Προς το περιεχόμενο

Ποδήλατο


pavl0s

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάρε ένα τηλέφωνο στον συνήγορο του καταναλωτή και εξήγησε την κατάσταση να σου πουν τι μπορείς να κάνεις

 

Ελπίζω να μην μπορεί να κάνει τίποτα προς αυτή την κατεύθυνση.

 

Για να μην παρεξηγηθώ, δεν το λέω από κακία προς τον συγκεκριμένο συνφορουμίτη τον οποίο και δεν γνωρίζω ή όποιον άλλο.

Θεωρώ θεμιτό το να υπάρχει κάποιος να στηρίζει τον καταναλωτή από την όποια αυθαιρεσία της Χ ή της Ψ επιχείρησης.

Από την άλλη όμως εδώ έχουμε ένα καταναλωτή που πήρε το ποδήλατο, το περπάτησε (έστω και λίγο) και...άλλαξε γνώμη.

Δικαίωμά του.

Με ποιο όμως σκεπτικό το, σύμφωνα με το νόμο, μεταχειρισμένο πλέον ποδήλατο να το φεσωθεί το όποιο κατάστημα; Ειδικά αφού θα ήταν παράνομο πλέον να πουληθεί ως καινούργιο; Και ποιος από εμάς δεν θα "τα 'παιρνε" και θα άνοιγε διάφορα νήματα για να κράξει ένα κατάστημα αν ανακάλυπτε ότι το καινούργιο του ποδήλατο είναι, έστω και κατά 3km, περπατημένο;

Ξέρω ότι πολλοί θα διαφωνήσουν, αλλά είμαι της άποψης ότι υπάρχουν φορές που ο πελάτης ΔΕΝ έχει δίκιο. Και όταν συμβαίνει αυτό θα πρέπει να αντιμετωπίζει και τις όποιες επιπτώσεις αυτό συνεπάγεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.youtube.com/watch?v=jTAkqk2AV8U

 

προσωπικά νιώθω άρρωστος
 
πονάει το κεφάλι μου
 
τρέμω από την κούραση
 
και ζαλάδες έχω
 
νομίζω στην ηλικία μου μονο κακό κάνει το ποδήλατο
 
εάν ήταν ευθεία σαν την Ολλανδία μιλάμε για χαλαρή βόλτα
 
εδώ για να πάω και να έρθω στην εργασία μου - με βγαίνει ο κολ@!$@#$%@#
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

https://www.youtube.com/watch?v=jTAkqk2AV8U

 

προσωπικά νιώθω άρρωστος

 

πονάει το κεφάλι μου

 

τρέμω από την κούραση

 

και ζαλάδες έχω

 

νομίζω στην ηλικία μου μονο κακό κάνει το ποδήλατο

 

εάν ήταν ευθεία σαν την Ολλανδία μιλάμε για χαλαρή βόλτα

 

εδώ για να πάω και να έρθω στην εργασία μου - με βγαίνει ο κολ@!$@#$%@#

Στα έλεγα ρε γερό... Μου θες ποδήλατο πριν τα 45. Αφού έχουμε να κάνουμε ποδήλατο από τα 15, bmx που μας είχε πάρει ο παππούς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανθρωπε του θεου που λεει κ η γιαγια μου, ξεκινησες με φορα τις ανηφορες. Οσοι κανουν ποδηλατο τις αποφευγουν οσο ειναι εφικτο. Διαλεξε τις διαδρομες σου να ειναι οσο το δυνατο χωρις ανηφορα, μπες στο strava.com κ εκει βαση τα υψομετρικα φτιαξε τις διαδρομες σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανθρωπε του θεου που λεει κ η γιαγια μου, ξεκινησες με φορα τις ανηφορες. Οσοι κανουν ποδηλατο τις αποφευγουν οσο ειναι εφικτο. Διαλεξε τις διαδρομες σου να ειναι οσο το δυνατο χωρις ανηφορα, μπες στο strava.com κ εκει βαση τα υψομετρικα φτιαξε τις διαδρομες σου.

μα βγαίνω αμφιθέας 
 
μετά πάω κάτω από την γέφυρα με βγάζει καλλιθέα
και τραβάω ευθεία
 
εκεί κοντά εργάζομαι
 
 
11 λεπτά έκανα να φτάσω
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι να'ναι kinglucas. Καθόμαστε τόσα άτομα να σε βοηθήσουμε από την αρχή για επιλογή και για ότι άλλο προέκυψε και βλέπω μία παρορμητικότητα 10χρονου. Νομίζω έχει ξεφύγει το θέμα. Βέβαια εγώ απάντησα επειδή δεν μπόρεσα να κρατηθώ άλλο.

Πούλα το να ησυχάσεις. Αλλά όπως είπες πούλησες και το αυτοκίνητο. Ελπίζω να μην ήταν και αυτό μέσα στην παρορμητικότητα. 

Καλημέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι να'ναι kinglucas. Καθόμαστε τόσα άτομα να σε βοηθήσουμε από την αρχή για επιλογή και για ότι άλλο προέκυψε και βλέπω μία παρορμητικότητα 10χρονου. Νομίζω έχει ξεφύγει το θέμα. Βέβαια εγώ απάντησα επειδή δεν μπόρεσα να κρατηθώ άλλο.

Πούλα το να ησυχάσεις. Αλλά όπως είπες πούλησες και το αυτοκίνητο. Ελπίζω να μην ήταν και αυτό μέσα στην παρορμητικότητα. 

Καλημέρα.

να το κλείσουμε το θέμα πλέον ναι σύμφωνο
 
ευχαριστώ όλα τα παιδιά για τις συμβουλές
 
προς το paorn το έχω για κοντινές μετακινήσεις μέχρι να πωληθεί 
 
ναστέ καλά
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς και τις πρώτες μέρες θα έχεις ψοφήσει γιατί δεν έχει συνηθίσει το σώμα. Αλλά όσο το λειτουργείς θα βλέπεις οτι η διαδρομή που κανεις δεν σε κουράζει και θα ψάχνεις λίγο παραπάνω κάθε φορά. Δώσε χρόνο στο ποδήλατο και κυρίως σε εσένα να το συνηθίσεις και μετά όλα κομπλέ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

https://www.youtube.com/watch?v=jTAkqk2AV8U

 

προσωπικά νιώθω άρρωστος
 
πονάει το κεφάλι μου
 
τρέμω από την κούραση
 
και ζαλάδες έχω
 
νομίζω στην ηλικία μου μονο κακό κάνει το ποδήλατο
 
εάν ήταν ευθεία σαν την Ολλανδία μιλάμε για χαλαρή βόλτα
 
εδώ για να πάω και να έρθω στην εργασία μου - με βγαίνει ο κολ@!$@#$%@#

 

 

πόσο χρονων είσαι;

κατάσταση; υψος κιλά;

 

μήπως τα παραλές και είσαι τελείως κρέμα αγύμναστος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απέφευγε όσο μπορείς τις ανηφόρες στην αρχή.

Να βάζεις μικρη ταχύτητα για να έχεις όσο πιο ελαφρύ πετάλι γίνεται .

Αν κουραστείς πολυ κατέβα απο το ποδήλατο και περπατά,δεν είναι ντροπή,όλοι το έχουμε κάνει.

Πάρε έναν παλμογράφο να βλέπεις τους παλμούς σου γιατί έχεις τα κιλάκια σου,δεν είσαι και δεκαοχτάχρονος,μην έχεις τίποτα ιστορίες...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...