Προς το περιεχόμενο

Καταγγελία για Πλαίσιο, Arvato και Apple‏


athon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας,

Στις 21/5/2013 επισκεύθηκα το πλάισιο της Τσιμισκή στην Θεσσαλονίκη και αγόρασα ένα iphone 4 στην τιμή των 350?.
Στην διάρκεια της ημέρας διαπίστωσα πολλά παράπονα με αυτούς που μιλούσα από το iphone οτι με ακούγανε με ηχώ (διπλή φωνή).
Προβληματίστηκα και έκανα μερικές κλήσεις σε ανθρώπους δικούς μου, παρουσία τους. Το συμπέρασμα είχε βγει ήδη, πρόβλημα με
το μικρόφωνο του τηλεφώνου.
Στις 22/5/2013 το πρωί, επιστρέφω το τηλέφωνο στο πλαίσιο και τους εξηγώ το πρόβλημα όπως και το διαπιστώνουν οι ίδιοι οι τεχνικοί.
Το παραλαμβάνουν και το στέλνουν στο service της Apple στην arvato. Μετά από 3 εβδομάδες έρχεται η απάντηση της arvato οτι το τηλέφωνο
έχει ανοιχτεί και ότι λείπει ο αισθητήρας υγρασίας. Το κόστος αυτού 293?!!!!!!  (άσχετη διάγνωση αλλά ας μείνουμε στην ουσία).

Με λίγα λόγια, με χρεώνουν οτι μόλις αγόρασα το τηλέφωνο, το άνοιξα με κατσαβίδι και του αφαίρεσα τον αισθητήρα υγρασίας, και γιαυτό δεν δούλευε το
μικρόφωνο σωστά. Στην αρχή πίστεψα πως το έχουν σύστημα και όποιος κάτσει, αλλά η τελική τους απαντήση είναι να ξαναπληρώσω το τηλέφωνο.

Στην Τελική, Το πλαίσιο έβγαλε Χ κέρδος από την πώληση του iphone σε μένα, η Apple έβγαλε Υ κέρδος από την πώληση του iphone στο πλαίσιο, η arvato λογικά
θα χρέωσε με Ζ κόστος την Apple για την "διάγνωση" της βλάβης και ΕΓΩ ΕΜΕΙΝΑ ΜΕ ΕΝΑ ΑΔΕΙΟ ΚΟΥΤΙ IPHONE TO ΟΠΟΙΟ ΤΟ ΠΛΗΡΩΣΑ 350?.

Σύντομα θα κινηθώ για τις νόμιμες διαδικασίες να βρω το δίκιο μου.





Με εκτίμηση

Τσιούδας Κωνσταντίνος

[email protected]

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 287
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Βασικα αν δεν κανω λαθος μπορεις να επιστρεψεις οποιοδηποτε προιον που εχει αγοραστει καινουριο εντος 14 ημερων...Στον συνηγορο του καταναλωτη σιγουρα θα ξερουν περισσοτερα...



http://www.plaisio.gr/CorporateTerms.aspx?show=0314SendBack

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εαν επανω στην αποδειξη γραφει DOA (7 η 14 μερες αναλογα)τοτε εχεις ακομα εναν ασσο στο μανικι σου επειδη εστειλαν το τηλεφωνο για σερβις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν λεει η αποδειξη απο το πλαισιο πανω για DOA (Dead on Arrival ) εγγυση 7 η 14 μερες τοτε ειναι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΙ να στο αλλαξουνε απο το ιδιο το πλαισιο.


Κινησου αμεσα και σωστα και επικοινωνησε με την προστασια καταναλωτη και κατεγγειλε το.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν λεει η αποδειξη απο το πλαισιο πανω για DOA (Dead on Arrival ) εγγυση 7 η 14 μερες τοτε ειναι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΙ να στο αλλαξουνε απο το ιδιο το πλαισιο.

Κινησου αμεσα και σωστα και επικοινωνησε με την προστασια καταναλωτη και κατεγγειλε το.

 

Δεν υπάρχει καμιά εγγύηση γιατί η arvato ισχυρίζεται οτι το τηλέφωνο ανοίχτηκε από μένα. (Είναι γελοίο, 24 ώρες το είχα στα χέρια μου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε απλά μια λύση είναι αφού το ανοίξανε και αυτοί και είδαν κάτι τέτοιο και ισχυρίζονται ότι το άνοιξες ας βρούνε μέσα από το καπάκι τα δακτυλικά σου αποτυπόματα...που δεν πρόκειται καν να εμφανιστούν..οπότε κινήσου νομικά προς τις δύο εταιρίες και μην καθυστερείς


 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκίστους τους καραγκιόζηδες! Θα ήταν αστείοι αν αυτό δε σου κόστιζε 350 ευρουλάκια... Μην τους αφήσεις σε ησυχία πάντως. Επικοινώνησε με τον συνήγορο του καταναλωτή και κυνήγησέ τους!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

anyway εγω ξερω οτι αντικαταταση ειναι 200ε εσενα γιατι σου ειπαν 293

το θεμα υγρασια οντως το χουν καραμελα.αλλα να λειπει ο δεικτης ειναι περιεργο.

μπηκες και με 3 ποστ οποτε γενικα ειναι περιεργο στορυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

anyway εγω ξερω οτι αντικαταταση ειναι 200ε εσενα γιατι σου ειπαν 293

το θεμα υγρασια οντως το χουν καραμελα.αλλα να λειπει ο δεικτης ειναι περιεργο.

μπηκες και με 3 ποστ οποτε γενικα ειναι περιεργο στορυ

 

Φίλε τρολλάρεις;

 

Το όνομα μου είναι ΤΣΙΟΥΔΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ και τις καταγγελίες τις κάνω επώνυμα.

 Απευθύνθηκα σε όλους τους φορείς με ονοματεπώνυμο. Δεν υπάρχει τίποτα το περίεργο. Το μόνο περίεργο είναι το δικό σου ποστ που προσπαθει να ρίξει σκιές στο δικό μου ποστ

 

Και επίσης, πρώτη φορά που έχω προιόν APPLE

 

ΕΠΙΣΗΣ, ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΤΑ ΠΑΡΑΣΤΑΤΙΚΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ

  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κριμα για το Πλαισιο αυτες οι τακτικες...επρεπε να στο αντικαταστησουν χωρις κουβεντα ....αποφευγω τελευταια αγορες μου απο εκει λογω πολλων τετοιων περιπτωσεων ακομα και σε γνωστους μου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...