεν τις βγάζουμε να τις μετρήσουμε σε κάθε ποστ.)
 

ΥΓ: Εφόσον είναι ένα κλικ μόνο το να κάνεις spell-check - όλοι οι browsers το υποστηρίζουν - θεωρώ πως είναι η ελάχιστη ένδειξη σεβασμού προς τους συνομιλητές σου να το κάνεις, ειδικά αν ξέρεις ότι είσαι ανορθόγραφη. Δεν υπονοεί τίποτα για την ευφυϊα σου η ανορθογραφία, υπάρχουν χίλιοι δυο λόγοι που μπορεί να συμβαίνει αυτό, μην το παίρνεις στραβά :)

 

Επεξ/σία από Vole Maulder
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μεγαλύτερη απογοήτευσή μου με την MS στη γενιά του 360 ήταν το σκηνικό με τα τιμόνια της. Είχε που είχε μόνο μία σοβαρή πρόταση σε προσιτή τιμή, την απέσυρε κι αυτή για ετούτη τη βλακεία...

 

Δυστυχώς στο 360 το racing είναι χαμένη υπόθεση (τουλάχιστον για μένα), από τη στιγμή που δεν υποστηρίζονται οι Logitech G25/27.Έχω πάψει να ασχολούμαι εδώ και χρόνια. Οι μοναδικές αξιοπρεπείς τιμονιέρες που είναι συμβατές με το 360 είναι οι διάφορες Porsche της Fanatec (εκτός αν έχει βγει και κάτι άλλο που δεν το έχω πάρει χαμπάρι). Τα τιμόνια της Fanatec όμως είναι σχετικά ακριβά και κυρίως δυσεύρετα.

 

Οτιδήποτε άλλο έχει κυκλοφορήσει σε 360 θεωρώ πως είναι ανάξιο λόγου, καθώς αρκεί μία φορά να δοκιμάσετε και να παίξετε σε τιμονιέρα των 200-300 ευρώ για να μην ξαναπιάσετε χειριστήριο των 50 ευρώ στα χέρια σας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς στο 360 το racing είναι χαμένη υπόθεση (τουλάχιστον για μένα), από τη στιγμή που δεν υποστηρίζονται οι Logitech G25/27.Έχω πάψει να ασχολούμαι εδώ και χρόνια. Οι μοναδικές αξιοπρεπείς τιμονιέρες που είναι συμβατές με το 360 είναι οι διάφορες Porsche της Fanatec (εκτός αν έχει βγει και κάτι άλλο που δεν το έχω πάρει χαμπάρι). Τα τιμόνια της Fanatec όμως είναι σχετικά ακριβά και κυρίως δυσεύρετα.

 

Οτιδήποτε άλλο έχει κυκλοφορήσει σε 360 θεωρώ πως είναι ανάξιο λόγου, καθώς αρκεί μία φορά να δοκιμάσετε και να παίξετε σε τιμονιέρα των 200-300 ευρώ για να μην ξαναπιάσετε χειριστήριο των 50 ευρώ στα χέρια σας.

Και ούτε στο one θα υποστηρίζονται από αυτά που διαβάζω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς. Αλλά επειδή ακόμα είναι νωρίς, ίσως να γίνει κάποιο θαύμα (ή η Logitech να βγάλει νέα τιμονιέρα που να παίζει με τα API/HID του Xbone).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ η Logitech σταμάτησε γενικά με τα τιμόνια, με το Χμποχ θα ασχοληθεί τώρα; 

 

Παίζει να είναι κι ο μόνος λόγος να αναβάλω την αναπόφευκτη αγορά του Χ1 για αναβάθμιση στο PC το ότι η Logitech εγκατέλειψε τα τιμόνια. Αρνούμαι να δώσω 300άρα για νέο τιμόνι σε κονσόλα για να μη δουλεύει στην επόμενη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο λογαριασμο σου στο XBOX LIVE μπορεις να μπεις κανονικα και απο τον υπολογιστη σου. Δεν γνωριζω αν υπαρχει και καμια εφαρμογη για κινητα οπου ενδεχομενως να μπορουσες και απο εκει να μπεις..Δεν βλεπω το λογο γιατι να μην μπορεις. Αγοραζεις το παιχνιδι με αυτο τον τροπο και επειτα το κατεβαζεις στην κονσολα σου απο τη download list.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...