Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Topic v2 [PS3]


Byron.christ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα ! θα ηθελα να ρωτησω κατι γιατι δεν εχω και πολλες γνωσεις πανω στο θεμα. Αγαπω το gaming και για αυτο σκεφτομαι να αγορασω ενα Ps3 λογω της πεσμενης του τιμης και της μεγαλης γκαμας των games του ..πιστυετε αξιζει η αγορα του ενω κυκλοφορει το ps4 ? 

*don't hate :P* :-D  :-D  :-D

 

μην το σκεφτεσαι καν.Εχει απειρες παιχνιδαρες σε τιμη χωμα,θα γουσταρεις την ζωη σου.Και σε 1-2 χρονακια που θα βγει και το PS4 slim τσιμπας και ενα PS4 αν εχεις χορτασει PS3(που δε νομιζω)

 

Επισης οπως καποιος ειπε πιο πανω, βρες καλυτερα ενα καλο μεταχειρησμενο slim και οχι super slim.Αλλιως σε super slim πρεπει να παρεις εξωτερικο δισκο,τα 12 GB που εχει στο κουτι ειναι γελοια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολα τα ps3 απ το πρωτο που βγηκε μεχρι και το τελευταιο εχουν τα ιδια χαρακτηριστικα(επεξεργαστη, ραμ, γραφικων, hdmi, wifi)?

παιζουν τα ιδια παιχνιδια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Αγόρασα πριν κατι μέρες ένα ps3 και εχω φτιαξει μια λίστα με exclusive και μή τιτλους που θέλω να παιξω.Σίγουρα ειναι ελλιπέστατη,τι άλλο μου προτείνετε;

 

 

Shadow of the colossus

Darksiders

heavy rain

ace combat assault horizon, infinity

demon's souls

dark souls

dishonored

infamous

journey

killzone

little big planet

red dead redemption

GT 6

the last of us

uncharted

vanquish

starhawk

God of war

The ico

Heavenly sword

Initial D extreme stage

Linger in shadows

Wipeout HD

twisted metal

tekken revolution

Ridge racer 7

Resistance

Ratchet & Clank

Rain

Nino kuni

Motorstorm

Beyond two souls

yakuza

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγόρασα πριν κατι μέρες ένα ps3 και εχω φτιαξει μια λίστα με exclusive και μή τιτλους που θέλω να παιξω.Σίγουρα ειναι ελλιπέστατη,τι άλλο μου προτείνετε;

 

 

Shadow of the colossus

Darksiders

heavy rain

ace combat assault horizon, infinity

demon's souls

dark souls

dishonored

infamous

journey

killzone

little big planet

red dead redemption

GT 6

the last of us

uncharted

vanquish

starhawk

God of war

The ico

Heavenly sword

Initial D extreme stage

Linger in shadows

Wipeout HD

twisted metal

tekken revolution

Ridge racer 7

Resistance

Ratchet & Clank

Rain

Nino kuni

Motorstorm

Beyond two souls

yakuza

 

 

Metal Gear Solid ΑΘΕΕ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγόρασα πριν κατι μέρες ένα ps3 και εχω φτιαξει μια λίστα με exclusive και μή τιτλους που θέλω να παιξω.Σίγουρα ειναι ελλιπέστατη,τι άλλο μου προτείνετε;

 

 

Shadow of the colossus

Darksiders

heavy rain

ace combat assault horizon, infinity

demon's souls

dark souls

dishonored

infamous

journey

killzone

little big planet

red dead redemption

GT 6

the last of us

uncharted

vanquish

starhawk

God of war

The ico

Heavenly sword

Initial D extreme stage

Linger in shadows

Wipeout HD

twisted metal

tekken revolution

Ridge racer 7

Resistance

Ratchet & Clank

Rain

Nino kuni

Motorstorm

Beyond two souls

yakuza

 

 

GTA 4 και 5 αν δεν τα εχεις παιξει ηδη,και τα Batman παιχνιδια οπωσδηποτε Asylum και City. Tomb raider και Evil within ειναι επισης αξιολογα οπως και τα Resident evil 5 και 6 ειναι οκ (πιο πολυ για ενοικιαση).

Ωραιο πακετακι ειναι και το https://www.skroutz.gr/s/5391329/Ultimate-Stealth-Triple-Pack-Thief-Hitman-Absolution-Deux-Ex-PS3.htmlκαι σιγουρα Devil May Cry πχ https://www.skroutz.gr/s/440633/Devil-May-Cry-HD-Collection-PS3.html

https://www.skroutz.gr/s/424050/Silent-Hill-HD-Collection-PS3.htmlΕπισης απο συλλογες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολα τα ps3 απ το πρωτο που βγηκε μεχρι και το τελευταιο εχουν τα ιδια χαρακτηριστικα(επεξεργαστη, ραμ, γραφικων, hdmi, wifi)?

παιζουν τα ιδια παιχνιδια?

Οσον αφορα την αποδοση εχουν ιδια χαρακτηριστικα ακριβως και παιζουν τα ιδια παιχνιδια.

Αυτο που αλλαζει στα διαφορα μοντελα και εκδοσεις (φατ, σλιμ, σουπερσλιμ) ειναι η αρχιτεκτονικη των cpu, gpu καθως και η καταναλωση σε Watt

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ps4 και ps3. Περισσοτερο παιζω με το 3 παρα το 4. Φθηνα παιχνιδια, αξιολογοι τιτλοι που σιγουρα δεν εχεις παιξει, θα σε κρατησουν αγκιστρωμενο.

Δεν εχω την οικονομικη δυνατοτητα να μοιραζω 70αρια στο 4. Δε τ' αξιζουν. Μονο το bloodborne λιωνω, οταν εχω χρονο.

 

Αν παρεις το 3 το super slim.... τεραστια προσοχη στο σκληρο δισκο. Παρα πολλα τα παραπονα στο psn για χαλασμενους σκληρους δισκους. Προτεινω τη 12 gb εκδοση. Δωσε το 50αρι να βαλεις επωνυμο δισκο. Το δικο μου σε 2 μηνες τα εφτησε. Ειχα και προβλημα με το χειριστηριο του. Χρειαστηκε εγχειριση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας, ψάχνω εδώ και καιρό κάποιο κλασσικό ωραίο παιχνιδάκι για το ps3. Στυλ παιχνίδια που μου αρέσουν είναι το Assassin's creed 3, kingdom hearts, uncharted, last of us, (ratchet and clank και jax and dexter από ps2, παιχνίδια στυλ diablo 3 δεν με πολυαρέσουν). Τα γραφικά δεν χρειάζεται να είναι τρελά, απλά να έχει μια ωραία ιστοριούλα και άμα έχει co-op ακόμα καλύτερα (άμα δεν έχει δεν με πειράζει, απλά θα το έπαιρνα σαν bonus). Περιμένω προτάσεις :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσον αφορα την αποδοση εχουν ιδια χαρακτηριστικα ακριβως και παιζουν τα ιδια παιχνιδια.

Αυτο που αλλαζει στα διαφορα μοντελα και εκδοσεις (φατ, σλιμ, σουπερσλιμ) ειναι η αρχιτεκτονικη των cpu, gpu καθως και η καταναλωση σε Watt

εφοσον αλλαζει η αρχιτεκτονικη, σε θα επρεπε να αλλαξει και η αποδοση?

 

(σκεφτομαι να παρω το πρωτο που κυκλοφορησε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εφοσον αλλαζει η αρχιτεκτονικη, σε θα επρεπε να αλλαξει και η αποδοση?

 

(σκεφτομαι να παρω το πρωτο που κυκλοφορησε)

ΙΣΩΣ τα Slim και Super Slim,να έχουν ελαφρώς καλύτερες επιδόσεις μετά από αρκετή ώρα παιχνιδιού,μιας και δεν ζεσταίνονται τόσο πολύ όσο τα πρώτα Fat.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα. Σύνδεσα το ps3 σε 29άρα pc monitor 2560x1080. Στις ρυθμίσεις το έβαλα στα 1080p. Άλλα όταν πάω να παίξω το GTA V πέρα του ότι πάει στα 720p (αν και αυτό πρέπει να είναι το max του παιχνιδιού), η εικόνα είναι πολύ μέτρια. Θυμάμαι όταν το έπαιζα σε 50άρα TV είχε πολύ πιο κρυστάλλινη εικόνα. Υπάρχει καμία ρύθμιση που δεν έκανα μήπως; Προηγουμένως ήταν στην 50άρα TV συνδεδεμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα. Σύνδεσα το ps3 σε 29άρα pc monitor 2560x1080. Στις ρυθμίσεις το έβαλα στα 1080p. Άλλα όταν πάω να παίξω το GTA V πέρα του ότι πάει στα 720p (αν και αυτό πρέπει να είναι το max του παιχνιδιού), η εικόνα είναι πολύ μέτρια. Θυμάμαι όταν το έπαιζα σε 50άρα TV είχε πολύ πιο κρυστάλλινη εικόνα. Υπάρχει καμία ρύθμιση που δεν έκανα μήπως; Προηγουμένως ήταν στην 50άρα TV συνδεδεμένο.

υπαρχει ενα ενδεχομενο το HDMI σου να μην ειναι τοσο καλης ποιοτητας, το ειχα παθει και εγω στο παρελθον, δοκιμασε και αλλο καλωδιο αν εχεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει ενα ενδεχομενο το HDMI σου να μην ειναι τοσο καλης ποιοτητας, το ειχα παθει και εγω στο παρελθον, δοκιμασε και αλλο καλωδιο αν εχεις 

Δοκίμασα με το HDMI που είχα στην 50άρα και όντως πρέπει να υπάρχει διαφορά. Thanks.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...