Προς το περιεχόμενο

Xbox 360 Topic v2


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

ρε παιδιά,τι είναι τα G και που χρησιμεύουν!?

E-penis :P

 

Κάθε achievement έχει και κάποια αξία σε πόντους, αναλόγως τη δυσκολία του. Πρακτικά δεν υπάρει χρησιμότητα. Μόνο στην περίπτωση που είσαι γραμμένος στα Xbox Live Rewards, όπου, αναλόγως το tier στο οποίο βρίσκεσαι (δε θυμάμαι ακριβώς πώς είναι χωρισμένα) σου δίνει κάποια credits (παλιότερα σου έδινε microsoft points, πριν τα καταργήσουν και τα κάνουν κανονικά λεφτά) ανά 10 δολάρια που ξοδεύεις στο marketplace. Νομίζω όμως ότι δεν υποστηρίζεται αυτό το πρόγραμμα στα ελληνικά προφίλ. Αν δεν έχεις ελληνικό προφίλ, τότε, μπορείς να το βρεις μέσα από το site του xbox και να γραφτείς/δεις λεπτομέρειες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πληροφοριακά, για όποιον ενδιαφερόμενο, βγήκε επιτέλους το πρώτο επεισόδιο της 2ης σεζόν του Walking Dead στο ιρλανδικό Marketplace.χα

Αντε καλη διασκεδαση :-D

Να σε ρωτησω Vole,εγω ειχα σβησει καταλαθος το save απ το season 1,παιζει καποιο ρολο στην εξελιξη αν το εχεις ή όχι;Γιατι είναι κ 15ωρες κ βαριέμαι να το ξαναπαιξω.

Καποια στιγμη θα το παρω,αλλα θα περιμενω να βγει ολόκληρος ο κυκλος.

Το wolf among us πως σου φανηκε;Δεν ηταν ασχημο για μενα,φιλμ νουαρ με εντονο το στοιχειο του σουρεαλισμου.Απλα νομιζω ότι δεν παιζω παιχνιδι αλλα παρακολουθώ ταινια.Δε συμμετεχω οσο θα επρεπε στο story.

 

Στα games with gold

1-15 Dead island

16-30 Toy soldier:cold war

 

To πρωτο ευτυχως για μενα το εχω αφησει αρκετες φορες απ τα χερια μου.

Στο δευτερο,μονο το πρωτο TS εχω παιξει.Καλο παιχνιδι,όχι στα γουστα μου.

Σε γενικες  γραμμες παντως είναι καλες επιλογες(σε σχεση με παλιοτερα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε καλη διασκεδαση :-D

Να σε ρωτησω Vole,εγω ειχα σβησει καταλαθος το save απ το season 1,παιζει καποιο ρολο στην εξελιξη αν το εχεις ή όχι;Γιατι είναι κ 15ωρες κ βαριέμαι να το ξαναπαιξω.

Καποια στιγμη θα το παρω,αλλα θα περιμενω να βγει ολόκληρος ο κυκλος.

Το wolf among us πως σου φανηκε;Δεν ηταν ασχημο για μενα,φιλμ νουαρ με εντονο το στοιχειο του σουρεαλισμου.Απλα νομιζω ότι δεν παιζω παιχνιδι αλλα παρακολουθώ ταινια.Δε συμμετεχω οσο θα επρεπε στο story.

 

Υποθέτω πως θα παίζει ρόλο, δεδομένου ότι είναι direct sequel και παίζεις την Clem. Αν δεν έχεις save επιλέγει randomly για σένα τι είχε γίνει στην πρώτη σεζόν. Σε τέτοιο είδος παιχνιδιού, εγώ θα πρότεινα να το ξανάπαιζες. Το περισσότερο νόημα είναι στις επιλογές σου, δηλαδή.

 

Ωραίο ήταν το Wolf Among Us, δεν περίμενα να μου αρέσει όσο μου άρεσε. Ημουν πολύ διστακτικός λόγω θεματολογίας, αλλά το χειρίζονται με ενδιαφέροντα τρόπο. Ελπίζω μόνο να μην τους πάρει ξανά 4 μήνες να βγάλουν επεισόδιο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τα καλά με την Telltale συνεχίζονται. Σαν να μην έφτανε η καθυστέρηση των 4 μηνών του δεύτερου επεισοδίου του Wolf Among Us, τώρα δε λειτουργεί και το Season Pass στο Xbox.

 

http://www.joystiq.com/2014/02/05/the-wolf-among-us-bitten-by-season-pass-issues-on-xbox-360/?ncid=rss_truncated&utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+weblogsinc%2Fjoystiq+(Joystiq)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμφιβάλλω αν υπάρχουν πάνω από 2 άτομα που ασχολούνται με το 360 ακόμα εδώ, αλλά, έτσι, για την ιστορία, η MS έστειλε χτες κωδικούς για δωρεάν κατέβασμα του δεύτερου επεισοδίου του Wolf Among Us σε όσους είχαν αγοράσει το Season Pass. Το πρόβλημα με το Season Pass παραμένει πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, πέρσυ τέτοια εποχή αγόρασα ένα XBOX 360 και δυστυχώς τον Αύγουστο το πούλησα και τώρα έχω μετανιώσει. Μετά από ψάξιμο βρήκα ένα slim 4gb τριών ετών στα 60ε με δύο χειριστήρια και headset. Άκρως ελκυστική τιμή, επειδή είμαι επαρχία τώρα και το xbox Αθήνα μπορώ να βάλω έναν φίλο να το ελέγξει από τον πωλητή, ωστόσο επειδή η τιμή είναι πολύ χαμηλή και δεν είναι δυνατό να βρω αξιολογήσεις, τι να πω στον φίλο μου να προσέξει για να μαι σίγουρος ότι όλα είναι καλά με την κονσόλα;

Επίσης, η κονσόλα δεν έχει φλασαριστεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...