Προς το περιεχόμενο

LENOVO IDEAPAD M490S (14'', dual core, 4gb ram, 500gb hdd, nvidia 710m) 319ευρω


xristoforos89

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το ψήνω άγρια να το παραγκείλω εδώ και μέρες αλλά δε ξέρω...

Ξέρουμε τι socket έχει μπας και κουμπώσει κανα i3

νομιζω οτι ειναι ivy bridge. καλο μεν αν ειναι ισχυει αυτο αλλα και κακο γιατι sandy βρισκεις πολυ φθηνα. παντως..οσο θα κανει το συστημα να κοστισει +ενας μεταχειρισμενος i3 ivy...τοσο θα κανει και να πας να παρεις εξ αρχης λαπτοπ που τον φοραει. 

 

edit:  τελικα ειδα εναι HM70 based model και οχι HM77 based model ωστε να παιρνει Intel® Core™ επεξεργαστη.

Επεξ/σία από CorpseGrinder
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 54
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

το ψήνω άγρια να το παραγκείλω εδώ και μέρες αλλά δε ξέρω...

Ξέρουμε τι socket έχει μπας και κουμπώσει κανα i3

Δυστυχώς πάει πακέτο με την μητρική, θέλει να βρεις απο την ίδια σειρά (m490s) για να βάλεις i3 με μητρική μαζί. 

 

το pdf αναγράφει τα parts που αποτελείται ένας m490s

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις κρίμα που δεν αλλάζει αλλά και πάλι καλός μου φαίνεται ο επεξργαστής.

Ευελπιστώ να μπορώ να παίξω ενα bad company 2 me medium και λίγο παραπάνω γραφικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bρηκα αναλυτικο τεστ, google translated. Είναι νεα σειρα - Lenovo Solutions for Small Business και εχει μιση (3 cells) μπαταρια απο της προσφορας

 

http://translate.google.co.uk/translate?hl=en&sl=cs&u=http://www.lenovoblog.cz/2013/05/ideapad-m490s-novy-lahky-lacny-smb.html&prev=/search%3Fq%3DLENOVO%2BIDEAPAD%2BM490S%2Bips%26safe%3Doff%26client%3Dfirefox-a%26hs%3D9PB%26rls%3Dorg.mozilla:en-US:official%26channel%3Drcs%26biw%3D1280%26bih%3D621

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο review λέει ότι είναι ΗΜ77...όσο για την μπαταρία λογικά στο 4ωρο θα πηγαίνει η 6αρα. Επίσης και η οθονουλα του συμπαθητική φαίνεται...λεω να το χτύπησω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο review λέει ότι είναι ΗΜ77...όσο για την μπαταρία λογικά στο 4ωρο θα πηγαίνει η 6αρα. Επίσης και η οθονουλα του συμπαθητική φαίνεται...λεω να το χτύπησω!

 

Είχες L520 που ήταν μια χαρά μηχανάκι και κάργα αναβαθμίσιμο και το έδωσες για να πάρεις το Playschool αυτό?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχες L520 που ήταν μια χαρά μηχανάκι και κάργα αναβαθμίσιμο και το έδωσες για να πάρεις το Playschool αυτό?

 

Respect στο L520 με την HD+ το οποίο είναι από τα πλέον τίμια μηχανήματα που έχουν περάσει ποτέ από τις προσφορές του Insomnia. Πραγματικά όμως ο μόνος λόγος που το αγόρασα είναι η διαχρονική μου αγάπη προς τα Τhinkpad.

Δυστυχώς με ένα αρκετά δυνατό HACKINTOSH Desktop στο σπίτι, ένα MACBOOK Air για τις μετακινήσεις και ένα ipad 4 για καναπέ-κρεβάτι, δεν είχε μείνει κάποιος ρόλος γι'αυτό.

Όσο για το M490s δεν το έχω πάρει ακόμη...το ήθελα λόγω κάρτας για να παίζω κανένα fifa 2012 σε ταξιδάκια, αλλά θα το σκεφτώ λίγο ακόμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εψαχνα εγω ενα μικρο λαπτοπακι για δουλεια και κανα game (κανενα Lolaki Μην φανταστειτε) και το παραγγειλα σημερα. Αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι παρολο που εβαλα των κωδικο δεν κατεβηκε η τιμή οπότε θα πρέπει μολις ερθει η παραγγελια να το συνενοηθω αυτό από κοντα. Θα σας γραψω εντυπωσεις μεσα στο σκ που θα εχω χρονο να το σκαλισω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24qlr4m.png

 

Η μπαταρια κραταει 2,5 ωρες πραγματικα, δεν εχει vga οπως εγραφε στο eshop.
Πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης. Εβαλα windows 8, βρηκε ολα τα drivers μονο του. Με δυσκολευει λιγο το touchpad αλλα νομιζω ειναι θεμα συνηθειας, ειναι ιδιο σχεδον με αυτο που εχουν τα hp. Εχει fingerprint sensor. Νομιζω ειναι πολυ καλο για τα λεφτα του. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποιοτητα κατασκευης οντως καλη??? γιατι σ ενα βιντεακι που ποσταρε ενα παιδι εδω μεσα με το που το ακουμπουσε ετριζε ολο.

 

Κ εγω ειμαι σε αναζητηση κ ειμαι σε διλημα μεγαλο η αυτο λεω να χτυπησω ή αυτο http://www.e-shop.gr/product?id=PER.904414&sid=1

 

για πειτε καμια γνωμη,σε 14αρι δυστηχως που για μενα ειναι μεγαλο συν αυτο το μεγεθος δεν υπαρχει κατι καλο σε τετοια λεφτα.

 

Δεν μπορουσαν να φερουν το ιδιο με τον i3 πανω να ξεμπερδευαμε??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α δεν το ηξερα αυτο ελπιζω να μου κανουν την εκπτωση οταν παω στο καταστημα

Συγκεκριμενα στο πεδιο προσφορας πρεπει να βαλεις: OFFER1319

Αν τυχον και δεν στην κανουν, ακυρωσε την και πες τους να σου κανουν νεα παραγγελια με τον κωδικο αυτον

(αν και δεν παιζει να μην κανουν επιτοπου την εκπτωση).

 

 

 

Η μπαταρια κραταει 2,5 ωρες πραγματικα, δεν εχει vga οπως εγραφε στο eshop.

Πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης. Εβαλα windows 8, βρηκε ολα τα drivers μονο του. Με δυσκολευει λιγο το touchpad αλλα νομιζω ειναι θεμα συνηθειας, ειναι ιδιο σχεδον με αυτο που εχουν τα hp. Εχει fingerprint sensor. Νομιζω ειναι πολυ καλο για τα λεφτα του. 

Εισαι σιγουρος οτι δεν εχει την 710m;

Driver εχεις βαλει; Αν ναι, το πιθανοτερο ειναι να ενεργοποιειται μονη της οταν το χρειαστει πχ σε παιχνιδια.

 

 

 

Κ εγω ειμαι σε αναζητηση κ ειμαι σε διλημα μεγαλο η αυτο λεω να χτυπησω ή αυτο http://www.e-shop.gr/product?id=PER.904414&sid=1

 

για πειτε καμια γνωμη

Aν το 14αρι εχει την 710m θα μπορεις να παιξεις και κανενα παιχνιδακι.

Με την 3000 μην περιμενεις και πολλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποιοτητα κατασκευης οντως καλη??? γιατι σ ενα βιντεακι που ποσταρε ενα παιδι εδω μεσα με το που το ακουμπουσε ετριζε ολο.

 

Κ εγω ειμαι σε αναζητηση κ ειμαι σε διλημα μεγαλο η αυτο λεω να χτυπησω ή αυτο http://www.e-shop.gr/product?id=PER.904414&sid=1

 

για πειτε καμια γνωμη,σε 14αρι δυστηχως που για μενα ειναι μεγαλο συν αυτο το μεγεθος δεν υπαρχει κατι καλο σε τετοια λεφτα.

 

Δεν μπορουσαν να φερουν το ιδιο με τον i3 πανω να ξεμπερδευαμε??

Σε εμενα αυτη τη στιγμη δεν τριζει τιποτα. Το λαπτοπ που προτεινεις ειναι μεγαλυτερο και ακριβοτερο, αναλογως τι θες.

 

Συγκεκριμενα στο πεδιο προσφορας πρεπει να βαλεις: OFFER1319

Αν τυχον και δεν στην κανουν, ακυρωσε την και πες τους να σου κανουν νεα παραγγελια με τον κωδικο αυτον

(αν και δεν παιζει να μην κανουν επιτοπου την εκπτωση).

 

Εισαι σιγουρος οτι δεν εχει την 710m;

Driver εχεις βαλει; Αν ναι, το πιθανοτερο ειναι να ενεργοποιειται μονη της οταν το χρειαστει πχ σε παιχνιδια.

 

Aν το 14αρι εχει την 710m θα μπορεις να παιξεις και κανενα παιχνιδακι.

Με την 3000 μην περιμενεις και πολλα.

Ηθελα να πω την θυρα vga. Με τα γραφικα ολα καλα. Εχω βαλει ολα τα drivers. Στην lenovo και στην dell εχω συναντησει το εξης απλο: Να μπαινεις στο site τους να βρισκεις το μοντελο σου και απλα να εχουν τους drivers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...