Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Topic v2 [PS3]


Byron.christ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδες καλησπερα. Ευχομαι ολα καλα μ'αυτα που ζουμε.

Στο ψητο. Χαζευω κατι ps3 λογω καραντινας. Εχω μεινει στο ps2 προ 10ετιας τουλαχιστον και θελω να κανω μια καποια αναδρομη σε batman arkham, resistance, gran turismo, god of war και λοιπα κλασσικα. Εξαρταται απο το τι θα βρω στα ιντερνετς.

 

Το θεμα μου ειναι οτι αν και μεσα στην τεχνολογια, το ps3 μου ξεφυγε και δεν εχω ιδεα τι θα μπορουσα να συναντησω απο πιθανα προβληματα του rebug κλπ. Κοιταω μονο τετοια ps γιατι το οποιοδηποτε πειραγμα μου φαινεται σαν αστροφυσικη.

 

Ελπιζω να μην φαω ψαλιδι. Εχουν παιξει τα νευρα μου εδω μεσα... Δεχομαι και πμ αν καποιος εχει τοση ορεξη να βοηθησει... Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάξε στις αγγελίες για Slim μοντέλο με jailbreak και σχετικά μεγάλο σκληρό δίσκο, είναι το πιο αξιόπιστο. Θα το πληρώσεις λίγο παραπάνω, αλλά είναι το τίμημα μιας και δεν θέλεις να ασχοληθείς για να το κάνεις μόνος σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, soulnick είπε

Παιδες καλησπερα. Ευχομαι ολα καλα μ'αυτα που ζουμε.

Στο ψητο. Χαζευω κατι ps3 λογω καραντινας. Εχω μεινει στο ps2 προ 10ετιας τουλαχιστον και θελω να κανω μια καποια αναδρομη σε batman arkham, resistance, gran turismo, god of war και λοιπα κλασσικα. Εξαρταται απο το τι θα βρω στα ιντερνετς.

Το θεμα μου ειναι οτι αν και μεσα στην τεχνολογια, το ps3 μου ξεφυγε και δεν εχω ιδεα τι θα μπορουσα να συναντησω απο πιθανα προβληματα του rebug κλπ. Κοιταω μονο τετοια ps γιατι το οποιοδηποτε πειραγμα μου φαινεται σαν αστροφυσικη.

Ελπιζω να μην φαω ψαλιδι. Εχουν παιξει τα νευρα μου εδω μεσα... Δεχομαι και πμ αν καποιος εχει τοση ορεξη να βοηθησει... Ευχαριστω.

Περιοχή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Παιδια, με ποιο τροπο ενδεικνυται να καθαρισουμε χειριστηρια;

Στο ενα χειριστηριο το PS button θελει πολυ πιεση για να "πιασει". Το αλλο ειναι καινουργιο και απο την πρωτη μερα, ο δεξιος μοχλος εχει την ταση να δινει εντολη προς τα πανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με καθαρο οινοπνευμα η ισοπροπυλική αλκοόλη καθαριζεις την πλακετα.Για το ps buuton μπορει να εχει τρυπησει η λαστιχενια μεβρανη που παταει πανω το κουμπι.

Για τον μοχλο , ενα προβλημα ειναι η καλωδιοταινια που δεν κανει καλη επαφη.Το τσεκαρεις και βλεπεις αν εφτιαξε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδες σε ps3 μπορει να γινει προσθηκη δευτερου σκληρου δισκου για να αυξηθει η χωρητικότητα; Προσθηκη, οχι αλλαγη ετσι;

Επισης ειναι δυσκολη διαδικασια, πρεπει να παω σε μαγαζι να μου το φτιαξει ή οχι.

Επεξ/σία από Brazhlias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν ειναι χακαρισμενο μπορεις να συνδεσεις εξωτερικο δισκο.Να ειναι φορμαρισμενος φατ 32 για να τον δει.Δεν θυμαμαι αν η σονυ με καποιο update εχει δωσει επισημα την δυνατοτητα να μπει εξωτερικος δισκος για να αποθηκευεις παιχνιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mynam3 είπε

Εναλλακτική για ασύρματο χειριστήριο υπάρχει; Καινούργιο πάει κοντά στο 50€ και τα θεωρώ υπερβολη.

Βρες μεταχειρισμένο από αγγελίες.

Μην πάρεις after market

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/5/2020 στις 11:17 ΜΜ, mynam3 είπε

Εναλλακτική για ασύρματο χειριστήριο υπάρχει; Καινούργιο πάει κοντά στο 50€ και τα θεωρώ υπερβολη.

Που εχεις βρει original καινουριο dualshock 3;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Έχω ένα 3003A και προσπαθώ να του περάσω OFW σε καινούριο δίσκο. Όμως η διαδικασία σταματάει συνεχώς στο 46% λόγω του ότι είναι χαλασμένο το bluray. Υπάρχει τρόπος να το περάσω χωρίς να βάλω καινούριο; Ο αρχικός σκληρός δεν υπάρχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, giokas73 είπε

Καλησπέρα παιδιά. Έχω ένα 3003A και προσπαθώ να του περάσω OFW σε καινούριο δίσκο. Όμως η διαδικασία σταματάει συνεχώς στο 46% λόγω του ότι είναι χαλασμένο το bluray. Υπάρχει τρόπος να το περάσω χωρίς να βάλω καινούριο; Ο αρχικός σκληρός δεν υπάρχει.

Αν είναι χαλασμένο τό λέιζερ, δεν έχεις πρόβλημα.

Αν η καλοδιοταινια η η πλακέτα του drive είναι χαλασμένα, τότε ναι έχεις πρόβλημα...

Δοκίμασε να το περάσεις από Safe mode μόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καλωδιοταινία έχει αφαιρεθεί, δεν υπάρχει. Άρα έχω πρόβλημα και ούτε από safe mode μπορώ να κάνω κάτι;

Πρέπει απαραίτητα να αγοράσω καινούριο bluray; Υπάρχει άλλη λύση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, giokas73 είπε

Η καλωδιοταινία έχει αφαιρεθεί, δεν υπάρχει. Άρα έχω πρόβλημα και ούτε από safe mode μπορώ να κάνω κάτι;

Πρέπει απαραίτητα να αγοράσω καινούριο bluray; Υπάρχει άλλη λύση;

Οπωσδήποτε αγορά καλοδιοταινιας αλλιώς δεν γίνεται...

Πρέπει να κλείνει κύκλωμα η μητρική με το Blu-ray γι'αυτό δεν σε προχωράει στην αναβάθμιση...

Φθηνό ανταλλακτικό είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...