Προς το περιεχόμενο

Gigabyte GTX 770 unboxing & Benchmarks


Heatspreader

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 86
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Ωραιο score man :o Παιδες βρηκα το προβλημα στο Grid απο το review μιας 770 στο techpowerup.. Δεν ξερω αν φταιει το παιχνιδι ή οι drivers αλλα υπαρχει μεγαλη διαφορα μεταξυ Ati και nvidia,δλδ στα Msaa x4 μια 770 παρομοια με την δικια σου εβγαλε 86fps ενω μια 7970ghz βγαζει 97fps!! Lol! Δεν το ηξερα αυτο,μλκια :( Καλα θυμομουν οτι ειχα τα ιδια settings στο grid με εσενα.. Αν δεν βαριεσαι ριξε και ενα tomb raider ολα στο full ,χωρις Tress και βαλε Msaax4 να δουμε,λογικα πρεπει να βγαλεις 43-46fps με τις 650ti,και 47fps με την 770..

 

Το review που κοιταγα ειναι αυτο.. http://www.techpowerup.com/reviews/MSI/GTX_770_TF_Gaming/16.html

 

Υ.Γ το ωραιo σκορ πηγαινε στον Heat :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

prospector μην μας μπερδευεις ;)

 

τα ξεχειλωμενα yugo μετα θα τα δουμε.....πλακα κανω :P

 

 

κατσε να δουμε τι κανει η 770 oc σε σχεση με την 680 asus top :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1080p τα αλλα ιδια!

Απλά ρωτάω γιατί αν βάλεις μόνο το Ultimate, δεν τα βάζει όλα max.

 

Είσαι λογικά παραπάνω από εμένα πάντως. Μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά ρωτάω γιατί αν βάλεις μόνο το Ultimate, δεν τα βάζει όλα max.

 

Είσαι λογικά παραπάνω από εμένα πάντως. Μια χαρά.

που ειναι η 770 oc????? γιατι στα games βγαζει λιγοτερα απο μενα,ενω στα bench τα ιδια με μενα οπως θα επρεπε δηλαδη ισως και ενα τσακ καλυτερη πιστευω θα επρεπε να ηταν??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ηθελα αν το τονισω αυτο οτι τα shadows του saiz,αν θυμαμαι καλα επειδη και εγω ειχα ξεχαστει,ειναι ενα κλικ πιο κατω απο το max και θυμαμαι η διαφορα ηταν 3fps. Οποτε 61 θα εδειχνε του saiz.. Μικρη η διαφορα,που ισως να οφειλεται σε διαφορετικο version του παιχνιδιου που εχετε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα που το ειπες ,Heat ριξε και ενα Oc στην 770 πιστευω ανετα πας 1200/1900 :ο

  

Παρολο που ειμαι κατα, θα εκανα, αλλα οχι. Η καρτα δεν ειναι δικη μου και πιστευω οτι δεν ειναι σωστο να της συμπεριφερθω οπως θελω.

 

που ειναι η 770 oc????? γιατι στα games βγαζει λιγοτερα απο μενα,ενω στα bench τα ιδια με μενα οπως θα επρεπε δηλαδη ισως και ενα τσακ καλυτερη πιστευω θα επρεπε να ηταν??

 

Προσεξε τις ρυθμισεις στο Tomb Raider, ριξε και ενα screen με αυτες και στο bench.

 

Ναι ηθελα αν το τονισω αυτο οτι τα shadows του saiz,αν θυμαμαι καλα επειδη και εγω ειχα ξεχαστει,ειναι ενα κλικ πιο κατω απο το max και θυμαμαι η διαφορα ηταν 3fps. Οποτε 61 θα εδειχνε του saiz.. Μικρη η διαφορα,που ισως να οφειλεται σε διαφορετικο version του παιχνιδιου που εχετε..

 

Πρεπει να ειναι το ιδιο version για να ειμαστε σωστοι.

 

 

We need more benchmarks  :devil:

Δεν ειναι δικη μου. Αν τρεξω αλλα benchmarks θα ειναι σε αλλο συστημα. Στο συστημα του ιδιοκτητη δηλαδη.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...