Προς το περιεχόμενο

ATIV Tab 3, το πιο λεπτό Windows 8 tablet με οθόνη 10.1 ιντσών


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ο δεύτερο tablet που παρουσίασε σήμερα η Samsung είναι το ATIV Tab 3 το οποίο μένει πιστό στα Windows 8 εν αντιθέση με το ATIV Q το οποίο τρέχει παράλληλα και Android.Το ATIV Tab 3 στηρίζεται σε επεξεργαστή Intel και συγκεκριμένα στον Atom Z2760 κάτι που σημαίνει ότι τρέχει την πλήρη έκδοση των Windows 8 και όχι την έκδοση Windows RT για την οποία η Samsung κρατάει μια πισινή.

 

Με μόλις 8.2 χιλιοστά το πάχος, το ATIV Tab 3 είναι το πιο λεπτό Windows 8 tablet με οθόνη 10.1 ιντσών αν και με την τυπική ανάλυση 1366x768. Ακόμα διαθέτει μνήμη 2GB, SSD δίσκο 64 GB και ζυγίζει 550 γραμμάρια. Η κάμερα στο πίσω μέρος είναι ικανή για εγγραφή HD video ενώ η συσκευή διαθέτει 1 micro USB 2.0 θύρα, microSD καθώς και μια micro HDMI για σύνδεση με την τηλεόραση.

 

Δημοσιευμένη Εικόνα

Θα κυκλοφορήσει προς το τέλος του καλοκαιριού με άγνωστη ακόμα τιμή, περιλαμβάνοντας την πλήρη έκδοση του Office 2013 Home & Student Edition του οποίου η χρήση μπορεί να γίνει εύκολα με το ενσωματωμένο stylus που διαθέτει η Samsung.

 

Link.png Site: Samsung

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ήταν να βγει πέρισυ θα το αγόραζα,αυτός όμως απ ό,τι κατάλαβα είναι ο περσινός επεξεργαστής που χρησιμοποιούσε το lenovo thinkpad 2.Το tablet διάβασα θα κάνει περίπου 500 με 600 ευρώ.Αν αυτό αληθεύει τότε λυπάμαι αλλά περίμενα καλύτερες επιδόσεις από ένα windows 8 tablet με pen το 2013.

 

Ελπίζω να αναθεωρήσει η samsung και να το καθυστερήσει μερικούς μήνες όπως έκανε με το note 10.1 για να έχουμε ένα quality προιόν.

 

Edit: βασικά είναι το thinkpad 2 αλλά από την samsung...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χωρίς παρωπίδες και με διάθεση κόντρας έχω να πω ότι αυτό που δεν αφήνει τα Windows 8 tablet να αδυνατίσουν είναι το ίδιο το λειτουργικό και τα tablet πρέπει να είναι πολύ ελαφρά γιατί όταν τα ακουμπάς επάνω σου αρκετή ώρα σε κουράζουν 

εξηγούμε θέλει ή δεν θέλει κανονικό ανεμιστήρα ένα windows 8 tablet? αν ναι ορίστε ένα πρόσθετο βάρος που κάτω από την σχεδίαση δεν κρύβετε όπως για παράδειγμα στα αυτοκίνητα που τα κάνουν ποιό σφηνοειδές σχήμα άλλα το μπροστινό ψυγείο από εκεί που αρχίζει δίνει τον όγκο  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"7" άρια θα μπαίνουν πάνω;

Γιατι,σ'αρεσει να σέρνεται?

 

χωρίς παρωπίδες και με διάθεση κόντρας έχω να πω ότι αυτό που δεν αφήνει τα Windows 8 tablet να αδυνατίσουν είναι το ίδιο το λειτουργικό και τα tablet πρέπει να είναι πολύ ελαφρά γιατί όταν τα ακουμπάς επάνω σου αρκετή ώρα σε κουράζουν 

εξηγούμε θέλει ή δεν θέλει κανονικό ανεμιστήρα ένα windows 8 tablet? αν ναι ορίστε ένα πρόσθετο βάρος που κάτω από την σχεδίαση δεν κρύβετε όπως για παράδειγμα στα αυτοκίνητα που τα κάνουν ποιό σφηνοειδές σχήμα άλλα το μπροστινό ψυγείο από εκεί που αρχίζει δίνει τον όγκο

 

Πλάκωσαν τα ξεφτέρια οπως βλεπω!

Ξερεις κανενα windows 8 tablet,με atom soc να εχει ανεμηστηρακια?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βάρος το βάρος το βάρος 550!!!

Ε τι το βαρος?Ειναι πιο ελαφρυ απο τα πιο πολλα 10" arm soc tablets(ipad&android)!

 

Βλέπω η Samsung ακολουθεί πιστά την ASUS σε ότι κάνει...Asus Transformer Book Trio

Εγραψες σε λαθος θεμα!:P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά θα ήθελα "όλο μου το σπίτι" στη τσέπη του παλτού μου.

Μην ακούσω για cloud και να μάθω καινούργια συστήματα,γιατί "you can't teach an old dog new tricks".

Γιατι,σ'αρεσει να σέρνεται?


 

"7" άρια θα μπαίνουν πάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά θα ήθελα "όλο μου το σπίτι" στη τσέπη του παλτού μου.

Μην ακούσω για cloud και να μάθω καινούργια συστήματα,γιατί "you can't teach an old dog new tricks".

Εισαι καλα?

Θες βοήθεια?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...