Προς το περιεχόμενο

Τα 5 αγαπημένα games της γενιάς


naruto14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ni no kuni.

 

Μου αρέσει που κανείς σας δεν ανέφερε το καλύτερο exclusive του PS3. :)

Οχι και το ni no kuni καλυτερο exclusive για το ps3.

 

Υ.Γ.σορρυ για το οφφ τοπικ αλλα δεν αντεξα. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Μου αρέσει που κανείς σας δεν ανέφερε το καλύτερο exclusive του PS3.  :)

 

Kαλο παιχνιδι το ni no,αλλα ειχαμε πολλα τετοια στο ps2.

Υπαρχουν πολλα μοναδικα και καλα exclusives στο Ps3 για να μπει αυτο στην δικη μου 5αδα.

Μεσα στα 10-20 ειναι σιγουρα για μενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Καλύτερο από τα Uncharted είναι σίγουρα :P

τσου!

 

Οταν πρωτο επαιξα το uncharted ενιωσα οτι ειναι κατι φρεσκο στο συνολο του και δεν μπορουσα να σταματησω να παιζω.Το ni no καπου το ειχα ξαναδει. :P Δεν μου εκανε την ιδια αισθηση.

Το παιζω τωρα btw,λογικα δεν θελω πολυ για τον τερματισμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, εγώ μόνο το demo του έχω παίξει, κανονικά δε θα έπρεπε να μιλάω :P

 

Και αν είχε βγει στην ίδια χρονική περίοδο με το πρώτο Uncharted ίσως να συμφωνούσα εν μέρει με αυτό που λες. Βγήκε όμως σε μια φάση που τα Uncharted έχουν κάνει τον κύκλο τους και κουράσει, ενώ το είδος του Ni No Kuni είχε φτωχύνει πολύ σε αυτή τη γενιά. Καμιά φορά η καλή εκτέλεση μετράει το ίδιο με την καινοτομία (και μετά μπαίνει το γούστο στη ζυγαριά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά...ο καθένας θα θεωρεί καλύτερο exclusive αυτό που θες εσύ οκ?

ειδες να σχολιασα κανενα αλλο ποστ?

ο καθενας βαζει την δικη του αγαπημενη 5αδα, αλλα το ni no kuni οπως και να το κανουμε δεν ειναι η καλυτερη αποκλειστικοτητα του ps3, αυτη την στιγμη το καλυτερο ειναι το The Last of Us και μην πεις οχι γιατι παραμιλαει ολος ο κοσμος για το συγκεκριμενο (και οχι δεν το εχω παιξει αν διαβασες το ποστ μου).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειδες να σχολιασα κανενα αλλο ποστ?

ο καθενας βαζει την δικη του αγαπημενη 5αδα, αλλα το ni no kuni οπως και να το κανουμε δεν ειναι η καλυτερη αποκλειστικοτητα του ps3, αυτη την στιγμη το καλυτερο ειναι το The Last of Us και μην πεις οχι γιατι παραμιλαει ολος ο κοσμος για το συγκεκριμενο (και οχι δεν το εχω παιξει αν διαβασες το ποστ μου).

 

καταλαβαίνεις τι λες?...γράφεις, ότι " καθενας βαζει την δικη του αγαπημενη 5αδα" και μετά λες "το ni no kuni οπως και να το κανουμε δεν ειναι η καλυτερη αποκλειστικοτητα του ps3" δλδ αναιρείς την απόφαση του άλλου λέγοντας "όπως και να το κάνουμε"...ξέρεις οι πιο πολλοί παίζουν και Minecraft, να παίξω και εγώ επειδή παίζει όλος ο κόσμος?

 

οκ θα παίξω και εγώ έτσι

 

Οχι και το Last of us το καλυτερο exclusive για το ps3.

 

Υ.Γ.σορρυ για το οφφ τοπικ αλλα δεν αντεξα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

 

 



ειδες να σχολιασα κανενα αλλο ποστ?
ο καθενας βαζει την δικη του αγαπημενη 5αδα, αλλα το ni no kuni οπως και να το κανουμε δεν ειναι η καλυτερη αποκλειστικοτητα του ps3, αυτη την στιγμη το καλυτερο ειναι το The Last of Us και μην πεις οχι γιατι παραμιλαει ολος ο κοσμος για το συγκεκριμενο (και οχι δεν το εχω παιξει αν διαβασες το ποστ μου).


Εντάξει ρε, chill out, πλάκα έκανα. Τα καλύτερα πέντε παιχνίδια της γενιάς είναι το προ, το φίφα, το κωλοντούτι, το χάλο το τέσσερα και κανένα με αυτοκινητάκια.

Σοβαρά τώρα, έχεις παίξει Ni no Kuni; Αν, όχι, τότε γιατί εκφέρεις άποψη;

Το Last of Us παίζω αυτό τον καιρό. Είναι ένα πάρα πολύ ποιοτικό παιχνίδι, με στιβαρό σενάριο και καλά γραφικά, ωστόσο είναι μια δοκιμασμένη συνταγή που βαδίζει σε πολύ γνώριμα μονοπάτια. Σε καμία περίπτωση δεν το θεωρώ καλύτερο από το Ni no Kuni, που έκανε την έκπληξη σε μία εποχή που βγαίνουν jrpg's με το σταγονόμετρο.

Ενιγουέι, για να πετάξω κι εγώ μια λίστα, χωρίς συγκεκριμένη σειρά: Ni no Kuni, Red Dead Redemption, Super Mario Galaxy 2, Deus Ex: Human Revolution (άλλο γαμιστερό παιχνίδι που δεν αναφέρθηκε) και Xenoblade: Chronicles.
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειδες να σχολιασα κανενα αλλο ποστ?

ο καθενας βαζει την δικη του αγαπημενη 5αδα, αλλα το ni no kuni οπως και να το κανουμε δεν ειναι η καλυτερη αποκλειστικοτητα του ps3, αυτη την στιγμη το καλυτερο ειναι το The Last of Us και μην πεις οχι γιατι παραμιλαει ολος ο κοσμος για το συγκεκριμενο (και οχι δεν το εχω παιξει αν διαβασες το ποστ μου).

επειδη αυτα ειναι στην τελικη ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΑ, ακου και τη δικια μου γνωμη για αυτα τα δυο:

 

ΚΑΤΟΥΡΑΩ το last of us και

ΓΟΥΣΤΑΡΩ το ninokuni

 

για ενα σωρο λογους που θα μπορουσα καλιστα να γραψω αν δεν βαριομουνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Deus Ex: Human Revolution (άλλο γαμιστερό παιχνίδι που δεν αναφέρθηκε) 

Hey, εγώ το ανέφερα! :P

 

Πλάκα πλάκα, αν δεν είχε αυτά τα bosses θα ήταν μες στην 5άδα μου. Σχεδόν όμως το παράτησα λόγω αυτών των μαλακισμένων encounters (είχα να τσαντιστώ τόσο με παιχνίδι καμιά 10ετία! ), οπότε στην 5άδα δεν μπορεί να μπει για μένα. Τιμητική αναφορά μόνο, επειδή κατά τ' άλλα είναι παιχνιδάρα όντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hey, εγώ το ανέφερα! :P

 

Πλάκα πλάκα, αν δεν είχε αυτά τα bosses θα ήταν μες στην 5άδα μου. Σχεδόν όμως το παράτησα λόγω αυτών των μαλακισμένων encounters (είχα να τσαντιστώ τόσο με παιχνίδι καμιά 10ετία! ), οπότε στην 5άδα δεν μπορεί να μπει για μένα. Τιμητική αναφορά μόνο, επειδή κατά τ' άλλα είναι παιχνιδάρα όντως.

 

Σε λιγο με το directors cut δεν θα εχεις λογο να μην το θεωρεις στην 5άδα σου κανονικα και με το νομο. Προσωπικα απο τη μερα που εμαθα για το directors cut απλα περιμενω γι αυτην την εκδοση πριν το παιξω και εγω. 

 

Σε καθε περιπτωση τα παιχνιδια ειναι πολλα. Υπαρχουν παρα πολλα που θα ηθελα να συμπεριλαβω αλλα στο τελος της ημερας τα παιχνιδια που ποσταρα μαλλον εχουν φαει τον περισσοτερο απο τον χρονο μου (που διασκεδασα και ταυτοχρονα ειδα και τους τιτλους τελους τους). Θα εβαζα μεσα και το Ninja Gaiden sigma (το πρωτο) αλλα δεν μπορει να θεωρηθει current gen παιχνιδι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Και αν είχε βγει στην ίδια χρονική περίοδο με το πρώτο Uncharted ίσως να συμφωνούσα εν μέρει με αυτό που λες. Βγήκε όμως σε μια φάση που τα Uncharted έχουν κάνει τον κύκλο τους και κουράσει, ενώ το είδος του Ni No Kuni είχε φτωχύνει πολύ σε αυτή τη γενιά. Καμιά φορά η καλή εκτέλεση μετράει το ίδιο με την καινοτομία (και μετά μπαίνει το γούστο στη ζυγαριά).

Eτσι οπως το θετεις δεν εχεις αδικο.Στην συγκεκριμενη περιοδο περισσοτερη αισθηση εκανε το ξαναζεσταμενο Ni no kuni απο ενα ακομα uncharted στο ιδιο στυλ.

Ειχαμε να δουμε καιρο κατι τετοιο και φανταζει πιο φρεσκο δηλαδη.

Αν δεις ομως καπως πιο σφαιρικα τα πραγματα για την γενια,για καποιον ειδικα που εχει παιξει του κοσμου τα jprgs δεν του κανει αισθηση το Ni no kuni.

Ειναι μια απο τα ιδια.Γαματο,αλλα πισω απο φρεσκα πραγματα που ειδαμε σε αυτην την γενια.

Λες οκ τα jrpgs ηταν για κλαμματα σε αυτην την γενια,οποτε ενα-δυο καλα ξεχωριζουν.Σε ps2-ps1 εποχες το ni no kuni θα ηταν ενα απλα καλο jrpg τωρα το θεωρουν ολοι τοπ.

To ευχαριστιεμαι λιγοτερο ας πουμε απο το dragon quest 8 του ps2 και σε πολλα πραγματα εκανε βηματα πισω σε συγκριση με το τελευταιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα καλά jrpgs τα κυνηγάμε με το τουφέκι...κάθε αξιόλογη εμφάνιση τους είναι καλοδεχούμενη

 

είναι ιδιαίτερη κατηγορία και δεν περιμένω να αρέσουν στους περισσότερους...αλλά καραλολ με εκφράσεις "αφού το λένε όλοι για το Last of US ότι είναι το καλυτερότερο"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...