Προς το περιεχόμενο

Καθυστερηση δεμα απο amazon.co.uk


skar1983

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπορεί να εισαι τυχερός να σου έρθει και το πρώτο δέμα μετα απο καιρό , ειχε τύχει και σε εναν φίλο μου και στο τέλος κατέληξε να εχει 2 απο τα ίδια :P

και σε μενα ετυχε αυτο αλλα ειχα την ευαισθησια ή τη μαλ#κι4 για καποιους να μην παω να παραλαβω το 2ο δεμα οταν μου ηρθε ειδοποιηση κανα μηνα μετα που ειχα ηδη παραλαβει. χωρις παρεξηγηση απο κατι τετοιες τακτικες σιγα σιγα θα κοψει την ελλαδα το αμαζον. Δε λεω οτι εκανε κακα ο φιλος σου ή εγω ειμαι αγιος. Απλα ξερω και αλλη περιπτωση εκτος τη δικη μου που το αφησαν να παει πισω αγγλια . Ηδη μας εκοψαν τα ποδια με το κοψιμο των δωρεαν μεταφορικων σαν προειδοποιηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

και σε μενα ετυχε αυτο αλλα ειχα την ευαισθησια ή τη μαλ#κι4 για καποιους να μην παω να παραλαβω το 2ο δεμα οταν μου ηρθε ειδοποιηση κανα μηνα μετα που ειχα ηδη παραλαβει. χωρις παρεξηγηση απο κατι τετοιες τακτικες σιγα σιγα θα κοψει την ελλαδα το αμαζον. Δε λεω οτι εκανε κακα ο φιλος σου ή εγω ειμαι αγιος. Απλα ξερω και αλλη περιπτωση εκτος τη δικη μου που το αφησαν να παει πισω αγγλια . Ηδη μας εκοψαν τα ποδια με το κοψιμο των δωρεαν μεταφορικων σαν προειδοποιηση.

 

Αξιολογη χειρονομια απο μερους σου αλλα πολυ αμφιβαλλω οτι εχει το παραμικρο αντικτυπο. Δεν νομιζω οτι κρατανε στατιστικα ποσοι στελνουνε πισω πακετα απο καθε χωρα, ουτε οτι μπορουν να εξακριβωσουν ποσοι πραγματικα ειναι ειλικρινεις οταν λενε οτι δεν παρελαβαν.

Στο κατω κατω, ας υπηρχε tracking number να μην εχουν τετοια θεματα. Προφανως θεωρουν οτι το εξτρα κοστος που θα πληρωναν (και οι πωλησεις που δεν θα κανανε αν το μετεφεραν στους καταναλωτες) δεν αξιζε τον κοπο.

 

Δεν λεμε για την περιπτωση που στο ζητησανε πισω και ειπες ψεματα οτι δεν ηρθε δευτερο, ουτε για καποιους που σιγουρα το παραλαμβανουν και μετα δηθεν λενε οτι δεν εχει ερθει για να παρουν refund. Αυτο ειναι κατακριτεο αλλα δεν εχω λογο να πιστευω οτι το κανουμε περισσοτερο απο τις αλλες χωρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικα δεν ηρθε τιποτα.

Περιεργο γιατι ειναι το πρωτο δεμα που μου χαθηκε.

Τους ενημερωσα ...

Επεξ/σία από skar1983
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11.06 έκανα μια αγορά, μια οθόνη 27", έναν SSD και κάτι θήκες για κινητά...
Η οθόνη και ο δίσκος ήταν από την amazon τα άλλα 3 ήταν το καθένα από ξεχωριστούς πωλητές...

Ευτυχώς η οθόνη ήρθε, ο δίσκος και τα υπόλοιπα δεν...!
Επικοινώνησα με την amazon μέσω Chat και για τον δίσκο ξεκίνησε η διαδικασία replacement, οπότε ακόμη αναμένω, για τα υπόλοιπα 3 έστειλα email στους πωλητές και μου είπαν ότι θα τα ξαναστείλουν... σημειωτέο ότι αυτά που δεν έχουν έρθει δεν είχαν tracking number...

Προσωπικά από εδώ και πέρα, θα κοιτάω να κάνω συναλλαγές μόνο αν υπάρχει η δυνατότητα του tracking number.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα δεν ηρθε τιποτα.

Περιεργο γιατι ειναι το πρωτο δεμα που μου χαθηκε.

Τους ενημερωσα ...

 

Θα σου στείλουν αλλο τώρα η θα παίξει refund τι σου ειπαν ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα στειλουν αλλο οχι refund γιατι ηταν κατι απο bundle.

Το κακο ειναι οτι πολυ υπομονη και αναμονη.

Ελπιζω να ειναι και η 1η αλλα και η τελευταια φορα που χανω κατι.

Ηρθε ενα ψιλομαλακ*** διπλα στην οικοδομη και ισως να κανει αυτος τιποτα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το ταχυδρομο δεν ειχα θεμα εδω και 4 χρονια που ειναι ο ιδιος.

  1. Ειτε στο κεντρο διανομης το βουτηξαν,
  2. Ειτε κολλησε καπου πριν ερθει Ελλαδα και χαθηκε η ισωε ερθει (αν και μετα απο τοσο καιρο δεν το πιστευω)
  3. Ειτε καποιος που μοιραζε διαφημιστικα η ο καινουργιος γειτονας.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τυχαια σημερα το πρωι πετυχα τον ταχυδρομο - >ποτε δεν ειχα προβλημα ειναι μια χαρα.

Του εξηγησα και μου λεει και αλλοι εχουν αυτο το προβλημα με τα απλα δεματα-επιστολες απο το internet και πως καποιες φορες χτυπα το θυροτηλεφωνο χωρις να ειναι υποχρεωση του.

Τον ρωτησα αν θυμοταν αν ειχα καποιο και μου λεει δεν θυμαμαι και μετα λεει μπορει και να αφησα κατι.

Κοινως δεν βγαζω ακρη και δεν εχει σημασια μιας και χαθηκε και θα το ξαναστειλουν.

Σιγα σιγα το αμαζον οχι απλα μεταφορικα θα χρεωνει αλλα και δεν θα στελνει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πάντως μπορούσε να σου δώσει (amazon) και εχει καποιο tracking number ισως να έβρισκες άκρη γιατι ειναι δυνατόν να στέλνουν πράγματα και να μην κρατάνε αυτοι καποιο tracking να βλέπουν τι γίνεται με τα πράγματα που στέλνουν ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...