Προς το περιεχόμενο

Καινουργια Καρτα Γραφικων-Δεν παιζει παιχνιδια!!


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης

Γεια σας παιδια.Προσφατα αγορασα την  Link.png Site: http://www.plaisio.gr/ypologistes-anavathmisi/anavathmisi-ypologisti/vga-kartes-grafikwn/MSI-GTX-620-PCI-Express-16-2-GB-GDDR3-N620GT-MD2GD3-LP.htm"> MSI GT 620

 
Μολις πηγα σπιτι την συνδεσα κατεβασα του Drivers απο την σελιδα με το προγραμμα που κανει auto detect γιατι το DVD τα εχει παιξει και δεν διαβαζε το CD απο την συσκευασια.Πηγα ομως να ξεκινησω να παιξω pro και το μονο που βγαζει ειναι μια μαυρη οθονη.Μετα δοκιμασα και το NBA2K13 αλλα και σε εκεινο εδειχνε μια μαυρη οθονη και το εκλεινε το παιχνιδι.Με την παλια μου καρτα γραφικων που ηταν πολυ κατωτερη απο αυτη(την ειχε μεσα το PC το οποιο εχω 6-7 χρονια οποτε ηταν πολυ χαλια καρτα γραφικων :P  ) τα επαιζε κανονικα τα παιχνιδια εστω και με δυσκολια και αν και δεν τα σηκωνε εκεινη.
Μηπως χρειαζεται να κανω καποια ρυθμιση επειδη την λειτουργω πρωτη φορα ή παιζει τιποτα αλλο??
Εντωμεταξυ στο PRO στα settings του μου την βγαζει κανονικα οτι πληρει τις προδιαγραφες και κατα πολυ μαλιστα αλλα δεν το παιζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 68
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μην κοιτάς τι σου βγάζει το pro, γιατί το μόνο που βλέπουν κάτι τέτοια είναι ας πουμε τι ανάλυση οθόνης μπορεί να σηκώσει η κάρτα σου, το μέγεθος της μνήμης κλπ.

 

Δεν ξέρω τι δυνατότητες έχει πραγματικά αυτή η κάρτα, δεν περίμενα να μην ξεκινάει καν, έστω και με χάλια ανάλυση το pro. Η αλήθεια είναι όμως ότι δεν κάνει για παιχνίδια, αν γιαυτό την πήρες. Οπότε και να σου ξεκινήσει κάποιο, αμφιβάλω αν θα μπορέσεις να παίξεις καθόλου.

 

Μπορείς να μου πεις ποια κάρτα είχες πριν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν λιγες μερες δεν ειχες κανει ενα θεμα για νεο PC με τις προτασεις μας? Σου χα γραψει για την 7770 οτι θα ησουν κομπλε

 

Αποστολή από το LG-P500 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Πριν λιγες μερες δεν ειχες κανει ενα θεμα για νεο PC με τις προτασεις μας? Σου χα γραψει για την 7770 οτι θα ησουν κομπλε

 

Αποστολή από το LG-P500 με τη χρήση Insomnia App

Ειχα κανει το θεμα αλλα λογω οικονομικων αποφασησα να περιοριστω στην αντικατασταση της καρτας γραφικων προς το παρον.

 

Μην κοιτάς τι σου βγάζει το pro, γιατί το μόνο που βλέπουν κάτι τέτοια είναι ας πουμε τι ανάλυση οθόνης μπορεί να σηκώσει η κάρτα σου, το μέγεθος της μνήμης κλπ.

 

Δεν ξέρω τι δυνατότητες έχει πραγματικά αυτή η κάρτα, δεν περίμενα να μην ξεκινάει καν, έστω και με χάλια ανάλυση το pro. Η αλήθεια είναι όμως ότι δεν κάνει για παιχνίδια, αν γιαυτό την πήρες. Οπότε και να σου ξεκινήσει κάποιο, αμφιβάλω αν θα μπορέσεις να παίξεις καθόλου.

 

Μπορείς να μου πεις ποια κάρτα είχες πριν;

Η προηγουμενη πρεπει να ηταν αυτη εδω http://www.gigabyte.com.gr/products/page/vga/gv-nx84g256h/

 

Δεν νομιζω να φταινε οι δυνατοτητες της αλλα κατι απο τις ρυθμισεις πρεπει να παιζει γιατι οταν κανω εκκινηση τα windows στην αρχη δειχνει την εικονα πιο δεξια κρυβοντας καποια γραμματα και εχοντα μαυρο κενο δεξια και πριν παμε στην εικονα για την επιλογη του χρηστη απαινεργοποιειτε η οθονη για λιγα δευτερολεπτα και ξαναενεργοποιειται με κανονικη αναλυση δηλαδη δειχνει ολοκληρη την εικονα.Μηπως θελει καποια αλλη ρυθμιση για να δειχνει απο την αρχη της εκκινησης την κανονικη αναλυση??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Δεν το λεω κακοπροαίρετα αλλα αν ηθελα να μου κανετε κριτικη για την καρτα που πηρα δεν θα το εγραφα εδω :P 
Ανοιξα το θεμα για να βρω μια λυση στο προβλημα μου.Ευχαριστω :D



Παιζει μηπως ρολο που οι μνημες στο PC ειναι τυπου DDR2 και η καρτα γραφικων DDR3??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Όχι, καμία σχέση.

:mellow:  Εχεις καμια ιδεα τι παιζει τοτε??Να μην σηκωνει αυτα τα παιχνιδια δεν νομιζω γιατι και αλλοι που την δοκιμασαν του επαιζε μια χαρα.Να φανταστεις ουτε καν το Football Manager δεν ανοιγε που το θεωρω αρεκτα ελαφρυ γιατι δεν εχει τιποτα το ιδιαιτερο απο γραφικα :mellow:

Μηπως με κανα format μπορει να στρωσει και να παιζει κανονικα??Γιατι δεν ειναι μονο με τα παιχνιδια το θεμα αλλα και στην εναρξη στο bios δειχνει σαν να ειναι πειργαμενη η αναλυση κρυβει καποια γραμματα και εχει μαυρο κενο δεξια!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου είχε τύχει παλιά (αλλά μιλάμε παλιά, μπορεί να μην είχες γεννηθεί) κάτι παρόμοιο αλλά μου φαίνεται παράξενο να ισχύει ακόμη. Τέσπα.

 

Πήγαινε και κατέβασε χεράτα τους drivers απο nvidia http://www.geforce.com/drivers για 620 και εγκατέστησέ τους. Φοβάμαι έχει πάρει της MS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως χίλιες φορές καλύτερα να έβλεπες τις αγγελείες εδώ μέσα...ένα μέλος με αρκετά θετικά feedback και να τσιμπούσες μια απο εδώ.

 

To manager έπρεπε να ανοίγει πάντως....

 

Κατι το επικό φυσικά είναι η αξιολόγηση στο πλαίσιο....ένα αρνητικό ρε παιδιά να βρούμε!!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Η κάρτα αυτή να ξέρεις, δεν κάνει για παιχνίδια. Τους παλιούς driver πως του απεγκατέστησες?

Aπεγκατασταση τους εκανα απο τον πινακα ελεγχου.Θελει με αλλο τροπο??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατεβασε το driver fusion και μπες σε safe mode .  Μετα βγαλε τοσο τους παλιους οσο και τους νεους της 210 που εβαλες . Μετα μπες κανονικα και κατεβασε τους νεους . Αμα παλι εχεις θεμα , εδω ειμαστε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις και μερικές μέρες υπαναχώρησης της αγοράς σου.. η κάρτα που επέλεξες είναι σχετικά αδύναμη.. σε συνάρτηση με τον υπολογιστή που είναι παλιός αν κατάλαβα καλά την "εξουθενώνουν" πιο εύκολα. οπότε κανε αυτα που σου λενε τα παιδιά και αν δεν είναι drvs τελικά δες τι θα κάνεις.. .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...