Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Topic v2 [PS3]


Byron.christ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

σαν χθες πριν 10 χρονια κυκλοφορησε το PS3 και το καημενο το ξεχασαν ολοι, που με αυτο περασαμε υπεροχες ωρες λιωσιματος...λογικα στις επομενες ημερες θα ανακοινωσουν το τελος του!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας. Μόλις παρέλαβα ενα ps3 slim από φίλο, δυστυχως σκέτη την κονσόλα και εχω καποιες ερωτησεις:

 

1)καλώδιο hdmi έχω. Τι μου λείπει;;  Αν καταλαβα καλά, μου λείπει μονο ενα καλωδιο AC (σαν αυτο :http://image.made-in-china.com/43f34j00zMwTBvgdbtlG/AC-Power-Cable-Cord-PC046A-.jpg)

Σωστά;;;

2)Εφόσον μου λείπει μόνο αυτό, κάνω λάθος ή ειναι το ιδιο καλωδιο που χρησιμοποιουμε σε καποια ραδιοφωνα αλλα και στα λαπτοπς;;

3) Το μοντέλο είναι CECH-2004B (slim), δε γνωρίζω ουτε με τι firmware ερχεται, ούτε αν ενδεχομενως εχει τσιπαριστει.. Είναι το συγκεκριμένο μοντέλο downgradable? Παίζει ρόλο τί εκδοση λογισμικού θα φοράει μόλις το ανοίξω;; ΑΝ είναι τσιπαρισμένο θα το καταλάβω από κάπου συγκεκριμένα; Απ οτι καταλαβαινετε ειμαι εντελως ασχετος απο ps3, μονο ενα xbox ειχα για λιγο καιρο..

1.ναι το απλο καλωδιο ρευματος που εχουν τα ραδιοφωνα 8-10 ευρω κοστος

2.ειναι downgradable μοντελο,αν εχει ηδη custom θα εχεις εξτρα εφαρμογες multiman κλπ.

τσεκαρε αν δουλευουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά, θέλω να μεταφέρω saves. users, trophies και ό,τι άλλο γίνεται από ένα ps3fat σε ένα ps3slim (και τα δύο με ermak 4.81 cfw). Υπάρχει κάπου κάποιος οδηγός? Προσπάθησα με το Data transfer utility από το XMB αλλά μάλλον κάτι κάνω λάθος και δεν βλέπει το ένα το άλλο για να ξεκινήσει η διαδικασία! Κάθε συμβουλή ευπρόσδεκτη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ps3 camera

 

παιδες καλησπερα. πηρα μια καμερα και move για τα παιδια μεταχειρισμενη. η καμερα οταν δειχνει τα προσωπα μας φαινεται σαν εχει χιονια η να πιξελιαζει. αυτο ειναι το κανονικο λογω αναλυσης η εχει χαλασει. μια χαρα πιανει την κινηση εκει δεν εχει θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα έχεις πρόβλημα έστω και αν τα καταφέρεις να τα μεταφέρεις

Δεν νομίζω ότι θα σου δουλέψουν

Για τα saves με ενδιαφ'ερει περισσότερο φίλε mikele. Ξέρεις κάτι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα saves με ενδιαφ'ερει περισσότερο φίλε mikele. Ξέρεις κάτι?

αρκετα παιχνιδια εχουν κλειδωμενα saves και οταν τα μεταφερεις 

πολυ απλα δεν θα σου δουλεψουν.

 

πρεπει να ασχοληθεις αρκετα με καποιο προγραμμα στο pc

το οποιο δεν θυμαμαι αυτη τη στιγμη μπας και καταφερεις τιποτα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα σε όλους, ψάχνω τιμονιέρα για ps3 που να είναι συμβατή και με pc (εάν είναι εφικτό), έως 100€.

Κυρίως ψάχνω από Ελλάδα γιατί θα γίνει δώρο για τα Χριστούγεννα οπότε υπάρχει ένας χρονικός περιορισμός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες ενας φιλος θελει να παρει στο γιο ενα ps3  αυτο με τα 12 γιγα δισκο. φανταζομαι οτι οι δυνατοτητες του ειναι ιδιες με τα αλλα σωστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 ναι ιδια ειναι

αλλα εποειδη ρωτησες αν φλασαρεται σε αλλη ενοτητα

αν τον ενδιαφερει κατι τετοιο τοτε καλυτερα να βρει ενα μεταχειρισμενο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...