Προς το περιεχόμενο

Τα 5 αγαπημένα games της γενιάς


naruto14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δοκίμασα 2ο playthrough στο UC1 και μου φάνηκε unplayable. Οι μηχανισμοί μου φάνηκαν πολύ κακοί και στο δύσκολο επίπεδο απλά έτρωγες παραπάνω damage στις σφαίρες. Αλλά και μένα αυτό που με εντυπωσίασε ιδιαίτερα ήταν το πρώτο μιας και ήταν το πρώτο που έπαιξα αλλά καλύτερο και από τα 3 θεωρώ το 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυσκολη αποφαση.
Για μενα ισως λιγο πιο ευκολη αποτι σε καποια αλλα παιδια μιας και δεν εχω ζησει ολη την γενια, εχω ps3 εδω και 2 χρονια και στην ουσια τοτε μπηκα για τα καλα στον χωρο, μεχρι τοτε οτι τραβαγε το παλιο pc μου.
Λοιπον:
1)Ποδοσφαιρακι: Ειτε αυτο λεγετε PES ειτε λεγετε FIFA, αγοραζω καθε χρονο σχεδον και τα δυο και ασχολουμε περισσοτερο με οποιο μαρεσει και περισσοτερο, χωρις ποδοσφαιρακι δεν αντεχω τελειωμενα πραγματα.Θα ασχολειθω τις περισσοτερες ωρες απο οποιοδηποτε αλλο παιχνιδια και θα περασω και θα περασω σιγουρα ευχαριστες ωρες (αν και νευρικες που και που :P ).
1)Heavy Rain: Ηταν κατι το διαφορετικο, κατι οπου στον χωρο του gaming αν δεν απατομαι δεν το ειχαμε ξανααντικρισει, ολες αυτες οι ιστοριες, ολες αυτες οι ανατροπες,ολες αυτες οι αποφασεις μεσα σε ενα παιχνιδι, πραγματικα το συγκεκριμενο το ευχαριστηθηκα τρελα και το κατατασω στην 1η θεση μαζι με τα ποδοσφαιρακια.
2)Journey: Το συγκεκριμενο παιχνιδι με ταξιδεψε πραγματικα, με εποιασε 2 ωρες και δεν με αφησε να ξεκολλησω, μικρο σε διαρκεια αλλα περναει τοσα πολλα μηνυματα οπου αλλα παιχνιδια πολυ περισσοτερων ωρων δεν μπορουν να περασουν, ηταν ενα μαγευτικο ταξιδι παρεα με τα υπεροχα soundtracks που ειχε και θα το θυμαμαι για πολλα χρονια, μια συμβουλη...οσοι δεν το εχετε παιξει φτιαξτε καλη ατμοσφαιρα βαλτε και ενα ποτηρακι κρασι ή οτιδηποτε θελετε και καθιστε και παιξτε το, θα με θυμηθητε.
3)Uncharted 2/3: Δεν μπορω να αποφασισω πιο απτα δυο μου αρεσε περισσοτερο, μου αρεσαν και τα δυο παρα πολυ και περασα πολυ ευχαριστες ωρες παρεα τους.
4)Assassins Creed 2: Το συγκεκριμενο παιχνιδι επεσε στα χερια μου απο σποντα, δεν το ειχα σκοπο να ασχολειθω μαζι τους (δεν ξερω το γιατι), μεχρι που μια μερα εφτασε στα χερια μου ολος τυχαιος και λεω δεν το δοκιμαζω?Πραγματικα ηταν απο τις πιο ευχαριστες ωρες gaming που εχω περασει, το παρκουρ, γενικα ολες οι πολεις της ιταλιας, ο φοβερος ezio μου κρατησαν παρεα 18 αξεχαστες ωρες.

Υ.Γ.1.Τα δυο τελευταια παιχνιδια τα εβαλα τελειως ενδικτικα, δεν ηξερα σε ποια θεση να τα καταταξω αλλα δεν ηξερα αν ηθελα να βαλω και καποιο αλλο παιχνιδι στην θεση τους.Παιχνιδια οπου θα μπορουσα να εχω ανετα στην λιστα μου ειναι τα Alan Wake,Sleeping dogs,tomb raider και καποια ακομη που μου διαφευγουν αυτη την στιγμη.
Υ.Γ.2.Επεισης δεν εχω παιξει πολλες καινουριες παιχνιδαρες οπως the last of us,bioshock infinite, metro last light οπως και λιγο παλιοτερα spec ops the line, red dead redemption,MGS4 που σιγουρα καποιο απο αυτα θα με εκαναν να τα καταταξω μεσα στην προσωπικη μου πενταδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry αλλά θα παρεκκλίνω έστω λίγο.....6 απο μένα αν και πάλι λίγα είναι!!!

 

GeOW2

Alan Wake

Batman Arkham City

Tomb Raider

GOW3

LOS(αν και θέλω να πιστεύω το LOS2 να είναι το καλύτερο της γενιάς...για μένα τουλάχιστον)

 

Προφανώς και αδικώ άλλα games....απλά έβαλα τα πρώτα που σκέφτηκα!!!

 

Υ.Γ.

Κατά τ'άλλα, πέραν της ανακοίνωσης των next gen consoles η τρέχουσα γενιά δεν τελείωσε/έκλεισε τον κύκλο της ακόμα....!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για μενα αυτη η γενια ηταν καλη μεχρι πριν κατι χρονια. δεν γουσταρω games με σημερινα production values να ζοριζονται να τρεξουν σε πεπαλαιωμενο hardware, οποτε και τα "αγαπημενα" μου console games της γενιας, ειναι απο τον καιρο που η "γενια" ηταν στα μπουνια της, και οχι στα ψοφηματα της.

 

- oblivion

- gears of war 

- mass effect

- orange box

- forza

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Tα καλυτερα χρονια μιας κονσολας ειναι το τελευταιο μισο της ζωης τους κατ'εμε για πολλους λογους(θα βγουμε offtopic οποτε δεν το συζηταω εδω :P).

 

Little Big Planet

Orange box

Heavy Rain

Journey

Portal 2

 

Mε τυχαια σειρα.Εχω να παιξω ακομα The last of us που το βλεπω να μπαινει στην 5αδα,αλλα και αρκετα ακομα,οπως πχ την σειρα bioshock με την οποια δεν εχω ασχοληθει ακομα.

 

Eιναι και πολλα παντως που ειναι κοντα στην 5αδα.Οπως το Red dead redemption,braid.Uncharted.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι και 5δα ρε παιδια...την τελευταια γενια σε καθε πλατφορμα ειχαμε πολλα διαμαντια....25 θελουμε εδω... :P

 

για μενα λοιπον:

Uncharted Series

Lbp series

Bioshock Series

Zelda Series(wii version)

The last of us

 

δε πανε με αυτην την σειρα σιγουρα... απλα τα γραψα οπως μου ηρθαν στο μυαλο, σιγουρα ειναι και αλλα που δε μπορω να θυμηθω λογο  δουλειας και γιατι ειναι πολλα που αγαπησα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι και 5δα ρε παιδια...την τελευταια γενια σε καθε πλατφορμα ειχαμε πολλα διαμαντια....25 θελουμε εδω... :P

 

για μενα λοιπον:

Uncharted Series

Lbp series

Bioshock Series

Zelda Series(wii version)

The last of us

 

δε πανε με αυτην την σειρα σιγουρα... απλα τα γραψα οπως μου ηρθαν στο μυαλο, σιγουρα ειναι και αλλα που δε μπορω να θυμηθω λογο  δουλειας και γιατι ειναι πολλα που αγαπησα

 

Φτιάξε 25άδα και πόσταρε τα πρώτα 5 αν σε βολεύει έτσι :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χωρις να εχω παιξει αρκετα παιχνιδια λογω δουλειας και χρονου οριστε η δικη μου 5αδα :
 

1. Portal 2
2. Metroid prime 3 : Corruption
3. Donkey Kong Country Returns

4. Castlevania : Lords of Shadow
5.  Bioshock

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.DEADLY PREMONITION

2.DEADLY PREMONITION

3.DEADLY PREMONITION

4.DEADLY PREMONITION

5.DEADLY PREMONITION

 

Διασκεδασα αρκετα με παιχνιδια(εκτος αθλητικων) οπως τα Alan wake,Ghostbusters,GTA IV,Silent hill Downpour/Homecoming :-) ,Catherine,The walking dead,και αρκετα αλλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...