Προς το περιεχόμενο

Xbox 360 Topic v2


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Nintendo1889 είπε

To είχα τσηπαρει σε έναν και έπαιζα fifa 09 online. Μου είχαν μπαναρει την συσκευή όχι το account.

Πριν 2-3 χρόνια που είχα μιλήσει με το support μέσο chat, μου είχαν πει ότι το μπαν είναι για πάντα και δεν αλλάζει. (Το είχα παίξει ότι την αγόρασα μεταχειρισμένη την κονσόλα και δεν το ήξερα)

Επίσης δεν θυμάμαι καθόλου το email που είχα χρησιμοποιήσει για το προφίλ.

Για δες ρε φίλε εδώ μήπως και μπορείς και κάνεις κάτι,ο φίλος το κάνει με στικακι ,έχεις το τελευταίο dashboard στο μπανιαρισμένο 360?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 704
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα παιδιά.

Έπεσε στα χέρια μου ένα xbox 360 slim με dashboard 16537 και φλασαρισμενο να παίζει backup δισκάκια.

Μέχρι στιγμής οτι παλιό παιχνίδι έχω δοκιμάσει παίζει. Κάποια όμως σχετικά "καινούργια" games πχ Lego Star wars tfa και rise of the tomb raider μου ζητάνε update.

Τι κάνουμε σε αυτή την περίπτωση? Υπάρχει φόβος να ξε-φλασαριστη η κονσόλα να μην παίζει τα δισκάκια?

Κάποια εποχή θυμάμαι γινόταν αυτό αν έμπαινες online και έκανες update. Δεν ξέρω τι firmware φλασαρισματος έχει. Το έχω παρατήσει καιρό το σπορ του 360 και δεν θυμάμαι τι παίζει.

Αν γνωρίζει κάποιος κάτι ας βοηθήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, joker80 είπε

Καλησπέρα παιδιά. Έπεσε στα χέρια μου ένα xbox 360 slim με dashboard 16537 και φλασαρισμενο να παίζει backup δισκάκια. Μέχρι στιγμής οτι παλιό παιχνίδι έχω δοκιμάσει παίζει. Κάποια όμως σχετικά "καινούργια" games πχ Lego Star wars tfa και rise of the tomb raider μου ζητάνε update. Τι κάνουμε σε αυτή την περίπτωση? Υπάρχει φόβος να ξε-φλασαριστη η κονσόλα να μην παίζει τα δισκάκια? Κάποια εποχή θυμάμαι γινόταν αυτό αν έμπαινες online και έκανες update. Δεν ξέρω τι firmware φλασαρισματος έχει. Το έχω παρατήσει καιρό το σπορ του 360 και δεν θυμάμαι τι παίζει. Αν γνωρίζει κάποιος κάτι ας βοηθήσει.

17526 είναι το τελευταίο update.

Δεν κάνεις update από κονσόλα, αναβαθμίζεις χειροκίνητα με usb.

Και επίσης φλασαρισμα το drive.

Αν δεν το κατέχεις το άθλημα, υπάρχουν παιδιά να στην φτιάξουν....

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mikele13- είπε

17526 είναι το τελευταίο update.

Δεν κάνεις update από κονσόλα, αναβαθμίζεις χειροκίνητα με usb.

Και επίσης φλασαρισμα το drive.

Αν δεν το κατέχεις το άθλημα, υπάρχουν παιδιά να στην φτιάξουν....

Άρα υπάρχει φόβος για ξεφλασαρισματος του drive μετά το update? Δεν νομίζω να ασχοληθώ άμα θέλει ξανά απ' την αρχή  φλασαρισμα. Δεν αξίζει τον κόπο πιστεύω. Ευχαριστώ πάντως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με LT+ 3.0 που είμαι (αν θυμάμαι σωστά αυτό ήταν το τελευταίο διαθέσιμο firmware στις fat κονσόλες) έκανα πριν μερικούς μήνες το τελευταίο update που ουσιαστικά ήταν για τους ανανεωμένους κανονισμούς GDRP, όλα είναι κομπλέ και παίζει κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παιδιά.

Μόλις έβαλα το Hitmal Blood Money να παίξω σε ενα 360 E μοντέλο και μου λέει να αλλάξω το display setting από Pal 50 σε Pal 60.

Πήγα στα settings αλλά η επιλογή που το κάνεις ειναι απενεργοποιημένη.

Εχει ένα βιντεάκι στο Youtube αλλά είναι για την έκδοση που παίρνει το πρώτο το καλώδιο και όχι με το HDMI.

Επίσης δεν έχω το AV καλώδιο που είχε η συσκευή διότι  αγόρασα την κονσόλα μεταχειρισμένη και δεν μου το έστειλε ο πωλητής...

Καμιά βοήθεια κανείς;

Ευχαριστώ,

Επεξ/σία από Nintendo1889
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

Sorry που ξεθάβω το θέμα, αλλά θα πάρω ένα used 360 σε λίγες μέρες και θέλω να παίξω ξανά το Red Dead Redemption, το είχα παλιά στο PS3.

Βάζει ακόμα καμιά φορά προσφορές το xbox store για τα games του 360 ή όχι;
Έλεγα μήπως το αγοράσω ψηφιακά αλλά βλέπω ότι στο store το έχει 30€...
Γνωρίζετε κανένα αξιόλογο site που κάνει track τις εκπτώσεις όπως το psprices.com αλλά για το Xbox 360;

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Frankie_ είπε

Γύρω στα 10-15 max σκεφτόμουν, αλλιώς το παραγγέλνω και σε φυσική μορφή.

στο microsoft store πέφτει σχετικά συχνά στο 10αρικο. θα ελεγα να κανεις υπομονή και να το πάρεις από εκεί, το ίδιο έκανα και εγώ. Στο xbox365.gr βάζει οτι προσφορές ανεβαίνουν καθε βδομάδα για το microsoft store.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, konstantin79 είπε

στο microsoft store πέφτει σχετικά συχνά στο 10αρικο. θα ελεγα να κανεις υπομονή και να το πάρεις από εκεί, το ίδιο έκανα και εγώ. Στο xbox365.gr βάζει οτι προσφορές ανεβαίνουν καθε βδομάδα για το microsoft store.

Ευχαριστώ.

Στο Ελληνικό store εδώ:

https://marketplace.xbox.com/el-GR/product/Red-Dead-Redemption/66acd000-77fe-1000-9115-d8025454082b

Ή στο Αμερικάνικο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...