Προς το περιεχόμενο

Ποδήλατο


pavl0s

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σκέφτομαι για hardtrail με καλή ανάρτηση και συγκεκριμένα

https://www.canyon.com/en-gr/mtb/grand-canyon/2017/grand-canyon-al-3-9.html

υπάρχει κάτι καλυτερο?

 

Αυτή την περίοδο παίζουν πολύ καλές εκπτώσεις αν βρεις νούμερο.

Δες και εδώ

https://www.evanscycles.com/en-gr/bikes/mountain-bikes_c/clearance/hardtail-suspension_type?page=0&productsPerPage=48&sort=price_inc_vat

 

Και αν βρεις κάπου ποδήλατο φθηνότερα τους στέλνεις την τιμή και σου κάνουν price match. Μεταφορικά 60ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σκέφτομαι για hardtrail με καλή ανάρτηση και συγκεκριμένα

https://www.canyon.com/en-gr/mtb/grand-canyon/2017/grand-canyon-al-3-9.html

υπάρχει κάτι καλυτερο?

 

canyon εταιρίαρα αλλα όσο έψαχνα για ποδήλατα κούρσας τα entry level 500-1000€ ψιλό τσιμπάγανε ενώ αν ψάξεις καλύτερα σε άλλες εταιρίες μπορείς να βρεις καλύτερα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

canyon εταιρίαρα αλλα όσο έψαχνα για ποδήλατα κούρσας τα entry level 500-1000€ ψιλό τσιμπάγανε ενώ αν ψάξεις καλύτερα σε άλλες εταιρίες μπορείς να βρεις καλύτερα. 

Εγώ δεν την πολυσυμπαθώ την canyon. Αν και βλέπω ένα hype ειδικά στις κούρσες τώρα τελευταία. Την προμοτάρουν πολύ. Θεωρώ καλύτερα πλαίσια της rose αλλά δεν είναι και τόσο γνωστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δύο ή ένας στα αριστερά φτάνει?

 

Ένας στ’ αριστερά φτάνει.

Πιο πολύ τον χρειάζεσαι για να έχεις μια αίσθηση τι γίνεται πίσω σου.

Όταν θέλεις να στρίψεις δεν επαναπαύεσαι στον καθρέφτη αλλά γυρνάς και το κεφάλι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Χτες πηγα στην δουλεια με το ποδηλατο, επελεξα να παω απο τον επαρχιακο δρομο και οχι απο το κεντρικο.

 

Γυρίζοντας πισω επαθα λαστιχο.

 

Επειδη δουλευα εστειλα την κοπελα μου να παει να το φτιαξει, εχω διπλα απο το σπιτι μου ποδηλαταδικο, μου ειπε 5€ για αλλη σαμπρελα, θελοντας να αλλαξω τα χωματινα λαστιχα σε δρομου του ειπα ποσο θα κοστισει, μου ειπε 20€ λαστιχα μαζι με τις καινουργιες σαμπρελες.

 

Απο 26 1.95 πηγα σε 26 1,70 μου εβαλε την ιδια μαρκα που φορουσα και πριν kenda. Το παράλογο οταν το πηρα ειναι οτι μου εδωσε τα αλλα λαστιχα οπου το ενα ειχε σαμπρελα που δεν ειχε τιποτα, το δευτερο λαστιχο δεν ειχε σαμπρελα, ομως μου την χρεωσε κανονικότατα. Του λεω αμα ερχομουν χωρις φουιτ δεν θα με επαιρνες 20€, μου απανταει ναι. Τωρα που ηρθα με φουιτ και φευγω χωρις σαμπρελα τα επιπλεον πέντε ευρω τι ειναι; δεν ηξερε τι να μου πει. Του εδωσα ολο το ποσο αλλα δεν θα ξαναπαω εκει το ποδηλατο μου.

 

Κοροϊδία σκετη.

 

Επελεξα να μην τα αγορασω απο το ίντερνετ, να βοηθησω ενα τοπικο μαγαζι και το μετανιωσα.

 

Στο διαταυτα, τι χρειαζεται να κουβαλαω μαζι μου ωστε να επισκευαζω μονος το λαστιχο μου.

 

Εχετε να προτεινεται καποιο κιτ επισκευης; οι ροδες μου ειναι με σφικτηρα(αν το λεω σωστα) χωρις να χρειαζεται κλειδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι ο τριτος χρονος που θελω να παρω ποδήλατο αλλα τα οικονομικα μου τελευταια στιγμη μου τα χαλανε τα σχεδια.

φετος παλι ειμαι πολυ κοντα και αρχισα να το ψαχνω λιγο.

εχω καταληξει σε CUBE PRO CURVE το οποιο ειναι και πολυ καλο και εχει και εκπληκτικο desing η εταιρια.

Η βλακεια ειναι οτι τα μοντελα 2016-2017 που βρισκεις στην αγορα δεν εχουν τα ωραια χρωματα που ειχαν τα προηγουμενα χρονια και ετσι, ακομα και αν βρω τελικα φετος τα χρηματα δεν ειμαι ζεστος για την αγορα. Εαν εβρισκα μοντελο του 2015 θα το επερνα χωρις συζητηση.

το να παω βεβαια σε αλλη εταιρια ειναι μια σκεψη αλλα τα CUBE νομιζω οτι απο αποψη desing ειναι μακραν καλυτερα απο καθε αλλο στην κατηγορια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Η σκουριά πως αντιμετωπίζεται; Είχα αφήσει το ποδήλατο για δυο βδομάδες στον αέρα, τη βροχή και τα χιόνια και χτες είδα ότι η αλυσίδα, οι δίσκοι και κάποια άλλα σημεία στο ποδήλατο ήταν μέσα στη σκουριά! Ειδικά η αλυσίδα ήταν να την λυπάσαι. Πρέπει να τα αλλάξω όλα ή σώζεται;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξιζει να του κανω αναβαθμιση σε 27 ταχυτητες,καλυτερη αναρτηση,τιμονι,λαιμος κ ισως ζαντες με δισκοφρενα?

Κι αν ναι τι απ τα παραπανω προτεινετε?

https://www.skroutz.gr/s/6725683/Carrera-M6-2000-26.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω με τα λαστιχα που εβαλα ειδα οτι μειωθηκε η τελικη του.

 

Πιστευω οτι αν ειχε 24ταχυτητες θα ταν καλυτερα.

 

Γινεται τετοια μετατροπη. Το ποδηλατο ειναι ideal feeder του 2015 απο τι θυμαμαι

Αυτο εχω http://kefalasbikes.gr/podilata-vounou-mountain-bikes/381-ideal-freeder.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλημέρα και Χριστός Ανέστη.

 

Ερώτηση. Τωρα που ξεκινήσαμε δειλα δειλα το ποδηλατακι, παίζει καμμια συσκευούλα (φθηνοδουλεια) για heart monitor και συναφή, που να συνδεεται με τις διαφορες εφαρμογες στο κινητο; (στυλ endomondo και συναφείς).

 

Δε θελω samsung gear και τέτοια πράγματα, πολυ ακριβά. Ούτε επίσης, αυτά που τα φοράς στο στήθος κατω απ'το μπλουζάκι.

 

ΑΝ έχει καποιος υπόψιν του, ας γράψει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ποιο είναι το budget σου και γιατί δεν θέλεις ζώνη για το στήθος;; Είναι η πιο αξιόπιστη μέθοδος για την μέτρηση των καρδιακών παλμών.

 

Eίχα παρει παλαιότερα ένα φθηνό σετ, ζώνης-ρολογιού (πολύ φθηνό λέμε) και υπολειτουργούσε. Δε με νοιάζει και η ακρίβεια του...ενός παλμού!

Απλά να μπορώ να τους βλέπω, ώστε να γνωρίζω το εύρος των παλμών, μέσα στο οποίο πρέπει να κινούμαι.

 

Τώρα για μπάτζετι τι να σου πω :(  όσο το δυνατόν χαμηλότερο.

useless shit αν τα χιλιόμετρα δεν ειναι προπονητικά και να κατέβεις σε κανά αγώνα. 

 

γιουζλες ξεγιουζλες, αερόβια-ήοπωςδιαολολέγεται- άσκηση για να καψουμε λιγο λιπακι, δε γινεται χωρις να βλέπεις παλμους.

Επεξ/σία από kanesaxo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...