Προς το περιεχόμενο

κολαει ο υπολογιστης οτανε ειναι σε ηρεμη κατασταση


panos0100

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια το ξαναεκανε  ξανα κολησε,  με τον ειδιο κωδικο σφαλματος,  ειπα να κανω ενα prime 95 test cpu  αλλα δεν το περναει, στα windows 7  στα χπ βλεπω συνεχιζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

λοιπον το ρευμα στον cpu ειναι  1,264ν   να το ανεβασω;  νομιζω ειναι στο αυτόματο,   που να το βαλω;   τωρα κανω αυτο που ειπες και θα δω αν θα το ξανακανει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως το πολύμετρό σου είναι των 10 ευρώ; Αν να,ι τότε δεν πρόκειτε να δεις σταθερή και σωστή ένδειξη για το τροφοδοτικό του υπολογιστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστηχως ναι ειναι 10Ε πολυμετρο,  υπαρχει το τεστερ  για το τροφοδοτικο, αλλα δεν μπωρο να βρω τιποτα, κανενας δεν πουλαει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα ειναι και τον 10 ευρω +- 0.01v να χανουν.δεν θα γινουμε και ηλεκτρολογοι.

φιλε αν εχεις και κανα αλλο τροφοδοτικο να δοκιμασεις καλα θα ηταν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον με ωσα συνεβησαν με την μητρικη μου την gigabyte,  η οποια τα εφτησε προφανως απο ρευμα,  τωρα εβαλα μια foxconn αλλά δεν εχω συνδεσεις σατα να βαλω τους οδηγους  cd  γιατι ειναι μονο 2 την μια με την εφαγε η καρτα γραφικων και εβαλα τους σκληρους δισκους, και δεν εχει pci express να βαλω τον ελεγκτη μου usb 3,  το καταστημα public δεν μου δινει μητρικη σοκετ 775 γιατι δεν εχουνε, γι αυτο αποφασισα να κανω μια αναβαθμιση, θα βαλω εναν i5 4770 3,4  και μητρικη ασους H87-plus  σοκετ 1150  αλλα μεχρι να βρω λεφτα θα μεινω λιγο ακομα με αυτα,  τωρα αν μου λετε οτι πιθανον να εχει θεμμα το τροφοδοτικο μην βαλω τιποτα καινουριο και με τα καψει, επισης φιλε discoboyminimal  εκανα αυτη την ρυθμιση που με ειπες εβαλα το halt state C1 στο disable τωρα δεν το ξαναεκανε το προβλημμα, σε πιο συμπερασμα καταληγουμε;  μαλον αυτη η ρυθμιση τι συμαινει; 

 

δεν εχω αλλο τροφοδοτικο να δω τι κανει, γι αυτο αν παρω τα καινουρια πραγμματα μαλον θα το παω να το δει κανενας ή να το κανει κανεναν ελεγχο το πλαισιο αφου εχει 5 χρονια εγγυηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα τετοιο PSU tester χρειαζεσαι, $20 το πουλαει το newegg.

http://www.newegg.ca/Product/Product.aspx?Item=N82E16899161001

Το φερνε και το e-shop αλλα εχει εξαντληθει.

http://www.e-shop.gr/product?id=PER.700614

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλα δε ξερουν ολοι να χρησιμοποιουν το πολυμετρο.Εχεις βεβαια κανει εναν οδηγο ειδικα γι αυτο αλλα δε ξερω αν καποιος που δεν εχει καμια επαφη με το αντικειμενο θα μπορεσει να το κανει σωστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να πω οτι μετρησα και με ενα αλλο πολυμετρο πιο φτηνο και μετρησα ολες τις τασεις γιατι το αλλο αδειασε η μπαταρια του τελικα και εβγαζε οτι τασεις να ειναι,   κανενα προβλημμα δεν βρηκα, να πω επισης οτι αρχιζω και πιστευω οτι το προβλημμα ειναι στον επεξεργαστη τελικα,  γιατι καθως  εβαλα στο disable  το halt state C1  δεν αντιμετωπισα προβλημμα,  το κανει  σε εκδοσεις  64bit  σε οποιοδηποτε λογισμικο,  απ οτι λεει αυτος ο κωδικος  0χ00000124   αφου αλλαξα μητρικη, εκανα φορματ τα windows 7  και το συνεχιζει, μαλον αρπαξε ο επεξεργαστης, γιατι το προηγουμενο τροφοδοτικο εδινε 11ν αντι για 12 μεχρι που καηκε τελειως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο που γινεται αυτο;  το bios ειναι της AMI   το παλιο της gigabyte πιο καλο ητανε AWARD  καλα θα ανεβασω την ταση αλλα ποσο να την παω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον παλι το ξανακανει  παιδια και με κλειστο το  c1E support παλι τα ειδια, θανο δεν εχει για το ρευμα που λες  και αν εχει πως μπωρο να το βρω;   το bios της foxconn   ειναι οτι να ναι,  μου λες να ανεβασω το ρευμα στον επεξεργαστη, απο το 2009 με το ειδιο ρευμα λειτουργει τετοιο πραγμμα δεν εκανε να κολαει,   επισης παρατηρησα οτι ουτε το prime 95 δεν περναει  θα το αφησω λιγο παραπανω αν ειναι αλλα απ οτι ειδα κολαει με θερμοκρασια μικρη 64 βαθμους οποτε δεν ειναι θεμμα θερμοκρασιας,  μαλον ειναι μισωκαμμενος, αλλα με κανει εντυπωση γιατι το κανει μονο στα 7 και οχι στα χπ, μηπως επειδη ειναι 64χ   τα 7 και γι αυτο;  ζοριζεται πιο πολυ δεν ξερω,

 

παντος το σφαλμα με κωδικο 0χ0000124  λεει θεμμα μητρικης ή θεμμα επεξεργαστη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...