Προς το περιεχόμενο

Ποδήλατο


pavl0s

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας το ποδήλατο που αγοράσατε εχθές δυστυχώς απο την στιγμή που φεύγει απο το μαγαζί για να πάει οπου είναι ο προορισμός του θεωρείτε μεταχειρισμένο οπότε δεν μπορώ να το ξανά αγοράσω.

Ευχαριστώ

 

ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΑΠΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ

Πες του να κρατήσει 50

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

@KINGLUCAS

Είναι κρίμα κατά τη γνώμη μου το ότι απογοητεύτηκες τόσο γρήγορα (ή έστω ότι δεν το σκέφτηκες αρκετά καλά στην αρχή).

Κι εγώ είμαι παρορμητικός και πολλά πράγματα μου "ξεθυμαίνουν" εύκολα αλλά εσύ με ξεπέρασες κατά πολύ :-)

Τώρα, από αυτή την υπόθεση μάλλον θα βγεις χαμένος (και ίσως αρκετά). Αυτό το λέω γιατί αν και το ποδήλατό σου είναι ουσιαστικά καινούργιο (από τη χρήση που λες ότι έκανες) δεν παύει να έχει χρησιμοποιηθεί έστω και ελάχιστα και άρα να έχει χάσει από την τιμή του.

Για να το δώσεις ή θα πρέπει να ρίξεις αρκετά την τιμή (προσωπικά αν έπαιρνα κάτι που δεν είμαι πρώτος αναβάτης θα το έκανα με σημαντικό κέρδος επί της τιμής) ή να είσαι πολύ υπομονετικός ελπίζοντας ότι στο τέλος ίσως να βρεθεί κάποιος να το πάρει σε τιμή κοντά στην αρχική (βέβαια αυτό έχει και το ρίσκο ότι όσο περνάει ο καιρός η τιμή πέφτει περισσότερο άσχετα αν "γράφεις" χιλιόμετρα ή όχι).


Πες του να κρατήσει 50

 

Νομίζω ότι και στην αγγελία αν το βάλει -50 θα καταφέρει να το "σπρώξει".

Επειδή την τσεκάρισα όμως από περιέργεια, είδα ότι η τιμή είναι πολύ κοντά στην αρχική, πράγμα που νομίζω θα είναι αν όχι αποτρεπτικό τουλάχιστον όχι ιδιαίτερα ενθαρρυντικό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

359αντι για 459?/100 κατω

 

Sorry αλλά εγώ είδα τιμή 379 ενώ είχες απόδειξη για 390. Είδα κάτι λάθος;

Τώρα βέβαια εσύ προφανώς έχεις στο μυαλό σου και τα εξτραδάκια αλλά όπως είναι γνωστό τα έξτρα πάνω σε όχημα (ποδήλατο, μηχανή, αυτοκίνητο) αν και το κάνουν πιο ενδιαφέρον και επιθυμητό συνήθως κανείς δεν θέλει να τα πληρώσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου έλεγα αυτά που λες εδώ να τα βάλεις στην αγγελία γιατί έτσι όπως φάνηκε σε μένα μπορεί να φανεί και σε άλλους. Μπορεί δηλαδή να σκεφτεί ότι το πήρες 390 (άσχετη η "τιμή καταλόγου" αφού τις περισσότερες φορές είναι βάση διαπραγμάτευσης προς τα κάτω) και απλά το δίνεις 11 ευρώ κάτω. Και η δεύτερη απόδειξη αφορά τα έξτρα, αφού έτσι κι αλλιώς γράφει "ανταλλακτικά"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ναι φιλε γιατί δεν βολεύει - από την άποψη

 

- πας βόλτα κουβαλάς την ΣΕΛΑ μαζί- κουβαλάς κλειδιά μαζί για κλειδαριές και ιστορίες

 

να πάει να γάμοι!$!#$@#%$@#

 

προτιμώ με τα πόδια loll

Δεν βολεύει να κουβαλάς κλειδιά μαζί σου; Lol, από το σπίτι πώς βγαίνεις;

Τώρα για την σέλα, οκ, αλλά και μηχανάκι να έχεις πάλι πρέπει να κουβαλάς το κράνος.

 

 

Imo, Πάρε μια καλή κλειδαριά, πχ abus πέταλο με καλώδιο, γύρω στα 50€ έχουν, να την κόψουν θέλουν τροχό και κάνει πολύ θόρυβο που δεν τους αρέσει.

 

Εκτός αν ντρέπεσαι να κυκλοφορήσεις μαντραχαλος με ποδήλατο και ψάχνεις δικαιολογίες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ νομίζω ότι το κατάστημα έχει δίκιο στην συγκεκριμένη περίπτωση και σωστά δεν παίρνει το ποδήλατο πίσω.

Πάντως ακόμα θεωρώ ότι πρέπει να δώσεις λίγο χρόνο στο ποδήλατο...Όσο λανθασμένα παρορμητικά το αγόρασες το ίδιο λαναιασμενα παρορμητικά το πουλάς μετά απο λίγες ώρες.Η το πουλήσεις τώρα η σε 15 μέρες τα ίδια λεφτά θα πάρεις...

Αν ακόμα επιμένεις πάντως η τιμή που το δίνεις στην αγγελία είναι καλή και εγώ αν ήθελα ποδήλατο θα το αγόραζα .

Βάλτο και στο car θα φύγει αμέσως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε ένα τηλέφωνο στον συνήγορο του καταναλωτή και εξήγησε την κατάσταση να σου πουν τι μπορείς να κάνεις . Δυστυχώς δεν με άκουσες που σου είπα να μην κάνεις βιαστική αγορά ..

Δεν καταλαβαίνω τον λόγο που θες να το πουλήσεις πάντως , είναι επειδή όντως φοβάσαι μην στο κλέψουν η απλά ξενέρωσες από την πρώτη βόλτα ;

 

Aν ξενέρωσες από την πρώτη βόλτα να ξέρεις ότι σχεδόν όλοι είχαμε την ίδια εμπειρία .Θυμάμαι πριν 3 χρόνια ανέβηκα σε ποδήλατο μετά από τόσα χρόνια και σε μια ανηφόρα 2 λεπτών το πήρα με τα πόδια .Μέσα σε έξι μήνες ανέβαινα βουνά με σχετική άνεση και τα κιλά πέσανε κατακόρυφα.

Ούτε το μυαλό ούτε το σώμα είναι προπονημένα , δώσε λίγο χρόνο στον εαυτό σου και όταν αρχίσουν τα κιλά σου να πέφτουν θα δεις ότι έκανες καλά που δεν τα παράτησες ..για να είμαστε ειλικρινής θα δυσκολευτείς πολύ ..αλλά δεν είναι ακατόρθωτο .

Δυστιχώς και εγώ το έχω παρατήσει τους τελευταίους μήνες και το μετανιώνω πικρά :P Σίγουρα όταν θα αποφασίσω να ξεκινήσω πάλι στην πρώτη βόλτα θα σκεφτώ να τα παρατήσω , είμαι σίγουρος.

 

Έχω φίλους ποδηλάτες που έχουν χάσει απίστευτα κιλά με το ποδήλατο..τους γνώρισα χοντρούς και πλέον είναι λεπτότεροι από εμένα.

Αν φοβάσαι μην στο κλέψουν σου έχω αναφέρει μία λύση .

Ξεκαθάρισε τι ακριβώς θες και μην παίρνεις βιαστικές αποφάσεις............

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε ένα τηλέφωνο στον συνήγορο του καταναλωτή και εξήγησε την κατάσταση να σου πουν τι μπορείς να κάνεις . Δυστυχώς δεν με άκουσες που σου είπα να μην κάνεις βιαστική αγορά ..

Δεν καταλαβαίνω τον λόγο που θες να το πουλήσεις πάντως , είναι επειδή όντως φοβάσαι μην στο κλέψουν η απλά ξενέρωσες από την πρώτη βόλτα ;

 

Aν ξενέρωσες από την πρώτη βόλτα να ξέρεις ότι σχεδόν όλοι είχαμε την ίδια εμπειρία . Ανέβηκα σε ποδήλατο μετά από τόσα χρόνια και σε μια ανηφόρα 2 λεπτών το πήρα με τα πόδια .Μέσα σε έξι μήνες ανέβαινα βουνά με σχετική άνεση .

Ούτε το μυαλό ούτε το σώμα είναι προπονημένα , δώσε λίγο χρόνο στον εαυτό σου και όταν αρχίσουν τα κιλά σου να πέφτουν θα δεις ότι έκανες καλά που δεν τα παράτησες ..για να είμαστε ειλικρινής θα δυσκολευτείς πολύ ..αλλά δεν είναι ακατόρθωτο .

Δυστιχώς και εγώ το έχω παρατήσει τους τελευταίους μήνες και το μετανιώνω πικρά :P

 

Έχω φίλους ποδηλάτες που έχουν χάσει απίστευτα κιλά με το ποδήλατο..τους γνώρισα χοντρούς και πλέον είναι λεπτότεροι από εμένα.

Αν φοβάσαι μην στο κλέψουν σου έχω αναφέρει μία λύση .

Ξεκαθάρισε τι ακριβώς θες και μην παίρνεις βιαστικές αποφάσεις............

Μάλλον δεν θέλει να χάσει κιλά..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κατάλαβα τίποτα από όσα είπες ..για τι έξοδα μιλάς ;

Στην αρχή θα κάνεις μικρές διαδρόμες και σιγά σιγά θα ανεβάζεις .

 

 

 

Μάλλον δεν θέλει να χάσει κιλά..

Μην γίνεσαι κακός .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κατάλαβα τίποτα από όσα είπες ..για τι έξοδα μιλάς ;

Στην αρχή θα κάνεις μικρές διαδρόμες και σιγά σιγά θα ανεβάζεις .

 

 

 

Μην γίνεσαι κακός .

Τι κακός σοι μου είναι τον ξέρω από πρώτο χεράκι :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...