Προς το περιεχόμενο

Η Microsoft αποσύρει τους περιορισμούς του Xbox One


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παει το family sharing και το disc swapping, και αυτο επειδη γκρινιαζαν ατομα που δεν θα επαιρναν X1 ετσι και αλλιως.. :P

Έτσι είναι το trolling μερικοί το έχουν κάνει αθλημα ειδικά αμα είναι 12 χρονων εκεί γίνεται χειροτερο

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την μια δεν μπορώ να πιστέψω πως όλο αυτό ήταν στημμένο εξ'αρχής για να γίνει τόσος ντόρος, αλλά κι από την άλλη μου φαίνεται τελείως κουλό να πάτησε έτσι εύκολα η MS μπανανόφλουδα. 

Είχε τη χρυσή ευκαιρία να κοντράρει στα ίσα τη SONY σε αυτή τη γενιά και να πάρει το πάνω χέρι και έβγαλε μόνη της τα μάτια της και άφησε πάλι τους "Ιάπωνες" να θεωρούνται ένα βήμα μπροστά.

 

Εταιρίες με τόσους συμβούλους που πληρώνονται τα κέρατα τους και είναι λες και τις αποφάσεις τις παίρνουν 5χρονα μερικές φορές.

 

Μπράβο πάντως που ο κόσμος με το κράξιμο κατάφερε να διεκδικήσει το αυτονόητο.

Ίσως εξαρχής ήταν αυτος ο σκοπός οπότε τώρα που το γυρισε αλλαξε πάλι το σκηνικό μέχρι να βγουν οι κονσόλες θα δουμε πολλά πιστευω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την μια δεν μπορώ να πιστέψω πως όλο αυτό ήταν στημμένο εξ'αρχής για να γίνει τόσος ντόρος, αλλά κι από την άλλη μου φαίνεται τελείως κουλό να πάτησε έτσι εύκολα η MS μπανανόφλουδα. 

Είχε τη χρυσή ευκαιρία να κοντράρει στα ίσα τη SONY σε αυτή τη γενιά και να πάρει το πάνω χέρι και έβγαλε μόνη της τα μάτια της και άφησε πάλι τους "Ιάπωνες" να θεωρούνται ένα βήμα μπροστά.

 

Εταιρίες με τόσους συμβούλους που πληρώνονται τα κέρατα τους και είναι λες και τις αποφάσεις τις παίρνουν 5χρονα μερικές φορές.

 

Μπράβο πάντως που ο κόσμος με το κράξιμο κατάφερε να διεκδικήσει το αυτονόητο.

 

Ένα βήμα μπροστά σε τί ? Μη ξεχνάς ότι η Sony δημιούργησε αίσθηση χωρίς να ανακοινώσει κάτι καινούριο, απλά διατηρώντας το παλιό καθεστώς.

 

Το θέμα δεν είναι τόσο απλό και είμαι 100% σίγουρος ότι θα μας απασχολήσει και στο μέλλον, απλά ίσως ήταν πολύ σύντομα για μια τέτοια κίνηση, ειδικά όταν η Sony δεν ακολούθησε (ή δεν ήθελε).

 

Διαβάστε λίγο αυτό το μήνυμα το οποίο προέρχεται κατά πάσα πιθανότητα από εργαζόμενο στην ομάδα του Xbox που λέει αναλυτικά τι προσπαθούσε να πετύχει η Microsoft, στην ουσία να μεταφέρει το μοντέλο του Steam στις κονσόλες με περισσότερες δυνατότητες προς την οριστική κατάργηση του δίσκου.

 

Όπως λέει στην ανακοίνωση, όποιος αγοράσει online ένα παιχνίδι δε θα μπορεί να το πουλήσει σε άλλον ή να το κάνει share ενώ το δισκάκι θα πρέπει να βρίσκεται συνεχώς στο tray.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Έτσι είναι το trolling μερικοί το έχουν κάνει αθλημα ειδικά αμα είναι 12 χρονων εκεί γίνεται χειροτερο

 

Δεν τρολλαρω η αποψη μου ειναι.. Ξερεις ποσα καλα features μπορει να εβγαιναν απο αυτο? Εχεις δει το μελλον?? Θα πρεπει να εχω το 2020 δισκακια επειδη καποιοι ζουν στις σπηλιες δηλαδη.. :P

 

Οριστε και ενα αρθρο που συμφωνω απολυτα:

 

http://gizmodo.com/the-xbox-one-just-got-way-worse-and-its-our-fault-514411905?utm_campaign=socialflow_gizmodo_twitter&utm_source=gizmodo_twitter&utm_medium=socialflow

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο!!!Μεγάλη νίκη των χρηστών και δεν πίστευα οτι θα γίνει τόσο γρήγορα!!!
Τώρα θα παιχτεί στα ίσια η κόντρα!!!

Προσωπικά θα τις αγοράσω όπως και σε κάθε γενιά και τις 2 απλά θα περιμένω χρόνο+ για να πέσουν οι τιμές να βγούν αξιόλογα games και να αποφύγω τυχόν προβλήματα (360-ps3) αν και δεν νομίζω γιατι είναι εξ ολοκλήρου απο pc το hardware...

Αντε ρε Nintendo ρίξε τη τιμή και βγάλε κανα τίτλο να δικαιολογήσεις το όνομα μην πέσεις αμαχητί σε αυτη τη γενιά γιατι προβλέπονται σκούρα τα οικονομικά με έσοδα μόνο απο 3ds.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια η κολοτουμπα μικρομαλακη.τωρα κανε και κατι με το κινεκτ για να μπορει να το ελεγχει ο ΧΡΗΣΤΗΣ και οχι να ειναι μονιμως ονλαιν(τοσα ακουγοντε στην Αμερικη αυτοτ ο διαστημα,σορρυ αλλα δεν μπορω να πιστεψω οτι δεν θα παρακολουθει το οτιδηποτε η μικρομαλακη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hal9000, on 20 Jun 2013 - 01:57 AM, said:

Ένα βήμα μπροστά σε τί ? Μη ξεχνάς ότι η Sony δημιούργησε αίσθηση χωρίς να ανακοινώσει κάτι καινούριο, απλά διατηρώντας το παλιό καθεστώς.

 

Το θέμα δεν είναι τόσο απλό και είμαι 100% σίγουρος ότι θα μας απασχολήσει και στο μέλλον, απλά ίσως ήταν πολύ σύντομα για μια τέτοια κίνηση, ειδικά όταν η Sony δεν ακολούθησε (ή δεν ήθελε).

 

Διαβάστε λίγο αυτό το μήνυμα το οποίο προέρχεται κατά πάσα πιθανότητα από εργαζόμενο στην ομάδα του Xbox που λέει αναλυτικά τι προσπαθούσε να πετύχει η Microsoft, στην ουσία να μεταφέρει το μοντέλο του Steam στις κονσόλες με περισσότερες δυνατότητες προς την οριστική κατάργηση του δίσκου.

 

Όπως λέει στην ανακοίνωση, όποιος αγοράσει online ένα παιχνίδι δε θα μπορεί να το πουλήσει σε άλλον ή να το κάνει share ενώ το δισκάκι θα πρέπει να βρίσκεται συνεχώς στο tray.

Στην αρχή είχαν αποφασίσει να ακολουθήσουν ίδια στρατηγική DRM για δισκάκια και downloaded games, τώρα πλέον το DRM μένει στα downloaded.

Ας ελπίσουμε ότι τα downloaded θα έχουν τιμές steam.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...