Προς το περιεχόμενο

God of War: Redemption [rumor]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Aς βγαλουν ενα καλο single αυτην την φορα να μην βιαστουν!!!

 Εγω εκανα την βλακεια και πηγα κι εδωσα 70 ευρω με το που βγηκε το ascension....Πρωτη φορα εδωσα τοσα λεφτα για παιχνιδι αλλα το εκανα γιατι ειχε το multiplayer και σαν fun της σειρας δεν μπορουσα να κανω αλλιως...2 μηνες μετα η τιμη του εχει πεσει στα 30 ευρω ενω το εχω πετυχει και σε προσφορα σε καταστημα 22 ευρω....Ενταξει δεν λεω καλο ητανε το multiplayer και για 2-3 μηνες το ελλιωσα αλλα μετα βαρεθηκα,οσο για το single καλυτερο απο του 1 και 2 αλλα κατωτερο απο το 3.....Γενικα πολυ κατωτερο το ascension απο οτι περιμενα...Το μονο καλο σε σχεση με τα αλλα ειναι ο βαθμος δυσκολιας,το normal ειναι σαν hard....

Το καινουργιο GOW που θα βγει αν δεν ειναι μακραν το καλυτερο της σειρας ας κανονισουν την πορεια τους



Δώστε GOW μετά απο 3-4 χρόνια....όχι και άλλο sequel!!!!Meanwhile δώστε μας ένα νέο hack n slash με νέο πρωταγωνιστή/story-θέμα αιγυπτακή μυθολογία που έχει πολύ "ζουμί"!!!!!!!!!! B)

αυτο που λες με καινουργιο πρωταγωνιστη δεν γινετε ρε φιλε και ειναι ισως το μονο παιχνιδι.....Ε αφου και ο κρατος θεος ητανε ας ξαναζωντανεψει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Δεν εχω θεμα να βγαλουν κι αλλο.ΑΛΛΑ ΟΧΙ παλι στο ιδιο στυλ.

Ας το κανουν RPG ή οτι αλλο θελουν ,αλλα οχι αλλο gow οπως το εχουμε συνηθισει.Φτανει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Γιατι οχι?

Δεν ειναι αναγκη να παιζει ο kratos.

Νομιζω οτι θα ηταν επος ως RPG.Εχω την εντυπωση οτι το εχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Turn-based JRPG άμα το κάνουν θα τους παραδεχτώ. Ενας θυμωμένος έφηβος ήταν άλλωστε πάντα ο Κράτος, δεν απέχει πολύ από τον κλισέ στάνταρ χαρακτήρα που έχουν τα περισσότερα jrpgs :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι οχι?

Δεν ειναι αναγκη να παιζει ο kratos.

Νομιζω οτι θα ηταν επος ως RPG.Εχω την εντυπωση οτι το εχουν.

 

Ίσως να έχεις δίκιο. Αλλά μετά το τέλος του 3 πραγματικά θα είναι ξεζούμισμα της σειράς μιας και δεν υπάρχει συνέχεια. Αν βγάλουν κ άλλο prequel είναι για πολύ κράξιμο όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Ίσως να έχεις δίκιο. Αλλά μετά το τέλος του 3 πραγματικά θα είναι ξεζούμισμα της σειράς μιας και δεν υπάρχει συνέχεια. Αν βγάλουν κ άλλο prequel είναι για πολύ κράξιμο όμως.

 

Αυτο λεω.

Δεν υπαρχει χωρος για αλλο ιδιο GOW,ειτε ειναι συνεχεια ειτε prequel.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο λεω.

Δεν υπαρχει χωρος για αλλο ιδιο GOW,ειτε ειναι συνεχεια ειτε prequel.

 

Εγώ λέω να πάει σε νέο IP και να ασχοληθεί με την μυθολογία της Κίνας ή της Αιγύπτου. Πιστεύω και εκεί θα τα κατάφερνε μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Eγω νομιζω οτι δεν ειναι αρκετα τα γραφικα του, πρεπει να προσπαθησει να φτασει το bayonetta 1. :D



Εγώ λέω να πάει σε νέο IP και να ασχοληθεί με την μυθολογία της Κίνας ή της Αιγύπτου. Πιστεύω και εκεί θα τα κατάφερνε μια χαρά.

Λενε οτι ασχολουνται με νεο Ip για να δουμε



Mπορει καλιστα να συνεχισει με την πλουσιοτατη ελληνικη μυθολογια, αλλα με εντελως διαφορετικο ηρωα, και ιστορια.

Αυτο θα μου αρεσε και μενα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι και RPG ρε παιδιά....στοιχεία RPG(βλέπε Darksiders heart.gif) ναι,μεγαλύτερο βάθος στο gameplay/σύστημα μάχης ναι,αλλά πάντα hack n slash.Κατά τ'άλλα ένα καινούριο/νέο ip που αφορά είτε αιγυπτιακή,είτε σκανδιναβική μυθολογία με νέο πρωταγωνιστή θα είναι το ιδανικό!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα γιατί, δε θέλεις dialogue trees να διαλέγεις εσύ τι θα φωνάζει ο Κράτος σε όποιον του μιλάει; Εννοείται πως όλες οι επιλογές θα είναι ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΚΕΦΑΛΑΙΑ! 

 

Στο σοβαρό τώρα, και διαφορετικό setting να χρησιμοποιήσουν θα πρέπει να προσέξουν να μην είναι σαν ένα reskinned GoW. Χρειάζονται αλλαγές και στη φόρμουλα του gameplay και του γενικότερου στησίματος, όχι απλώς ένας "Κράτος" στην Αίγυπτο. Τη σιγουριά σας ότι "το έχουν" δεν ξέρω πού τη βασίζετε. Πίστη στη ND ότι μπορεί να κάνει διαφορετικά πράγματα είναι απολύτως λογική αν δει κανείς τι έχουν κάνει και τι κάνουν ακόμα. Οταν ένα στούντιο έχει στο ενεργητικό της την τελευταία 10ετία ( ; ) μόνο GoWs - μιλάω γι' αυτά που έχουν αναπτύξει οι ίδιοι, όχι κυκλοφορίες και συνεργασίες - ποιες είναι οι ενδείξεις που σας κάνουν να είστε τόσο σίγουροι ότι ξέρουν ή μπορούν να κάνουν κάτι άλλο καλά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Πίστη στη ND ότι μπορεί να κάνει διαφορετικά πράγματα είναι απολύτως λογική αν δει κανείς τι έχουν κάνει και τι κάνουν ακόμα. Οταν ένα στούντιο έχει στο ενεργητικό της την τελευταία 10ετία ( ; ) μόνο GoWs - μιλάω γι' αυτά που έχουν αναπτύξει οι ίδιοι, όχι κυκλοφορίες και συνεργασίες - ποιες είναι οι ενδείξεις που σας κάνουν να είστε τόσο σίγουροι ότι ξέρουν ή μπορούν να κάνουν κάτι άλλο καλά;

 

Mα αν δεν δοκιμασει καποιος κατι πως θα ξερεις αν μπορει να το κανει?

Η SM εμεινε στα GOW γιατι.

1. it prints money.

2.Ηταν το ''παιδι'' για ολα τα θεληματα.Ασχοληθηκε με πολλα διαφορετικα παιχνιδια σε αυτην την γενια,αν και δεν ηταν δικα της.

 

Επιλεον δεν ειναι racing game το gow για να πεις οτι οκ δεν μπορουν να κανουν κατι αλλο.

Θελω να πω οτι ειναι πολυ πιο κοντα σε ενα RPG το gow ή σε λογικη αλλων παιχνιδιων(με storytelling,σκηνοθεσια,μαχες κ.α)

 

Aπο κει και περα εγω θα ηθελα να τους δω σε κατι καινουριο.Το προτιμω απο το να δω πααααλι ενα gow.Δεν αντεχω αλλο. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι οχι?

Δεν ειναι αναγκη να παιζει ο kratos.

Νομιζω οτι θα ηταν επος ως RPG.Εχω την εντυπωση οτι το εχουν.

τι rpg ρε σεις πατε καλα???? ΗΜΑΡΤΟΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...