Προς το περιεχόμενο

Les Revenants


papahlamidas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τέλος του '14 είχα διαβάσει κάποια στιγμή. Δεν ξέρω αν συνεχίζει να ισχύει.

 

υγ. Είδα χθες το αμερικάνικο. Όχι απλά δεν έχει την ατμόσφαιρα του γαλλικού συγκριτικά... η λέξη "ατμόσφαιρα" του είναι παντελώς, εντελώς και ολοκληρωτικά άγνωστη, άνευ σύγκρισης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 68
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν θα ξεχασω ποτε την σκηνη

 

 

οπου η μεγαλη αδερφη γυρναει στο σπιτι για να βρει την μικρη της αδερφη που νομιζε(οπως ολοι) οτι ειχε πεθανει στο δυστυχημα. Ανατριχιλα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι λεπτομέρειες αυτές έχουν να κάνουν καθαρά με το τρόπο που έδειξαν κάποια πράγματα και όχι με το στήσιμο της σειράς. Φυσικά είναι προσωπική άποψη (όποιος ΔΕΝ την έχει ΔΕΙ μη ανοίξει 

 

 

3 που μου έρχονται στο μυαλό τώρα είναι πχ

πως ο γέρος κατάφερε και έδεσε την άλλη στο κρεββάτι ? αυτήν δεν την ένοιαζε και έκατσε? την χτύπησε και όταν ήταν αναίσθητη το έκανε? τι?

η κόρη από ένα πέσιμο και χτύπημα στη πλάτη 1 χρόνο πριν κόντεψε να βγει η σπονδυλική της στήλη έξω απο τη πληγή και με τη λάσπη όλα καλά

το άλλο ήταν με την άλλη που έβλεπε τα οράματα πριν πεθάνει. Αυτό ίσως και να το εξηγήσουν στη πορεία

 

Μια χαρά εξηγούνται όλα γιατί

 

 

 

Όλοι νεκροί ήταν

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά εξηγούνται όλα γιατί

 

 

 

Όλοι νεκροί ήταν

 

Δεν το έχω φρέσκο αλλα

 

 

ήταν όλοι νεκροί πριν πεθάνουν ? τι εννοείς?

Η άλλη έβλεπε τα οράματα και μετά ξαναπέθανε?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το έχω φρέσκο αλλα

 

 

ήταν όλοι νεκροί πριν πεθάνουν ? τι εννοείς?

Η άλλη έβλεπε τα οράματα και μετά ξαναπέθανε?

 

 

Από το 4ο επεισόδιο την είχα την υποψία.

 

 

Βέβαια δεν είπε κάτι τέτοιο στο τέλος, το άφησαν ανοιχτό, αλλά είναι η μόνη εξήγηση που βασικά εξηγεί τα πάντα και δεν αφήνει τρύπες. Τα flashbacks όλα ήταν αληθινά, δηλαδή όταν ζούσαν, αλλά όσα έδειξε σε present time ήταν όλοι τους νεκροί. Εξηγείται για ποιον λόγο το σώμα της μεγάλης αδερφής σάπιζε, γιατί ο ματάκιας αστυνομικός έβλεπε την γκόμενά του να πηδιέται με τον πρώην και ξαφνικά η φάτσα του πρώην αλλάζει και σαν να βλέπει τον εαυτό του να κάνει σεξ μαζί της, για ποιον λόγο και οι δυο κοπέλες επέζησαν της επίθεσης του δολοφόνου παρόλο που οι γιατροί αρχικά το είχαν σίγουρο ότι θα πέθαιναν, για ποιον λόγο τα δυο αδέρφια δεν μπορούσαν να βγουν από το δάσος και γυρνούσαν στο ίδιο σημείο πάντα, το ίδιο και οι άλλες με το αμάξι που φεύγαν από την πόλη και έκαναν όλο κύκλους, κτλ κτλ.

 

Γνώμη μου ότι ξαναπλυμμήρισε η πόλη και πέθαναν οι κάτοικοι, αλλά για κάποιον λόγο οι ψυχές τους συνέχισαν να ζουν και δεν προχώρησαν. Το ίδιο και οι ψυχές όσων γύρισαν. Αυτοί που εμφανίστηκαν στο τέλος ήταν οι νεκροί που έχουν προχωρήσει και ήρθαν να πάρουν όσους είχαν συνειδητοποιήσει ότι ήταν νεκροί και να προχωρήσουν μαζί τους.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το 4ο επεισόδιο την είχα την υποψία.

 

 

Βέβαια δεν είπε κάτι τέτοιο στο τέλος, το άφησαν ανοιχτό, αλλά είναι η μόνη εξήγηση που βασικά εξηγεί τα πάντα και δεν αφήνει τρύπες. Τα flashbacks όλα ήταν αληθινά, δηλαδή όταν ζούσαν, αλλά όσα έδειξε σε present time ήταν όλοι τους νεκροί. Εξηγείται για ποιον λόγο το σώμα της μεγάλης αδερφής σάπιζε, γιατί ο ματάκιας αστυνομικός έβλεπε την γκόμενά του να πηδιέται με τον πρώην και ξαφνικά η φάτσα του πρώην αλλάζει και σαν να βλέπει τον εαυτό του να κάνει σεξ μαζί της, για ποιον λόγο και οι δυο κοπέλες επέζησαν της επίθεσης του δολοφόνου παρόλο που οι γιατροί αρχικά το είχαν σίγουρο ότι θα πέθαιναν, για ποιον λόγο τα δυο αδέρφια δεν μπορούσαν να βγουν από το δάσος και γυρνούσαν στο ίδιο σημείο πάντα, το ίδιο και οι άλλες με το αμάξι που φεύγαν από την πόλη και έκαναν όλο κύκλους, κτλ κτλ.

 

Γνώμη μου ότι ξαναπλυμμήρισε η πόλη και πέθαναν οι κάτοικοι, αλλά για κάποιον λόγο οι ψυχές τους συνέχισαν να ζουν και δεν προχώρησαν. Το ίδιο και οι ψυχές όσων γύρισαν. Αυτοί που εμφανίστηκαν στο τέλος ήταν οι νεκροί που έχουν προχωρήσει και ήρθαν να πάρουν όσους είχαν συνειδητοποιήσει ότι ήταν νεκροί και να προχωρήσουν μαζί τους.

 

 

ολοι; εγω νομιζω οτι ηταν οι μισοι...

on that note

αυτη που εβλεπε τα οραματα πια ηταν;

Αν ηταν το τσουλι τοτε αυτη ηταν ο γιδοβοσκος τους

 

#εχουνπερασειχρονια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

την ειδα και εγω σε δυο μερες,μετραει απιστευτα..εχει ολο το πακετο,για να δουμε σοβαρο scifi μου φαινεται πρεπει να κοιταξουμε εκτος αμερικης

 

Από το 4ο επεισόδιο την είχα την υποψία.


Βέβαια δεν είπε κάτι τέτοιο στο τέλος, το άφησαν ανοιχτό, αλλά είναι η μόνη εξήγηση που βασικά εξηγεί τα πάντα και δεν αφήνει τρύπες. Τα flashbacks όλα ήταν αληθινά, δηλαδή όταν ζούσαν, αλλά όσα έδειξε σε present time ήταν όλοι τους νεκροί. Εξηγείται για ποιον λόγο το σώμα της μεγάλης αδερφής σάπιζε, γιατί ο ματάκιας αστυνομικός έβλεπε την γκόμενά του να πηδιέται με τον πρώην και ξαφνικά η φάτσα του πρώην αλλάζει και σαν να βλέπει τον εαυτό του να κάνει σεξ μαζί της, για ποιον λόγο και οι δυο κοπέλες επέζησαν της επίθεσης του δολοφόνου παρόλο που οι γιατροί αρχικά το είχαν σίγουρο ότι θα πέθαιναν, για ποιον λόγο τα δυο αδέρφια δεν μπορούσαν να βγουν από το δάσος και γυρνούσαν στο ίδιο σημείο πάντα, το ίδιο και οι άλλες με το αμάξι που φεύγαν από την πόλη και έκαναν όλο κύκλους, κτλ κτλ.

Γνώμη μου ότι ξαναπλυμμήρισε η πόλη και πέθαναν οι κάτοικοι, αλλά για κάποιον λόγο οι ψυχές τους συνέχισαν να ζουν και δεν προχώρησαν. Το ίδιο και οι ψυχές όσων γύρισαν. Αυτοί που εμφανίστηκαν στο τέλος ήταν οι νεκροί που έχουν προχωρήσει και ήρθαν να πάρουν όσους είχαν συνειδητοποιήσει ότι ήταν νεκροί και να προχωρήσουν μαζί τους.

 

 

και εγω αυτο πιστευω..

 

ενα πραγμα που με τρωει η περιεργεια ειναι

 

γιατι αυτοκτονησε ο τυπος πριν το γαμο

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγώ το ίδιο


Μια χαρά εξηγούνται όλα γιατί


Όλοι νεκροί ήταν

 

πολύ καλή εξήγηση και πολύ καλή ανατροπή αυτή που έδωσες.

όμως εφόσον είναι όλοι νεκροί δεν καταλαβαίνω πως μερικοί γερνούν και μεγαλώνουν με τα χρόνια. όπως η μεγάλη αδερφή (κούκλαααα!!!) ή η γκόμενα του τζόβενου. το μικρό το παιδάκι πιστεύω πως κάτι άλλο παίζεται με αυτό. είναι ο άγγελος του θανάτου;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...