Προς το περιεχόμενο

Les Revenants


papahlamidas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το δευτερο επεισοδιο ηταν καλυτερο απο το πρωτο.

 

 

Ωραια η αποκαλυψη για το connection του Μιλαν (πατερας του Τονί) με τον Πιερ και την οικογενεια του Βικτορ. Δυνατη η σκηνη που πηγαν στον τοπο οπου επεσε το λεωφορειο και βρηκαν τα σημειωματα απο οικογενεια. Λιγες οι σκηνες με Βικτορ (ή Λουις) αλλα ελεγαν αρκετα.

 

Το build up θα γινεται παλι σιγα σιγα αλλα με ουσιαστικες εξελιξεις πιστευω. Η "αλλη" μερια θα εχει πιο ενδιαφερον αναμενομενα αλλα μια χαρα στεκεται και αυτη με τους ζωντανους

 

ΥΓ: Ελπιζω η Λινα να ηρεμισει λιγο. Δεν την θελω να συγχυζεται με το παραμικρο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 68
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ρε παιδιά μία ερώτηση που μου καρφώθηκε στο μυαλό. στον 1ο κύκλο δεν υπήρχαν κάτι πληγές σα σήψη στους αναστημένους αλλά και σε αυτούς που ήταν κοντά σ'αυτούς; (λένα-καμίλ) επειδή δε θυμάμαι ,υπήρξε εξήγηση , υπήρξε κάποιου είδους "θεραπείας" ή το χώσαμε κάτω από το χαλί και προχωρήσαμε στο 2ο κύκλο; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχει ξεκινησει ηδη το Αμερικανικο, δεν το λες και χαλια αλλα καμμια σχεση με την ατμοσφαιρα του Γαλικου..γλυκαναλατιζει λιγο...

 

Δεν ειναι αυτο το αμερικανικο. Και εγω ετσι νομιζα.

http://www.bustle.com/articles/68536-how-are-the-returned-resurrection-different-the-series-have-completely-separate-origins

 

Οντως λογικο να μπερδευτει κανεις.

Btw το resurrection το κοψανε στη δευτερη σαιζον και καλα κανενα γιατι ηταν βαρετο

 

Το πραγματικο αμερικανικο remake ειναι αυτο εδω και ξεκινησε φετος

http://www.imdb.com/title/tt3230780/?ref_=fn_al_tt_2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αγγλικοι υποτιτλοι για το 4ο δεν παιζουν ετσι?

Δυστυχως οχι. Εχω ψαξει παντου και συνεχομενα. :)

 

Στο ενα εχει 4 εκδοσεις Γαλλικες και μια Ιταλικη. Ημαρτον. Οπου να'ναι θα εμφανιστει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

ναι κατα πάσα πιθανότητα . δυστυχώς αυτό παθαίνουν οι σειρές που κάνουν χρόνια να βγάλουν και αλλη σεζόν. αν δε συντρέχουν λόγοι οικονομικοί ο αμέσως πιο πιθανός λόγος είναι έλλειψη ιδεών για αντίστοιχης "πόρωσης" συνέχεια. εμένα μου φάνηκε χλιαρότερη από την πρώτη περίοδο. έλεγα πως επεισόδιο με επεισόδιο θα φτιάξει αλλά τελικώς εκτος από την πόλη, βούλιαξε και κάθε ενδιαφέρον μου. δε λέω υπήρχαν καλές στιγμές αλλά όχι τα  "καλά" επεισόδια. πάντως η δεύτερη περίοδος έτυχε αντίστοιχης υποδοχής με την πρώτη επομένως κάποιοι ελπίζουν και σε 3η σεζόν. μένουν μόνο οι επίσημες δηλώσεις. μακάρι μόνο να μην αργήσουν κανένα χρόνο πάλι μόνο για τις δηλώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

ρε σεις, είστε πολύ κατηγορηματικοί και αυστηροί θα έλεγα. θα συμφωνησω σε πολλά. το μόνο που θα πρόσθετα σαν προσωική εντύπωση είναι πώς σαν να προσπάθησαν να τρέξουν τη σειρά και τα κάνανε λίγο πρόχειρα. μου αρέσει που είναι μια μη αμερικάνικη σειρά με ωραίο σενάριο και καλές ηθοποιίες. ελπίζω να βγάλουν και άλλη σεζόν αλλά όχι στην άλλη Ολυμπιάδα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...