Προς το περιεχόμενο

amazon και ασφαλεια


podarilos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα δίνατε 600 ευρώ για αγορά από http://www.amazon.co.uk ποιες είναι οι πιθανότητες να χάσω εντελώς τα χρήματα μου και να μην παραλάβω ποτέ τίποτα ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα δίνατε 600 ευρώ για αγορά από http://www.amazon.co.uk ποιες είναι οι πιθανότητες να χάσω εντελώς τα χρήματα μου και να μην παραλάβω ποτέ τίποτα ??

Καμία απολύτως. Το amazon είναι απόλυτα ασφαλές! Ακόμα και αν κάτι δεν σου έρθει και τους στείλει mail κατά πάσα πιθανότητα θα στο στείλουν ξανά. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 και απο μενα.

 

Ρε παιδια περιμενω ενα δεματακι απο amazon με estimate date στις 18/06 και σημερα εχουμε 21/06 και τιποτα.

 

Πηγα στο κεντρο διανομης αλλα και στα ΕΛΤΑ και δεν εχουν τιποτα.

 

Ουτε που εψαξαν σε λιστες, αν τελικα υπαρχουν γιατι τους ελεγα και δεν μου εδιναν και πολυ σημασια. Τι να πω δεν ξερω...

 

Λεω να περιμενω ακομη 1 βδομαδα και μετα να ενημερωσω το αμαζον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 και απο μενα.

 

Ρε παιδια περιμενω ενα δεματακι απο amazon με estimate date στις 18/06 και σημερα εχουμε 21/06 και τιποτα.

 

Πηγα στο κεντρο διανομης αλλα και στα ΕΛΤΑ και δεν εχουν τιποτα.

 

Ουτε που εψαξαν σε λιστες, αν τελικα υπαρχουν γιατι τους ελεγα και δεν μου εδιναν και πολυ σημασια. Τι να πω δεν ξερω...

 

Λεω να περιμενω ακομη 1 βδομαδα και μετα να ενημερωσω το αμαζον.

 

Tracking number δεν εχεις , στις ταχυμεταφορές ελτα (διαφορετικό απο το κανονικό ελτα) κοίταξες / ρώτησες ?

 

Καλα το estimate date μην το εμπιστεύεσαι στο περίπου σου λέει πανω κατω , εμενα ποτε δεν μου ειχε έρθει δέμα στην ώρα του συνήθως μετα απο 2 ημέρες , και τωρα έρχεται και σκ οποτε μάλλον δευτέρα θα το έχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tracking number δεν εχεις , στις ταχυμεταφορές ελτα (διαφορετικό απο το κανονικό ελτα) κοίταξες / ρώτησες ?

 

Καλα το estimate date μην το εμπιστεύεσαι στο περίπου σου λέει πανω κατω , εμενα ποτε δεν μου ειχε έρθει δέμα στην ώρα του συνήθως μετα απο 2 ημέρες , και τωρα έρχεται και σκ οποτε μάλλον δευτέρα θα το έχεις.

οχι δεν εχει tracking number και δεν ρωτησα ταχυμεταφορες ΕΛΤΑ, χωρις tracking number τι να τους πω;. οποτε με απλα ΕΛΤΑ θα το εστειλαν. Δευτερα ειναι αργια αρα απο Τριτη,αντε να δουμε. ποτε δεν ειχε χαθει κατι ...

 

edit: πηρα ταχυμεταφορες και για να δουν μονο με αριθμο αποστολης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

skar κάνε λίγες μέρες ακόμα υπομονή.

Και μένα πολλές φορές, ειδικά αν έρχεται απο Γερμανία, η παραγγελία μου αργεί να έρθει.

Η ημερομηνία που σου δίνουν, είναι καθαρά ενδεικτική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και με θεμα εγγυησης;; Αν χαλασει κατι δικαιουμαστε αλλαγη;;

 

Νομίζω καλύπτεσαι για εγγύηση απο την εταιρία του εκάστοτε προιόντος που θα αγοράσεις στην χώρα που εισαι, τωρα αν έρθει κατι χαλασμένιο η με πρόβλημα απο το amazon θα στο αλλάξει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Please note, that in order for an item to be eligible for warranty coverage, many manufacturers require the item to be purchased from an authorized dealer. Amazon.com and seller may not be an authorized dealer for all items they sell. If you are in doubt, you can confirm that a seller is an authorized dealer by contacting the manufacturer.

 

Με λίγα λόγια δηλαδή αν κάτι χαλάσει ψάχνουμε πόσο χρόνια εγγυηση δίνει ο κατασκευαστής στη χώρα μας και αν είμαστε ακόμα στην εγγύηση κηνυγάμε τον κατασκευαστή με την απόδειξη του Amazon ( αφου πρώτα συγουρευτούμε ότι το Amazon είναι εγκεκριμένος πωλητής για αυτό το προιόν).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

podarile δώσε μας το link απο αυτό που θες να αγοράσεις. Επίσης αν ανήσυχεις τόπο επικοινώνησε με τον manufacturer και ρώτα αν καλύπτεσαι απο τοπική εγγύηση.

 

Επίσης αν τύχει και χρειαστείς το customer support της amazon θα μάθεις τι θα πει εξυπηρέτηση και βοήθεια απο customer support. Ξέχνα το τι ισχύει στην Ελλάδα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θέλω να αγοράσω ολόκληρο pc http://www.insomnia.gr/topic/490449-%CE%BA%CE%B1%CE%B9%CE%BD%CE%BF%CF%8D%CF%81%CE%B3%CE%B9%CE%BF-haswell-high-end-pc/

απλά κάποια απο τα εξαρτήματα του υπάρχουν και σε Ελληνικά καταστήματα με μικρή διαφορά στις τιμές πχ ram, hdd, cooler και optical drive... και σκέφτομαι αν είναι καλύτερα να στηρίξω Ελλάδα έστω και μερικός...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...