Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Topic v2 [PS3]


Byron.christ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

How to download ps3 mods at ps3

 

Ξερει κανεις αν γινεται και πως να βαλω mods στο ps3(super slimm 500 gb) για gtav ή skyrim(offline βεβαια).Επισης μπορειτε να μου προτεινετε κανα αλλο παιχνιδι στο οποιο μπορω να βαλω μοδς??
Ευχαριστω πολυ εκ των πρωτερων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος η παραγωγή του Ps3. (?!)

Δυστυχώς φαίνεται ότι η SONY αφού αφήνει το Vita σε "life support" κατάσταση, σταματάει και την παραγωγή των Ps3.
τα νέα έρχονται απο την SONY New Zealand και μιλάνε για "discontinuing" του Ps3.
Ελπίζω να μην επαληθευτεί η είδηση ....  :(
Τα νέα εδώ : http://www.thosegamers.com/end-of-an-era-ps3-is-officially-discontinued/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει παιδιά δεκαετία έβγαλε. Εγώ ακόμα το χρησιμοποιηώ και δεν πάω σε άλλη κονσόλα εκτός του Wii U μόνο για το Wind Waker και κάτι από το Eshop 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά,
Μετά από τόσα χρόνια μας "άφησε" το λατρεμένο μου PS3 60αρι.
Χωρίς καμιά προειδοποίηση, όταν πάω να το ανοίξω κάνει πως φορτώνει αλλά πριν ακόμα βγάλει σήμα στην TV σβήνει...
Καμιά διάγνωση -έστω και από μακριά- έχουμε;
Με λίγη αναζήτηση μάλλον είναι το PSU, τι λέτε;
Στα νότια προάστια κανένας για service ???
Εκτός από συναισθηματικούς λόγους που θα ήθελα να το φτιάξω υπάρχουν και οι πρακτικοί, αφού υπάρχουν εκατοντάδες παιχνίδια για τα μικρά...
Βέβαια φτάνει να αξίζει η επισκευή του...
Να πω πως για 1η φορά το άνοιξα και το φύσηξα αλλά δεν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά,

Μετά από τόσα χρόνια μας "άφησε" το λατρεμένο μου PS3 60αρι.

Χωρίς καμιά προειδοποίηση, όταν πάω να το ανοίξω κάνει πως φορτώνει αλλά πριν ακόμα βγάλει σήμα στην TV σβήνει...

Καμιά διάγνωση -έστω και από μακριά- έχουμε;

Με λίγη αναζήτηση μάλλον είναι το PSU, τι λέτε;

Στα νότια προάστια κανένας για service ???

Εκτός από συναισθηματικούς λόγους που θα ήθελα να το φτιάξω υπάρχουν και οι πρακτικοί, αφού υπάρχουν εκατοντάδες παιχνίδια για τα μικρά...

Βέβαια φτάνει να αξίζει η επισκευή του...

Να πω πως για 1η φορά το άνοιξα και το φύσηξα αλλά δεν...

το γνωστο YLOD στα 40αρια κ 60αρια PS3.

υπαρχουν 2 λυσεις...

1.reflow με heatgun κ οσο κρατησει(αν πετυχει το reflow)

2.reballing αρκετα μεγαλυτερο κοστος επισκευης (60-80 ευρω)

αλλα ειναι καινουριο παλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημ2ρα παιδες εχω ενα πσ3 και δεν μπορο να αντιγραφω τα save μου usb δεν το βλεπει.εχει 3,72 εκδωση μαμα τη πρεπει να κανω για να μπορο να τα αντιγραψω.αν περασω καποια αλλοι εκδωση θα το βλεπει.φωβαμε μηπος χτυπιση σκλυρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημ2ρα παιδες εχω ενα πσ3 και δεν μπορο να αντιγραφω τα save μου usb δεν το βλεπει.εχει 3,72 εκδωση μαμα τη πρεπει να κανω για να μπορο να τα αντιγραψω.αν περασω καποια αλλοι εκδωση θα το βλεπει.φωβαμε μηπος χτυπιση σκλυρο

ειναι fat32 το usb?

αλλιως δεν το βλεπει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

How to download ps3 mods at ps3

 

Ξερει κανεις αν γινεται και πως να βαλω mods στο ps3(super slimm 500 gb) για gtav ή skyrim(offline βεβαια).Επισης μπορειτε να μου προτεινετε κανα αλλο παιχνιδι στο οποιο μπορω να βαλω μοδς??

Ευχαριστω πολυ εκ των πρωτερων!

ρε παιδια δεν γινεται να με βοηθησει καποιος παρακαλω πολυ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερίζω. Βρήκα ένα ps3 για ένα ανηψάκι μου σε πολύ καλή τιμή. Μπορεί να μου πει κάποιος τι πρέπει να προσέξω; Το μοναδικό πρόβλημα που βγάζει μου είπε αυτός ότι είναι ένα μήνυμα όταν πάει να συνδεθεί στο νετ. Μία μπλε οθόνη με έναν αριθμό 8001κάτι.

 

Μου τι δίνει με 3 παιχνίδια και 2 χειριστήρια 60€. Σε περίπτωση που δεν μας ενδιαφέρει το online να το χτυπήσω;

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το μοναδικό πρόβλημα σίγουρα  ; Μάλλον είναι banned αλλα και παλι ειναι too good to be true  :-D .

 

Δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με κοσόλες. Τι εννοείς banned; Από τη sony για online παιχνίδια; Θα μου τη φέρει αύριο να τη δοκιμάσω. Απλά ήθελα να ξέρω αν υπάρχουν 2-3 πράγματα για να προσέξω.

 

Αυτό είναι το σφάλμα που βγάζει:

 

 

 

post-226424-0-80359600-1444662509_thumb.jpg

 

 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...