Προς το περιεχόμενο

Ποδήλατο


pavl0s

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

ανοίγω το θέμα για τους ποδηλάτες του φόρουμ εδώ.
 

 

Περίπου 4 χρόνια υπάρχει:

http://www.insomnia.gr/topic/490931-%CF%80%CE%BF%CE%B4%CE%AE%CE%BB%CE%B1%CF%84%CE%BF/page-1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να πάρw ποδήλατο για μετακινήσεις διότι πούλησα το αμάξι.

 

τι ποδήλατο να πάρω ? 

 

trekking mountain?

 

πήγα στο μαγαζί και μου είπαν είμαι medium 177 ύψος 110 kg

 

τι να προσέχω? έχει 1000 μάρκες..

 

έως 300-350 8έλω να δώσω όχι παραπάνω

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε σχέση με το ποδήλατο δρόμου δεν πάει . Το ποδήλατο δρόμου έχει μεγαλύτερους τροχούς και πολύ πιο λεπτό λάστιχο που το κάνουν πιο γρήγορο από ένα trekking και επίσης η θέση στο ποδήλατο δρόμου είναι πιο σκυφτή που σημαίνει καλύτερη αεροδυναμική αλλά όχι τόσο άνετο ( φυσικά με τον καιρό το συνηθίζεις και δεν έχεις θέμα ).

Για μικρές αποστάσεις δεν νομίζω πως θα έχεις θέμα με το trekking , από την άλλη θα μπορείς να κάνεις την ίδια απόσταση πιο ξεκούραστα με ένα ποδήλατο δρόμου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε σχέση με το ποδήλατο δρόμου δεν πάει . Το ποδήλατο δρόμου έχει μεγαλύτερους τροχούς και πολύ πιο λεπτό λάστιχο που το κάνουν πιο γρήγορο από ένα trekking και επίσης η θέση στο ποδήλατο δρόμου είναι πιο σκυφτή που σημαίνει καλύτερη αεροδυναμική αλλά όχι τόσο άνετο ( φυσικά με τον καιρό το συνηθίζεις και δεν έχεις θέμα ).

Για μικρές αποστάσεις δεν νομίζω πως θα έχεις θέμα με το trekking , από την άλλη θα μπορείς να κάνεις την ίδια απόσταση πιο ξεκούραστα με ένα ποδήλατο δρόμου.

ευχαριστώ για τι χρήματα μιλάμε?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε σχέση με το ποδήλατο δρόμου δεν πάει . Το ποδήλατο δρόμου έχει μεγαλύτερους τροχούς και πολύ πιο λεπτό λάστιχο που το κάνουν πιο γρήγορο από ένα trekking και επίσης η θέση στο ποδήλατο δρόμου είναι πιο σκυφτή που σημαίνει καλύτερη αεροδυναμική αλλά όχι τόσο άνετο ( φυσικά με τον καιρό το συνηθίζεις και δεν έχεις θέμα ).

Για μικρές αποστάσεις δεν νομίζω πως θα έχεις θέμα με το trekking , από την άλλη θα μπορείς να κάνεις την ίδια απόσταση πιο ξεκούραστα με ένα ποδήλατο δρόμου.


Τα φθηνότερα ποδήλατα δρόμου που μπορείς να βρεις είναι τα ideal 

http://www.loukasbikes.gr/portal/index.php/podilata/dromou-road

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε trekking φίλε .

Οι κούρσες δεν είναι ποδήλατο για αρχάριους .

Ποσά χιλιόμετρα θα κανείς για να πας στη δουλειά σου?

Έχει πολλές ανηφόρες?

με το αμάξι έκανα 4 λεπτά ακριβώς 
 
2 km? με τα πόδια είναι 45 "λεπτακια"
 
ευθεία είναι
 
από το σπίτι μου αμφιθέας προς γλυφάδα έχει όμως κατηφόρα - καθώς γυρνάω από γλυφάδα ναι έχει ανηφόρα
 
επίσης προς Κέντρο από συγγρού όταν ανεβαίνω έχει ανηφόρα ναι
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ποδήλατο που έδειξες μια χαρά είναι για την δουλειά που το θες.

Στην δουλειά σου υπάρχει χώρος ασφαλής για να παρκάρεις το ποδήλατο?

Κλέβουν σαν τρελοί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανχως δηλαδή .χμμμμ διάφορα μετάξι moovic κ ,energetic? Επίσεις το μαγαζη εχει κ cube είναι γνωστό στην νέα Σμύρνη . δίπλα τους έχει άλλος κατάστημα με αμερικανικά townie Electra .αξίζουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα το θες για 2 χιλιόμετρα ότι και να πάρεις δεν θα έχεις θέμα ..μην το κλειδώνεις έξω θα στο κλέψουν 100% . 

Εγώ να φανταστείς στην αρχή έκανα 15 χιλιόμετρα με ποδήλατο των 70 ευρώ...φυσικά μετά από κανένα χρόνο το πήρα στο χέρι  :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα το θες για 2 χιλιόμετρα ότι και να πάρεις δεν θα έχεις θέμα ..μην το κλειδώνεις έξω θα στο κλέψουν 100% . 

Εγώ να φανταστείς στην αρχή έκανα 15 χιλιόμετρα με ποδήλατο των 70 ευρώ...φυσικά μετά από κανένα χρόνο το πήρα στο χέρι  :-D

15km? που πήγαινες καλε! 
 
άρα έξω εάν πάω πλαίσιο - ψώνια γενικά από έξω κλειδωμένο τέλος το ποδήλατο μάλιστα

εάν τρακάρω με αυτοκίνητο ποιος με καλύπτει εάν δεν φταίω εγώ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πρέπει να τρακάρεις με αυτοκίνητο .. παρόλα αυτά η ασφαλιστική του αυτοκίνητου καλύπτει ζημιές σε ποδήλατο, τώρα πάλι αν φταις γίνονται πολύ πιο δύσκολα τα πράγματα και τα βάζεις από την τσέπη σου. Δυστιχώς δεν σε υπολογίζει κανείς με το ποδήλατο, πρέπει να είσαι πολύ προσεχτικός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...