Προς το περιεχόμενο

Windows 7 Boot


Nightmareodb

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, έχω ένα πρόβλημα με τα windows 7 αργούσαν παρα πολύ να κάνουνε boot συγκεκριμένα κολλούσαν όταν φόρτωναν,μετά από αυτό πετούσε μια μαύρη οθόνη για μερικά δευτερόλεπτα και μετά πάλι στο welcome, και αφού έμπαινα στα windows ο ήχος που κάνουν αργεί να ακουστεί,μετά από πολύ ψάξιμο και αφού δεν κατάφερα τίποτα, έκανα format,έχω κάνει όλα τα update τον drivers, και τον windows έχω κλείσει προγράμματα που τρέχουν στην εκκίνηση έχει καθαρίσει το μητρώο με το ccleaner,έχω κάνει defrag,και έχω κάνει scan για ιούς και malware,αλλα και πάλι αργούν να ξεκινήσουν, επίσης έψαξα για την επιλογή fast boot στην μητρική μου και δεν υπάρχει.θέλω να τονίσω ότι το μονο πρόβλημα είναι ότι αργούν να ξεκινήσουν από εκεί και πέρα δεν έχω κάποια θέμα.Και ρωτώ τώρα τι μπορεί να φταίει,περιμένω να πετάξετε τις ιδέες σας ευχάριστο πολύ

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω καιρό τα windows 7 και δεν έχω κάνει καμια αλλαγή στο hardware πρόσφατα,τώρα που το σκέφτομαι ίσος να ξεκίνησε μετά από κάτι update τον windows,αλλα δεν είμαι καθόλου σίγουρος.

Έχω windows ultimate 7 -64bit, μητρική κάρτα : asus maximus v formula    ,κάρτα γραφικών :nvidia geforce 660 ti,   επεξεργαστή:intel core i7 3770k cpu @ 3,50GHz    μνήμη ram:8g
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω πως αφου εκανες φορματ στον υπολογυστη επρεπε να φτιαχτει αν ηταν θεμα λογισμικου οποτε τωρα τσεκαρε την μιτρικη μηπως εχει κανα σκαμ=σμενο - φουσκομενο πηκνωτη η δοκιμασε αλλο σκληρο δισκο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...