Προς το περιεχόμενο

Sony Xperia Z Ultra: Με οθόνη 6.4 ιντσών, αδιάβροχο και πάχος μόλις 6.5 χιλιοστά


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενταξει ρε παιδια πως κανετε ετσι για τις ιντσες, δε σας υποχρεωνει κανεις να το αγορασετε.

 

Για εμενα προσωπικα το οριο μου ειναι 130mm μηκος και 65mm πλατος, οτιδηποτε παραπανω τρωει απευθειας χ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι συσκευες αυτες αγοραζονται συνηθως απο 30αρες που κυκλοφορουν με τσαντουλες (για την μεταφορα) και εχουν στον αυτι bluetooth (για να μην τις κρατανε στο αυτι οταν τα λενε με τις φιλες τους). Στο τραινο στο εξωτερικο μονο αυτες κρατανε phablets.

 

Ειναι μια σημαντικη πιτα της αγορας, μην το γελατε.

Ειναι μια σημαντικη "πιτα" της αγορας, μην το γελατε.

 

"Πιπα" νομιζα οτι διαβασα και λυθηκα στα γελια καθως ετσι που κυκλοφορουν εξω οι γκομενες δεν εχω μυαλο για κινητα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγουρα καποιοι θα το παρουν. Το ζητημα ειναι οτι αυτο το πραγμα σε τσεπη δεν μπαινει για κανενα λογο. Αρα θα πρεπει να κυκλοφορεις με τσαντακι.

 

Αμα ειναι να κυκλοφορεις με τσαντακι, γιατι να μην παρεις ενα 8-10αρι να ξεμπερδευεις?

 

Αρκετα ομορφο παντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πάντως γιατί δεν πιάνω την έννοια των phablet?

 

Δλδ δεν καταλαβαίνω τι λόγο ύπαρξης έχουν και ποιές ακριβώς ανάγκες καλύπτουν...

Τον ίδιο λόγο ύπαρξης που έχουν και τα κινητά των 500€ και άνω, σε χρήστες που κάνουν τα ίδια και με μια των 300€.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω κυκλοφορω με τσαντακι για να εχω παντα το ταμπλετ μου μαζι μου οποτε ειμαι υπερ τετοιων συσκευων.

 

Δεν μπορω ομως να μην παρατηρησω για αλλη μια φορα πως σε ενα κατα βαση τεχνολογικο φορουμ οι περισσοτεροι χρηστες θα παρεμεναν με αμαξες και αλογα και δεν θα επαιρναν αυτοκινητα ενω θα προτιμουσαν να αναβουν φωτια με τσακμακοπετρες απο το να εχουν αναπτηρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω κυκλοφορω με τσαντακι για να εχω παντα το ταμπλετ μου μαζι μου οποτε ειμαι υπερ τετοιων συσκευων. Δεν μπορω ομως να μην παρατηρησω για αλλη μια φορα πως σε ενα κατα βαση τεχνολογικο φορουμ οι περισσοτεροι χρηστες θα παρεμεναν με αμαξες και αλογα και δεν θα επαιρναν αυτοκινητα ενω θα προτιμουσαν να αναβουν φωτια με τσακμακοπετρες απο το να εχουν αναπτηρα.

Τα αυτοκινητα ειναι μικροτερα απο τις αμαξες με τα αλογα καθως και οι αναπτηρες απο τις τσακμακοπετρες. Οποτε οι περισσοτεροι χρηστες εδω δεν θα εκαναν αυτο που εγραψες...

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πάντως γιατί δεν πιάνω την έννοια των phablet?

 

Δλδ δεν καταλαβαίνω τι λόγο ύπαρξης έχουν και ποιές ακριβώς ανάγκες καλύπτουν...

Συνηθως για εργασιομανεις ειναι τετοια τηλεφωνα αλλα και γω που εχω θεμα με τις μικρες οθονες λογω μεγαλω χεριων θα το επαιρνα ανετα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι περισσότεροι έκραζαν τα iPhone και τα WM όταν είχαν βγει ως μεγάλα.. Μετά έγιναν οι 3.5" ok και μεγάλα τα S2, μετά οι 4" ok και τα S3 παντόφλες κοκ.

Δεν μου αρέσει και δεν πρόκειται να το πάρω. Καταλαβαίνω ωστόσο ότι απευθύνεται σε άλλους που το θέλουν, όπως κάποιοι θέλουν νέα TV 50" και Stupid Ugly Vehicle για αυτοκίνητο.

50259_102233719845505_7109764_n.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχικά διαθέτει τον γρηγορότερο επεξεργαστή στον κόσμο ,και έχει την εφαρμογή battery STAMINA Mode βελτιώνει τέσσερις φορές  το χρόνο αναμονής του smartphone , διαθέτει οθόνη αφής 6.4” Full HD με τη τεχνολογία της Sony TRILUMINOS Display για κινητά, έχοντας έτσι  πλούσια φυσικά χρωμάτα χάρη στην τεχνογνωσία της BRAVIΑ TV . Μπορείς να γράψεις σημειώσεις ή σκίτσα κατά τη διάρκεια των κλήσεων , έτσι ώστε να είσαι  πάντα έτοιμος να καταγράψεις οποιαδήποτε ιδέα . Πραγματικά έχει τόσα πολλά που συνέχως ανακαλύπτω και κάτι καινούργιο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω κυκλοφορω με τσαντακι για να εχω παντα το ταμπλετ μου μαζι μου οποτε ειμαι υπερ τετοιων συσκευων. Δεν μπορω ομως να μην παρατηρησω για αλλη μια φορα πως σε ενα κατα βαση τεχνολογικο φορουμ οι περισσοτεροι χρηστες θα παρεμεναν με αμαξες και αλογα και δεν θα επαιρναν αυτοκινητα ενω θα προτιμουσαν να αναβουν φωτια με τσακμακοπετρες απο το να εχουν αναπτηρα.

 

Και επειδή είμαστε τεχνολογικό forum, πρέπει να καταπίνουμε αμάσητο ό,τι μας σεβίρουν; Και το μέγεθος της οθόνης είναι δείκτης της εξέλιξης;

Προφανώς θα υπάρχει κάποιο κοινό για μία τέτοια συσκευή, αλλά εγώ, όπως και αρκετοί άλλοι, βρίσκουμε το μέγεθός του δύσχρηστο. Προσωπικά δεν υπάρχει περίπτωση να πάω πχ σούπερ μάρκετ και να κουβαλάω και ένα τσαντάκι μαζί μου. Και δεν το λέει κανένας σκοταδιστής, κάτοχος S3 το λέει, που ακόμη και αυτό το βρίσκει μάλλον δύσχρηστο για καθημερινή, απροβλημάτιστη χρήση και που δεν πρόκειται να ξαναπάρει τόσο μεγάλη συσκευή.

Όλα αυτά τα μαγικά που κάνουν τα Note και αυτά που το ακολούθησαν μου αρέσουν πραγματικά πολύ, απλά δεν είναι για τον τρόπο ζωής μου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Sony κάνει αξιοπρόσεκτες κινήσεις με τα smart και tablet που βγάζει τώρα τελευταία. Κάθε προϊόν και καινοτομία. 

 

Το Z Ultra είτε είναι του γούστου μας είτε όχι δεν παύει να είναι ένα πολλά υποσχόμενα προϊόν με κορυφαία χαρακτηριστικά που αναμένεται να εντυπωσιάσει. Και επειδή και τα σακάκια έχουν τσέπες πολλοί επαγγελματίες θα μπορούσαν να το χρησιμοποιήσουν. Πιθανόν να είμαι ένας απ' αυτούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...