Προς το περιεχόμενο

Ποδήλατο


pavl0s

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μου κλέψανε το Dahon μου παιδιά, vitesse D7 του 2012 μοντέλο.

 

Είναι να σκάσω με τους κερατάδες. Ξέρει κανείς να μου στείλει πμ που είναι οι περιβόητες αγορές με τα κλεμμένα και ποιες μέρες στήνουν ? Θέλω να εξανλτήσω την όποια πιθανότητα εύρεσής του

 

Γαμώ τα σπίτια τους

Τι κλειδαριά είχες;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι κλειδαριά είχες;

 

Μια μαλακία στρογγυλή.

 

Στα 4 χρόνια που την είχα δεν είχε τύχει να το αφήσω κάπου έξω πάνω από τέταρτο. Τώρα έκατσε μια φορά να το αφήσω στη Κωνσταντινουπόλεως στο γκάζι για κάνα δίωρο και έκανε φτερά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν τα παράσιτα μαζεύονται οι γ***οι , είχαμε αράξει με έναν φίλο για καφέ και επίτηδες άφησα το ποδήλατο πιο πέρα για να δω πόσοι θα τσιμπήσουν .Πέρασαν 2 άτομα ..όχι μαζί που κοζάρανε και κάνανε βόλτες τριγύρω για να κόψουν κίνηση , εκείνη την στιγμή μου ήρθε να τους αφήσω να προσπαθήσουν να σπάσουν την αλυσίδα και να τους κάνω τόπι στο ξύλο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν τα παράσιτα μαζεύονται οι γ***οι , είχαμε αράξει με έναν φίλο για καφέ και επίτηδες άφησα το ποδήλατο πιο πέρα για να δω πόσοι θα τσιμπήσουν .Πέρασαν 2 άτομα ..όχι μαζί που κοζάρανε και κάνανε βόλτες τριγύρω για να κόψουν κίνηση , εκείνη την στιγμή μου ήρθε να τους αφήσω να προσπαθήσουν να σπάσουν την αλυσίδα και να τους κάνω τόπι στο ξύλο .

Πώς είσαι σίγουρος ότι θα μπορούσες να τα βάλεις με δύο άτομα και θα τους έκανες και τοπι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πώς είσαι σίγουρος ότι θα μπορούσες να τα βάλεις με δύο άτομα και θα τους έκανες και τοπι;

Δεν ήταν μαζί όπως αναφέρω(πρώτα ήρθε ο ένας και αφότου έφυγε ήρθε άλλος) αλλά σκέψη ήταν , προφανώς δεν θα έκανα κάτι τέτοιο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ κρίμα λυπάμαι φιλέ μου παρα πολυ. Αστυνομία πηγές και τέτοια .

 

 

όχι δε πήγα, τι να κάνει η αστυνομία. Θα ναι σα να γυρεύω ψύλλους στ' άχυρα.

 

Αγόρασα καινούριο επειδή ήταν επιτακτική ανάγκη.

 

http://gr.dahon.com/bikes/mu-p8-2-2/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου κλέψανε το Dahon μου παιδιά, vitesse D7 του 2012 μοντέλο.

 

Είναι να σκάσω με τους κερατάδες. Ξέρει κανείς να μου στείλει πμ που είναι οι περιβόητες αγορές με τα κλεμμένα και ποιες μέρες στήνουν ?  Θέλω να εξανλτήσω την όποια πιθανότητα εύρεσής του

 

Γαμώ τα σπίτια τους

 

Δεν ξέρω αν έπεσε ήδη pm και αν έχεις ψαχτεί.

Γενικά πάντως, δεν πας εκεί ψάχνοντας για το κλεμμένο σου. Πας "ψάχνοντας" για ποδήλατο που θες να πάρεις.

Και ακόμα και αν το βρεις, εκτός και είσαι "οργανωμένος" ή τούμπανο, το πιο πιθανό είναι να καταφέρεις να το....αγοράσεις σε καλή τιμή (για τα έξοδα κλοπής και φύλαξης!!!)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ/ΠΑΡΑΛΑΒΗ  - ΠΛΗΡΩΜΗ

Ειχα παρει πριν κατι μηνες μια προσφορα απο ποδηλαταδικο, για δυο ποδηλατα.
Επειδη αν παω τις επομενες μερες για οριστικη παραγγελια, ή μπορει να μην τα εχει άμεσα έτοιμα ή θα χρειαστουν και καποιες ψιλοπροσθηκες, ισως γινει η παραλαβη μερικες μερες μετα.
Θα πληρωσω μετρητοις, αλλα πως γινεται συνηθως;
Ειναι ψιλογνωστος, αλλα οχι και πολυ.
Δηλαδη ξερει οτι μενω τριγυρω, με βλεπει καμια φορα, αλλα that's all.
Θα πληρωσω προκαταβολικα, θα δωσω ίσως μερος απο το συνολικο ποσο κατα την παραγγελια, και το υπολοιπο στην παραλαβη; Πως γινεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν έπεσε ήδη pm και αν έχεις ψαχτεί.

Γενικά πάντως, δεν πας εκεί ψάχνοντας για το κλεμμένο σου. Πας "ψάχνοντας" για ποδήλατο που θες να πάρεις.

Και ακόμα και αν το βρεις, εκτός και είσαι "οργανωμένος" ή τούμπανο, το πιο πιθανό είναι να καταφέρεις να το....αγοράσεις σε καλή τιμή (για τα έξοδα κλοπής και φύλαξης!!!)

 

 

Αρρώστεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ/ΠΑΡΑΛΑΒΗ  - ΠΛΗΡΩΜΗ

Ειχα παρει πριν κατι μηνες μια προσφορα απο ποδηλαταδικο, για δυο ποδηλατα.

Επειδη αν παω τις επομενες μερες για οριστικη παραγγελια, ή μπορει να μην τα εχει άμεσα έτοιμα ή θα χρειαστουν και καποιες ψιλοπροσθηκες, ισως γινει η παραλαβη μερικες μερες μετα.

Θα πληρωσω μετρητοις, αλλα πως γινεται συνηθως;

Ειναι ψιλογνωστος, αλλα οχι και πολυ.

Δηλαδη ξερει οτι μενω τριγυρω, με βλεπει καμια φορα, αλλα that's all.

Θα πληρωσω προκαταβολικα, θα δωσω ίσως μερος απο το συνολικο ποσο κατα την παραγγελια, και το υπολοιπο στην παραλαβη; Πως γινεται;

Θα δωσεις προκαταβολη και εξοφληση με την παραλαβη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ/ΠΑΡΑΛΑΒΗ  - ΠΛΗΡΩΜΗ

Ειχα παρει πριν κατι μηνες μια προσφορα απο ποδηλαταδικο, για δυο ποδηλατα.

Επειδη αν παω τις επομενες μερες για οριστικη παραγγελια, ή μπορει να μην τα εχει άμεσα έτοιμα ή θα χρειαστουν και καποιες ψιλοπροσθηκες, ισως γινει η παραλαβη μερικες μερες μετα.

Θα πληρωσω μετρητοις, αλλα πως γινεται συνηθως;

Ειναι ψιλογνωστος, αλλα οχι και πολυ.

Δηλαδη ξερει οτι μενω τριγυρω, με βλεπει καμια φορα, αλλα that's all.

Θα πληρωσω προκαταβολικα, θα δωσω ίσως μερος απο το συνολικο ποσο κατα την παραγγελια, και το υπολοιπο στην παραλαβη; Πως γινεται;

 

Αυτός μπορεί και να τα θέλει όλα μπροστά (πολλά μαγαζιά λειτουργούν, ή προσπαθούν ναλειτουργήσου΄ν, έτσι αφού οι πιστώσεις από τις εταιρίες είναι ανύπαρκτες).

Εσύ όμως μην μασήσεις. Δεν λέει να προπληρώνεις για το οτιδήποτε. Μια μικρή προκαταβολή οκ αλλά μέχρι εκεί.

Είναι πάντα καλό (και αρκετές φορές χρήσιμο) να υπάρχει ένα "καρότο" για την επιτυχή ολοκλήρωση μιας συναλλαγής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτός μπορεί και να τα θέλει όλα μπροστά (πολλά μαγαζιά λειτουργούν, ή προσπαθούν ναλειτουργήσου΄ν, έτσι αφού οι πιστώσεις από τις εταιρίες είναι ανύπαρκτες).

Εσύ όμως μην μασήσεις. Δεν λέει να προπληρώνεις για το οτιδήποτε. Μια μικρή προκαταβολή οκ αλλά μέχρι εκεί.

Είναι πάντα καλό (και αρκετές φορές χρήσιμο) να υπάρχει ένα "καρότο" για την επιτυχή ολοκλήρωση μιας συναλλαγής

 

Πολυ σωστη επισημανση, thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...