Προς το περιεχόμενο

Αθάνατοι με σώματα ρομπότ μέχρι το 2035 ;


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

E ok μην τα συνδεεις ολα με την πολιτικη καταστροφολογια. Το νεο ειναι εντυπωσιακο, αλλα αν ποτε γινει η τεχνολογια θα ειναι διαθεσιμη για 10 ατομα στον κοσμο..και αυτα τα ατομα γιατι να μην το κανουν; Αν ποτε μια τετοια τεχνολογια θα γινει διαθεσιμη στον λαο, οι συνθηκες και τα προβληματα θα ειναι πολυ πιο διαφορετικα απο αυτα που αντιμετωπιζουμε σημερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 118
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν ποτε γινει αυτο και φυσικα εμεις το προλαβουμε εχουμε πρωτα να πεταξουμε απο πανω μας πολιτικη,θρησκεια,προκαταληψεις και λοιπα για να δεχτουμε οτι το μελλον της ανθρωποτητας θα ειναι ενας διαφορερικος σκελετος οπου θα μας χαρισει ζωη στο απειρο και φυσικα δεν θα ασχολουμαστε με ασημαντα προβληματα που ειναι τωρα σημαντικα..Οπως ειπε και ο bele 10 ατομα να το ξεκινησουν ενας να ειναι ο bill gates που μπορει και γινει με επιτυχια μετα ισως αυτο να ειναι το μελλον αν αυτο κανει και τον ανθρωπο να παρατησει και το χρημα και ζει σε ενα νεο περριβαλλον...οπου ο κοσμος αρχιζει να σκεφτεται διαφορετικα αρχιζει να εξερευνει..αφησει τα υπολοιτα ειδη του πλανητη στην ησυχια τους και μια μερα να φυγει απο εδω και να κανει αποικιες...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Να ο τρόπος να έχω ένα αδύνατο και γυμνασμένο σώμα!!!!και έχω ξεσκιστεί στις δίαιτες χρόνια τώρα....

Ρε παιδιά....και κάτι άλλο που μου ήρθε...σεξουαλικές επιδόσεις....άπειρες!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φήμες λένε ότι το νέο USB 10 θα έχει δυνατότητα ανταλλαγής υγρών, πέρα απο την πλάκα η μονη εφαρμογή που φαντάζομαι για κάτι τέτοιο είναι για να γίνονται τα ρομπότ πιο ανθρώπινα θα πρώτιμουσα σε τέτοια περίπτωση να μην έχω την μνήμη ότι κάποτε ήμουν άνθρωπος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γουστάρω να διαβάζω προβλέψεις για το μακρινό(?) μέλλον από τα μέντιουμ στο insomnia.

 

η τεχνολογία ακόμα έχει πολλά να επιδείξει το μόνο που λείπει είναι τα κεφάλαια για γρηγορότερους ρυθμούς (όμως αυτό είναι άλλο θέμα)  

πάντως οι ημερομηνίες στο άρθρο φαίνονται πολύ κοντινές ...  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η τεχνολογία ακόμα έχει πολλά να επιδείξει το μόνο που λείπει είναι τα κεφάλαια για γρηγορότερους ρυθμούς (όμως αυτό είναι άλλο θέμα)  

πάντως οι ημερομηνίες στο άρθρο φαίνονται πολύ κοντινές ...  

So? (?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yπάρχει άρθρο στο BBC, όπου νέες ιατρικές έρευνες δείχνουν την μέγιστη ζωή των εγκεφαλικών κυττάρων μας στα 150 χρόνια περίπου.

 

Με λίγα λόγια, αν και το υπόλοιπο σώμα μας φθείρεται και παύει να λειτουργεί σε 75-90 χρόνια, ο εγκέφαλός μας μπορεί να τραβήξει για σχεδόν το διπλάσσιο.

 

Όμως σε ένα κόσμο όπου με κλωνοποιημένα ή 3d-printed όργανα μπορείς να αυξήσεις το προσδώκιμο ζωής δεκάδες φορές, το μόνο πράγμα που δεν μπορείς να αντικαταστήσεις με άλλο, ο εγκέφαλός μας, έχει περιορισμένη διάρκεια ζωής.

 

Άρα, ξαναγυρνάμε στην ουσία των πραγμάτων, η οποία είναι η γύρανση των κυττάρων.....

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...