Προς το περιεχόμενο

Intel 4Gen or AMD


MarlboroRed

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από θέμα ψυχολογίας και μόνο όχι 3770K. Αν είναι να αρχίσουμε να κόβουμε λεφτά να βάλουμε στο παιχνίδι και τον 8350.

 

CPU 4770k και VGA GTX 770 έχουν κλείσει. :)

Και όταν βγάλει νέες οι ATi κράτα κανά φράγκο στην άκρη να ρίξεις άλλη μία. :D

 

Δεν υπάρχει λόγος να δώσεις λεφτά για μνήμες. Δεν θα δεις ούτε 1fps στα παιχνίδια. Παλιά ήταν μόδα οι ακριβές και γρήγορες μνήμες που μετράγαμε Winrar bench και Sanda. 

Αν θες από την άλλη να τα τουμπανιάσεις όλα, χτύπα τες.

Διαφορετικά: http://www.info-world.gr/pegasus/products01/show00.php?code=56678&pcode=SHOW_PROD56678

Έχε υπόψη σου πάντως πως όσο πιο ογκώδες είναι το dimm της μνήμης, τόσα περισσότερα προβλήματα χωροταξίας θα σου δημιουργήσει. Μπορεί και όχι βέβαια, αλλά στο λέω να το έχεις στο μυαλό σου.

Πως θα βάλω ρε ΑΤΙ με NVIDIA??? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εν τέλι με βλέπω με αυτά

Corsair Carbide Series 500R 

Asus Maximus VI Hero        
Kingston HyperX Beast 8GB DDR3-2400MHz Dual Kit (XMP) 
Samsung 840 Series 120GB 2.5-inch SSD 
Corsair Enthusiast Series TX750 V2 80Plus Bronze 
Intel Core i7-4770K 
Gigabyte GeForce GTX770 2GB WindForce 3X OC 
 
1325 .... 


Εννοούσα για να ρίχνεις σε όλους και τα πάντα κάνοντας SLI με 770! :)
Αστειεύομαι. Σε αναλύσεις 1080p είναι overkill SLI 770.

overkill??? trolloverkill είναι   :-D  :-D  :-D  



Εν τέλι με βλέπω με αυτά

Corsair Carbide Series 500R 

Asus Maximus VI Hero        
Kingston HyperX Beast 8GB DDR3-2400MHz Dual Kit (XMP) 
Samsung 840 Series 120GB 2.5-inch SSD 
Corsair Enthusiast Series TX750 V2 80Plus Bronze 
Intel Core i7-4770K 
Gigabyte GeForce GTX770 2GB WindForce 3X OC 
 
1325 .... 


overkill??? trolloverkill είναι   :-D  :-D  :-D  

Αλλά δεν μου απάντησε κανίς  αν η Η100 κάνει στο 1150!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπαρχει κανενα νοημα στο να μεταβεις απο 3570Κ σε 4770Κ , τσαμπα θα πετάξεις τα λεφτά σου.... ποσο μαλλον αν ο λόγος είναι ο υπερχρονισμος!!!

 

Συγνωμη δλδ ... λίγα σου φαίνονται να 4,5 που έχεις φτάσει? 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχάς αξίζει η μετάβαση σε HassWell γιατί τώρα έχω τον 3570Κ και σε O.C φτάνω ως τα 4.3-4.5 αλλά δεν έχω OC Mobo 

 

 

Oχι δεν αξιζει να πεταξεις χρηματα για τετοια αλλαγη !

 

Το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να πουλησεις μεταχειρισμενο τον 3570K και να πας σε μεταχειρισμενο 3770K  στην ιδια πλατφορμα που εχεις !

 

Ούτε AMD αξίζει , ούτε Hass αξίζει , ούτε τίποτα ...

 

Τοσα χρηματα χαμενα για 0-8%+ σε αποδοση σε σχεση με την πλατφορμα σου ειναι αστείο ...

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το είχα σκεφτεί και εγώ να περάσω σε 4770κ αλλά και μόνο που  πρέπει να κάνω εγκατάσταση λειτουργικού και προγραμμάτων από την αρχή ,το απέκλεισα.Άσε που η διαφορά στις επιδόσεις είναι μικρή και δεν θα την καταλάβεις.Πάντως αν πραγματικά σε "τρωει" για αναβάθμιση (το 'χω πάθει και γω) και δεν βαριέσαι το στησιμό από την αρχή του υπολογιστή και εννοείτε δεν θα σου λείψουν τα χρήματα , κάνε την(και 'γω θα την έκανα).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπαρχει κανενα νοημα στο να μεταβεις απο 3570Κ σε 4770Κ , τσαμπα θα πετάξεις τα λεφτά σου.... ποσο μαλλον αν ο λόγος είναι ο υπερχρονισμος!!!

 

Συγνωμη δλδ ... λίγα σου φαίνονται να 4,5 που έχεις φτάσει? 

Λίγο είναι το 4.5 ναι αλλά δεν έχω ούτε SSD ούτε Μητρική που υποστηρίζει O/C και δεν είναι και σταθερό το 4.5 τώρα το έχω στο 4.2 

 

Φυσικά και κάνει. Φαντάζεσαι να μην έκανε; Θα το έκλεινε το μαγαζάκι η Corsair.

 

H100i έτσι; Όχι την H100 σκέτο.

Η100 σκέτο όχι την i . κάνει σε 1150?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το είχα σκεφτεί και εγώ να περάσω σε 4770κ αλλά και μόνο που  πρέπει να κάνω εγκατάσταση λειτουργικού και προγραμμάτων από την αρχή ,το απέκλεισα.Άσε που η διαφορά στις επιδόσεις είναι μικρή και δεν θα την καταλάβεις.Πάντως αν πραγματικά σε "τρωει" για αναβάθμιση (το 'χω πάθει και γω) και δεν βαριέσαι το στησιμό από την αρχή του υπολογιστή και εννοείτε δεν θα σου λείψουν τα χρήματα , κάνε την(και 'γω θα την έκανα).

Δεν έχω απολύτως κανένα θέμα να τα ξαναπεράσω όλα εξαλου κάνω συχνά format όταν βαριέμαι και δεν έχω τι να κάνω  :-D . και 2ον για πιο λόγο τότε η Intel να βγάλει καινούργια γενιά επεξεργαστών αν δεν αξίζει να μεταβεις από i5 σε i7 4ης γενιάς ? και socket Z87 από Ζ77 που έχω τώρα. Και δεν είναι τόσο το θέμα ότι με τρώει απλά είχα ένα σύστημα Core 2 Duo στα 3.01 Ghz και με το τωρινό δεν βλέπω και τόσο τρελές διαφορές + ότι οι Ζ87 είναι όλες για O/C και θα γούσταρα να είχα τον CPU μου να τρέχει στα 4.7 - 4.8 και τις RAM μου στα 2.8 - 3.0 Ghz 

 

ΟΟΟΟΟ ΔΕΝ ΤΟΝ ΈΧΕΙ ΤΟΝ Η100 στην κατηγορία 1150 ΛΕΣ ΝΑ ΦΑΓΑ ΠΑΚΕΤΟ? ΕΧΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟΝ i 

 

Oχι δεν αξιζει να πεταξεις χρηματα για τετοια αλλαγη !

 

Το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να πουλησεις μεταχειρισμενο τον 3570K και να πας σε μεταχειρισμενο 3770K  στην ιδια πλατφορμα που εχεις !

 

Ούτε AMD αξίζει , ούτε Hass αξίζει , ούτε τίποτα ...

 

Τοσα χρηματα χαμενα για 0-8%+ σε αποδοση σε σχεση με την πλατφορμα σου ειναι αστείο ...

Δεν είναι 8% μόνο γιατί από 1600 Mhz RAM θα τρέχω στα 2.8 και από 4.2 CPU στα 4.7 ούτως και αλιος αυτό που έχω θα το πουλήσω αρα τα μισά λευτα θα τα βγάλω απ το υπάρχων σύστημα και δες το και απο την πλευρά ότι θα έχω κάτι καινούργιο και σίγουρα θα είναι και κάτι καλύτερο εξαλου δεν γουστάρω να ρίξω ούτε ευρώ πάνω στην Gigabyte που έχω γιατί δεν κάνει τίποτα παραπάνω στα όρια της είναι    

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

TS να τολμήσω να ρωτησω ποσο χρονών εισαι? 

 

Τι νομιζεις ότι θα κερδισεις με παραπανω oc? Αμα δεν ειδες διαφορά απο C2D τοτε ειληκρινά πες μου τι περιμενεις να δεις απο 3ης σε 4ης

 

H intel εβγαλε καινουργια γενια είτε για αυτους που εμειναν 3γενιες πισω είτε για τα θυματα... στην πρώτη κατηγορία δεν ανηκεις. Θελεις να ανήκεις στην δεύτερη? Η μονη ουσιαστική διαφορά με τους 3ης γενιάς είναι η δυνατοτερη ενσωματωμένη καρτα και ένα 5% πανω σε επιδόσεις. Ασε που κλοκάρουν και χειροτερα. Τουλαχιστον αυτο το πρώτο rev. στα επομενα είδωμεν. 

 

Το 1155 έχει ιδιες τρύπες για την ψύξη με το 1150.

 

Τεσπα δικα σου ειναι το λεφτα οποτε πανε πετα τα . its yor choise. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...