Προς το περιεχόμενο

Samsung SSD και magician ?


jimmis1974

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πηρα αυτον τον ssd

http://www.amazon.com/Samsung-PM810-Series-SATA2-Solid/dp/B006S4K2TG

 

(απλα ειναι 128gb )

 

κατεβασα το samsung magician και δεν τον βρησκει , καταβασα και ολες τι πιο παλιες εκδοσεις και τιποτα ?

 

Ξερει κανεις γιατι?  αφου samsung ειναι !

 

Μηπως δεν υποστιριζεται το μοντελο αυτο?  ειναι το MZ7PA128HMCD

εδω υπαρχουν οι εκδοσεις του magician , αλλα το μοντελο δεν το βρηκα να το λενε.

why ????

 

Γιατι λεω μπας και υπαρχει καμια αναβαθμιση firmware !

 

Και το sentinel δεν μου βγαζει την θερμοκρασια του , ενω σε εναν ocz που εχω ειναι μια χαρα .

Μπορει να παιζει κατι ?

post-186433-0-29310700-1371636557_thumb.jpg

post-186433-0-44164300-1371637027_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλαξες πλατφόρμα για το SATA III και αγόρασες SSD με SATA II ?

 

AHCI τον τρέχεις ? Εκεί πρέπει να τον τρέξεις !

 

Αυτά  εκτός θέματός σου βέβαια απλά σαν επισημάνσεις .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OXI :-D  τον ssd αυτον τον πηρα για εναν laptop που εχω , γιαυτο πηρα και sata II .

Aπλα τον εβαλα τωρα προχειρα στον σταθερο να τον δω, να τον φορμαρω λιγακι και μπας και εχει και κανα update .

Και καποια στιγμη θα τον βαλω στο laptop.

 

που θα το δω πως τρεχει ? μεσω bios ? 

κανονικα θα πρεπει να τρεχει οπως ο OCZ agility 3 που εχω και ειναι το λειτουργικο εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε ξερω τι γινετε με το magician κ το σεντινελ.. αλλα μηπως τα windows δεν εχουν δωσει γραμμα στο σκληρο και για αυτο δεν τον αναγνωριζει?

 

για κανε αυτο και πες αν στο βλεπει...

Εάν σχεδιάζετε να χρησιμοποιήσετε το νέο σκληρό δίσκο ως δευτερεύοντα δίσκο (ένα δίσκο που δεν περιέχει τα Windows), θα πρέπει να μπορείτε να δείτε τη νέα μονάδα σκληρού δίσκου, την επόμενη φορά που θα εκκινήσετε τον υπολογιστή σας και θα συνδεθείτε στα Windows. Αφού γίνει εκκίνηση των Windows, κάντε κλικ στο κουμπί Έναρξη4f6cbd09-148c-4dd8-b1f2-48f232a2fd33_818, κάντε κλικ στο στοιχείο Υπολογιστής και αναζητήστε τη νέα μονάδα δίσκου. Το γράμμα που αντιστοιχίζεται στη μονάδα δίσκου εξαρτάται από τη διαμόρφωση του υπολογιστή σας. Εάν δεν βλέπετε τη νέα μονάδα σκληρού δίσκου, δοκιμάστε να την αναζητήσετε στη Διαχείριση Υπολογιστή.
  1. Ανοίξτε τη Διαχείριση Υπολογιστή κάνοντας κλικ στο κουμπί Έναρξη4f6cbd09-148c-4dd8-b1f2-48f232a2fd33_818, στο στοιχείο Πίνακας Ελέγχου, στην επιλογή Σύστημα και Ασφάλεια, στην επιλογή Εργαλεία διαχείρισης και κατόπιν κάνοντας διπλό κλικ στην επιλογή Διαχείριση Υπολογιστή. 18abb370-ac1e-4b6b-b663-e028a75bf05b_48.Αν σας ζητηθεί κωδικός πρόσβασης διαχειριστή ή επιβεβαίωση, πληκτρολογήστε τον κωδικό πρόσβασης ή παρέχετε την επιβεβαίωση.

  2. Στο αριστερό τμήμα παραθύρου κάντε κλικ στην επιλογή Διαχείριση δίσκων στην ενότητα Αποθήκευση και, στη συνέχεια, αναζητήστε τη νέα μονάδα δίσκου.



αυτα ειναι απο το σιτε της microsoft... λογικα οταν μπεις στη διαχειρηση θα σ δειχνει το δισκο(χωριτηκοτητα κλπ) και δεν θα εχει γραμμα πχ D, G

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 και φυσικα υπαρχει ο δισκος !!  κανονικα τον βλεπουν τα windows !! του εκανα και quick format απο τα windows , εχει και γραμμα , ολα ΟΚ ειναι !!

Αν δεν αναγνωριζοταν ο δισκος  μαλλον ουτε τοτε το sentinel θα τον εβλεπε  :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτήσω κατι περιεργο που ειδα γιατι μου εκανε εντυπωση !!

 

εβαλα τον ssd στο laptop μου , εβαλα windows ... ολα καλα !!

 

Οταν τελειωσε η εγκατασταση των windows , μου εβγαλε οτι πιαναν χωρο 32GB !!

μετα απο διαφορες δουλειες  (updates , εγκατασταση προγραμ. ) ξαφνικα ειδα οτι τα windows πιανα μονο 19GB !!

 

καλα πως γινεται αυτο , :blink:  στην αρχη μου εδειχνε 32GB και μετα 19GB ???? :blink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...