Προς το περιεχόμενο
Συνδεθείτε  
Djpol

AsRock G41c - GS και ATI RADEON HD 6570 2GB

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα ! Εχω μητρικη καρτα την AsRock G41c - GS και σκεφτομαι να βάλω ως VGA την Radeon HD 6570 2GB .  Αναρωτιεμαι αν ταιριασει αυτη η καρτα με την μητρικη ( οσοβ αναφορα κυριως την χωρητικοτητα της ) . Ευχαριστω !

Κοινοποιήστε αυτήν την ανάρτηση

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα έχεις πρόβλημα, απλά με 5Ε παραπάνω κοίτα για 6670: http://www.skroutz.gr/c/55/kartes-grafikwn-vga.html?from=catspan&keyphrase=6670 Πες αν θέλεις και ολόκληρο το σύστημα σου και τη χρήση του.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

εχω cpu e8400 3.0 GHz (core 2 duo ) , 3gb ram .Απλως για κανα game τον θελω και να κανω την δουλεια μου . Η 6670 ειναι σαφως καλυτερη επιλογη απο την 6570 ?

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δεν έχουν μεγάλη διαφορά στις επιδόσεις, αλλά κοστίζει μόνο 5Ε περισσότερα από αυτή που κοιτάζεις. Οπότε αξίζει και με το παραπάνω. (Αν θέλεις πες μας και το μοντέλο του τροφοδοτικού σου και την ανάλυση της οθόνης σου. Κατά 99% θα είσαι οκ πάντως.)

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Το τροφοδοτικο ειναι  500W  ( RaptoX ) και η οθονη ειναι παλια και σκοπευω να την αλλαξω - μου ξεφευγει το ονομα.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Είναι κακό το τροφοδοτικό σου, αλλά την 6670 θα τη σηκώσει. Στα ~60Ε πάντως η 6670 είναι η καλύτερη επιλογή.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
Συνδεθείτε  
  • Δημιουργία νέου...

Χρήσιμες πληροφορίες

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.