Προς το περιεχόμενο

Καταγγελία για Πλαίσιο, Arvato και Apple‏


athon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

1.Που κολαει η isquare ΠΟΥΘΕΝΑ

2.μαγκες αν διαβαζατε τις Πιο πολλες σελιδες .θα βλεπατε οτι το συστημα ειναι ετσι γιατι με εισαγωγες αγοραζουν πιο φτηνα τα κινητα αλλα εχουν το σερβις δικο τους.

η αρβατο υποθετω οτι στα χαρτια πληρει τις προυποθεσεις της αππλε και τελος.

τελος οταν παιρνετε iphone ρωτατε ποια εταιρεια αναλαμβανει σερβις αν ειναι η αρβατο δεν το παιρνετε καν.-

για το παιδι που χει θεμα με wifi-bt ενα 40ε σε UNOFFICIAL SERVICE.

 

υ.γ. να πω οτι η μια εταιρεια κινητης μου εδωσε refurbished στον 1,5χρονο γιατι και γω ειχα θεμα disabled wifi.

Επεξ/σία από kage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 287
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά σταματήστε να κατακρίνετε το Πλαίσιο γιατί πολύ απλά αυτοί και πολύ καλές τιμές αλλά και προϊόντα έχουν αλλά και δεν φταίνε αυτοί! Έχω διαβάσει τουλάχιστον 15 posts στο internet για καταγγελίες στην arvato και μαντέψτε κάτι... κάθε κινητό ή συσκευή είχε πρόβλημα με υγρασία! Παίρνουν τον κάθε ψευτοτεχνικό από τον δρόμο και ζητάνε λεφτά για δική τους ζημιά με αποτέλεσμα να πέφτουν και οι πωλήσεις της εταιρίας που σου το πούλησε.

 

Η ARVATO Γ@ΜΙΕΤΑΙ!!!

 

Υ.Γ.=Προσωπική εμπειρία με την ARVATO είχα με ένα huawei ideos x5 το οποίο είχε πρόβλημα στο digitizer και αφού μου το επισκεύασαν την ίδια εβδομάδα ξαναχάλασε κάνοντας τα ίδια νερά που έκανε και την πρώτη φορά!Επειδή όμως μιλούσα μέσω των πωλητών της Wind από όπου και πήρα την συσκευή την 3η φορά ήρθε μια χαρά το κινητάκι αν και νομίζω ότι το έστειλαν αλλού γιατί είχε ένα αυτοκόλλητο άλλης εταιρίας μέσα από το καπάκι.Εγώ την έβγαλα καθαρή.

 

Πάντως ένα είναι σίγουρο... H ARVATO Γ@ΜΙΕΤΑΙ! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι η πρωτη φορα, ενα αντιστοιχο περιστατικο αλλα με καρτα ήχου ειχε συμβει σε μενα , ειχα αγοράσει ενα πληρης desktop με μια sound blaster audigy της creative, την ειχα πληρωσει 280 ευρω, η οποία ποτέ δεν δουλεψε μπαινοβγαινα στο service και μου λεγαν οτι ειναι οκ κάθε φορα. Τραγικό επισης ειναι οτι μετα απο 6 μηνες κάηκε η gforce ti4200 και μου την αλλαξανε με μια fx5200!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενας φιλος μου ειχε παρει εναν ηλεκτρονικο διαδρομο γυμναστηριου επαγγελματικο, του βγαζε κατι προβληματα και το πηγε στην αρβατο με μεταφορικη και του βγαλανε οτι βρηκανε υγρασια στη πλακετα του. Λογικα θα του χε πεσει στη θαλασσα ή σε καμια τουαλετα.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι ανθρωποι εκεί ειναι γελοίοι. Γνωστός πήγε iphone 4s με χαλασμένη οθόνη σταμάτησε να δουλεύει η αφή και ενώ είχε ελενχθεί πριν απο άλλη εταιρια και του επιβεβαίωσαν οτι έχει πρόβλημα η οθόνη μόλις το πήρε η αρβατο(επισημο και καλα service) του το έβγαλε εκτός εγγύησης λόγο υγρασίας... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρουμε ποιες εταιρίες την χρησιμοποιούν για επίσημο Service? 

 

Πραγματικά το 10% να είναι αλήθεια από ότι διάβασα οι άνθρωποι είναι αχαρακτηριστοι και απορώ πως υπάρχουν εταιρίες που συνεργάζονται ακόμα μαζί τους αλλά μάλλον  απλά τους  χρησιμοποιούν για να αποποιηθούν την ευθηνή του service, οπότε μποϊκοτάζ στις εταιρίες που συνεργάζονται για να μην αναγκαστώ να έχω κάποια «σχέση» μαζί τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω κανει αρκετες παραγγελιες απο πλαισιο και οσες φορες χρειαστηκε να γινει αλλαγη η επισκευη επρεπε πρωτα να τσακωθω μαζι τους,ειναι πολυ εκνευριστηκο αυτο το πραγμα,και δε μιλαω για κανα usb στικακι μιλαω για προιοντα οπως τηλεορασεις,υπολογιστες,ηχεια,κινητα,σκληροι δισκοι κλπ Εγω αποφευγω οσο μπορω πλεον και στρεφομαι στα μικρα μαγαζακια που βρισκω στο σκρουτζ και καποιες φορες και εξωτερικο.Οι ανθρωποι καταρχην δεν εχουν υπομονη να μιλησουν με τον πελατη,βιαζονται να σε ξεπεταξουν αν χαλασει κατι,αλλα αν ειναι για να ψωνισεις σου πιανουν την ψηλη κουβεντα.Αντε γεια ρε πλαισιο σε βαρεθηκα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως αυτο με τις φωτο μεγαλη βλακεια..δεν αποδυκνυει τιποτα...δεν ξερεις απο ποιο κινητο ειναι η φωτο..

 

πριν αρκετα χρονια που δουλευα σε καταστημα κινητης, το σερβις (οχι η Αρβατο) εστελνε σε καποιες περιπτωσεις φωτο με μειλ για να τις δειξουμε στο πελατη και να πιστει οτι το κινητο ειχε υγρασια..

με ενα συναδελφο ειχαμε διαπιστωσει οτι σε 2 διαφορετικες περιπτωσεις ειχαν στειλει την ιδια φωτο απο σημειο της πλακετας του κινητου, αλλα με περιστροφη και αλλαγη φωτεινοτητας............

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη Vodafone  πήγα κινητό για επισκευή και μου λένε στην ARVATO θα πάει. 

Τους λέω δεν το στέλνω θα το στείλω στο εξωτερικό και με ρωτάνε γιατί.

 

Τους λέω η ARVATO είναι απατεώνες και τα βγάζουν όλα έκτος εγγύησης με πρόφαση υγρασία...

 

Και μου λέει το κορυφαίο ο υπάλληλος.

 

 

Σταμάτησαν να τα κάνουν αυτά τα έκαναν παλιά....

  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη Vodafone  πήγα κινητό για επισκευή και μου λένε στην ARVATO θα πάει. 

Τους λέω δεν το στέλνω θα το στείλω στο εξωτερικό και με ρωτάνε γιατί.

 

Τους λέω η ARVATO είναι απατεώνες και τα βγάζουν όλα έκτος εγγύησης με πρόφαση υγρασία...

 

Και μου λέει το κορυφαίο ο υπάλληλος.

 

 

Σταμάτησαν να τα κάνουν αυτά τα έκαναν παλιά....

 

χαχαχαχα...εγραψε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...