Προς το περιεχόμενο

Xbox 360 Topic v2


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω κάποιο περίεργο θέμα με downloaded games από το xbox live arcade. Είχα αγοράσει κάποτε μερικούς τίτλους της capcom (street fighter 2 turbo hd remix, megaman 9 και bionic commnado:rearmed)

Έκανα format τον δίσκο γιατί είχε μαζέψει τόσο πολύ σαβούρα, και ο καθαρισμός της cache δεν βοηθούσε ιδιαίτερα.

Πάω να τα κατεβάσω μετά το format μέσα από το download history αλλά μου βγάζει error 800700E8, και στο arcade δεν τα εμφανίζει καν αν τα ψάξω!

Σε εσάς τα εμφανίζει ? Μίλησα με το support μέσω chat, αλλά ο τύπος δεν είχε την παραμικρή ιδέα τι συμβαίνει!  

http://support.xbox.com/el-GR/xbox-live/errors/error-code-800700e8

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου αν τα είχες αγοράσει σε ξενο account και μετά το άλλαξες σε ελληνικό νομίζω ότι δε μπορείς να τα κατεβάσεις πλέον. Θα έπρεπε να τα κρατήσεις σε κάποιο σκληρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου αν τα είχες αγοράσει σε ξενο account και μετά το άλλαξες σε ελληνικό νομίζω ότι δε μπορείς να τα κατεβάσεις πλέον. Θα έπρεπε να τα κρατήσεις σε κάποιο σκληρό.

 

Έχεις δίκιο! Είχα Αμερικάνικο account όταν τα κατέβασα και μετά από καιρό το έκανα Ελληνικό. Δοκίμασα να αλλάξω το account σε Αμερική και κατέβηκαν κανονικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχω ενα θεμα με το Xbox360 της αδερφης μου και ελπιζω να ξερετε να με βοηθησετε.

Το xbox ειναι ενα κοκκινο(δεν ξερω αν παιζει ρολο γι'αυτο το γραφω) και στο εξωτερικο τροφοδοτικο(μετασχηματιστης; )  που εχει η κονσολα εχει ενα λαμπακι που οταν ειναι κλειστη η κονσολα ειναι πορτοκαλι ο φωτισμος του κι οταν ανοιγει γινεται πρασινο αυτο.

Το λοιπον αυτο τωρα πια οταν αναβεις την κονσολα γινεται κοκκινο κι η κονσολα δεν αναβει.

Εχετε ιδεα τι φταιει;Ειναι γνωστο προβλημα που παρουσιαζουν οι κονσολες αυτες;

Επεξ/σία από Fronimitis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν μπορεις να βρεις ενα αλλο τροφοδοτικο να δοκιμασεις

αν εισαι κοντα πειραια και εχεις ορεξη πες μου να σου δωσω ενα να το

δεις αν θα αναψει

η κονσολα φοραει καλη μητρικη που δεν εχουν παρουσιασει προβληματα

αλλα ποτε δεν ξερεις φυσικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιδαρι μενω και να σου πω την αληθεια βαριεμαι να ερχομαι Πειραια γι'αυτο.

Θα παρω καποια στιγμη του ξαδερφου μου να δω αν φταιει αυτο.

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τo Black friday sales εχει αρκετα καλουδια.Πηρα καρτουλα.

 

Εδω το Αισχος with Gold για το μηνα Δεκεμβρη http://majornelson.com/2013/11/27/xbox-live-gold-members-get-gears-of-war-and-shoot-many-robots-free-in-december/#disqus_thread

Ενα ατομο που εχει xbox κ δεν εχει παιξει το συγκεκριμενο παιχνιδι, υπαρχει στο κοσμο;Εστω ενα;

Μεχρι κ εγω που τα βαριεμαι το χω τελειωσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας , επειδη δεν εχω ασχοληθει ποτε με κονσολες εχω καποιες αποριες με το xbox360:

1. τι διαφορες εχει το fat απο το slim (hardware οχι εμφανισης)

2. Αν εχει μικρο δισκο το fat (20gb πχ) μπορω να βαλω ευκολα μεγαλο 2,5" ?

3. Μπορω να κατεβασω απο το store της microsoft (επι πληρωμη ) games ?

Συγκεκριμενα με ενδιαφερει το παιχνιδι real steel .Μπορω να το κατεβασω επι πληρωμη η δεν ειναι για Ελλαδα?

4.Αν ειναι ξεκλειδωτη μπορει εκτος απο τα backup παιχνιδια να αγορασει και να κατεβασει κανεις και original?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.Διαφορα στο μεγεθος :P αλλα πας ασυζητητι σε slim που σπανια βγαζουν προβληματα,σε αντιθεση με τις fat κονσολες(εκτος απο αυτα με jasper που εχω ακουσει τα καλυτερα)

2.Δεν γνωριζω.

3.Ναι μπορεις,με μια καρτουλα το αγοραζεις απο δω http://marketplace.xbox.com/el-gr/Product/REAL-STEEL/66acd000-77fe-1000-9115-d802584111e0

4.Φλασαρισμενη θες να γραψεις.Νομιζω παιζουν κ κανονικα παιχνιδια απλα απ οτι εχω διαβασει θελει λιγο προσοχη καποια νεα παιχνιδια.

Edit Για τη 4η ερωτηση ρωτα καλυτερα σε αυτο το θεμα γιατι δεν ειμαι σιγουρος http://www.insomnia.gr/topic/395839-xbox-360-hacking-guide-v2/page-514

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια για βοηθηστε λιγο γιατι κολησα,εχω κολησει,παω να αποσυμπιεω ενα παιχνιδι απο rar για να βγει σε iso για να το καψω και δεν μπορει ουτε το unrar ,unzip να το ολοκληρωσει     Δεν υπάρχει αρκετός χώρος(ΛΕΕΙ ΕΝΩ ΥΠΑΡΧΕΙ) στο δίσκο.βγαζει το εξης
!   Write error: only NTFS file system supports files larger than 4 GB

 

τι πρεπει να κανω?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...