Προς το περιεχόμενο

Ποδήλατο


pavl0s

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μου το ειπαν και άλλοι αυτό να αποφύγω τα trekking με την ανάρτηση , ωραία οπότε κοιταω σε μη trekking λοιπον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είναι κάποιος που κάνει ποδηλατικές αγορές μέσω wiggle? Ευχαριστημένος; 

 Θέλει να μου κάνει πρόσκληση (refer) και να πάρει και αυτός και εγώ ένα εκπτωτικό κουπόνι; 

 

Ας μου στείλει πμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα. Έχει κανένας γνώστης του αθλήματος να προτείνει μια οικονομική σχάρα μεταφοράς για πορτμπαγκάζ; Έχω ένα ποδήλατο παιδικό κ σε λίγο κ δεύτερο. Ευχαριστώ.

Όχημα Kia ceed 2008.

Επεξ/σία από Skatzivas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/5/2020 στις 10:15 ΜΜ, n4sleep είπε

Είναι κάποιος που κάνει ποδηλατικές αγορές μέσω wiggle? Ευχαριστημένος; 

 Θέλει να μου κάνει πρόσκληση (refer) και να πάρει και αυτός και εγώ ένα εκπτωτικό κουπόνι; 

Ας μου στείλει πμ.

εχω παρε παρα πολλα πραγματα απο wiggle...πλεον δεν αγορζω κατι γιατι τα εχω ολοκληρωσει οσα θα ηθελα...περιπου 7-9 μερες για να ερθουν τα πραγματα(μου εχουν ερθει και σε 4 μερες αλλα ετυχε)..δεν θελω καποια εκπτωση γιατι ειχα φτασει την τελευταια και πλεον τις εχασα ολες τις εκπτωσεις!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/4/2020 στις 6:41 ΜΜ, Masma είπε

Καλησπέρα σας! Ενδιαφέρομαι για την αγορά 2 ποδηλατών ένα για εμένα και ένα για την κοπέλα μου.

Η χρήση θα γίνει κυρίως σε πόλη, βέβαια καλό θα ήταν να μπορεί να πηγαίνει και σε κανένα χωματόδρομο.  Τι είδος να επιλέξουμε?

Το budget είναι γύρω στα 500-600 και για τα δύο ποδήλατα.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Δες Ideal Cityrun (370 ευρώ). Αλλιώς πάνε σε κάτι πιο οικονομικό όπως το Ideal Trial (300 ευρώ) ή το Lombardo Sestriere (320 ευρώ). 

Στις 7/5/2020 στις 12:50 ΠΜ, squall69 είπε

Για το ideal moovic εχει καποιος εικονα να μας πει...προς αυτο κλεινω και εγω. Κοιτώντας τα χαρακτηριστικα μπορει να μας πει καποιος αν αξιζει τα λεφτα του;  Για βόλτες σε άσφαλτο και ίσως λίγο χώμα.

Χωρίς τίτλο.png

Υπάρχουν πολύ καλύτερα. Δεν θα σου το πρότεινα, έχω προσωπική άποψη για το συγκεκριμένο.

Στις 20/5/2020 στις 11:47 ΠΜ, vag2825 είπε

Funcore εννοείται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα και απο εμένα , ειμαι στην αναζητηση για ενα ποδηλατο για την κορη μου η οποια ειναι 11 χρονον και 1.52εκ υψος,

Ειδαμε μαζι το Ballistic Hermes 29 (300) το οποιο μας βολεψε (εδω να πω οτι με τα σημερινα δεδομενα δεν παμε σε βουνο / χωμα) αλλα επειδη εχει χωμα στο εξωχικο σκευτομαστε να παμε σε τετοια κατηγορια ωστε εαν υπαρξει αναγκη να μπορει να παει το ποδηλατο εκει) και κοιταξα και μονος (θα παμε το απογευμα παρεα) να δουμε το Ballistic Taurus S 29.

Ποια η γνωμη σας ? το S σαν παραπανο εχει τα υγραυλικα φρενα και εχει διαφορα στην τιμη 80 ευρω .... 380 ειναι το Taurus https://www.globalcycling.gr/product/ballistic-taurus-s-29-2020-matt-black/ .

Ειδα και το προηγουμενο ποστ με τα IDEAL ....εσεις τι θα κανατε στην θεση μου ? με μεγιστο κοστος κρανος(40-50) και ποδηλατο 450 ευρω ?  Αρχικα να πω οτι ειχα σκοπο να παμε μεχρι 350 ευρω και δεν ξερω εαν κανω λαθος που αναβαζω τοσο το budget.

οποια βοηθεια καλοδεχουμενη - η πληρωμη θα γινει με 6 ατοκες δωσεις και απο αθηνα.

ευχαριστω πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, sotiriadisc είπε

καλησπέρα και απο εμένα , ειμαι στην αναζητηση για ενα ποδηλατο για την κορη μου η οποια ειναι 11 χρονον και 1.52εκ υψος,

Ειδαμε μαζι το Ballistic Hermes 29 (300) το οποιο μας βολεψε (εδω να πω οτι με τα σημερινα δεδομενα δεν παμε σε βουνο / χωμα) αλλα επειδη εχει χωμα στο εξωχικο σκευτομαστε να παμε σε τετοια κατηγορια ωστε εαν υπαρξει αναγκη να μπορει να παει το ποδηλατο εκει) και κοιταξα και μονος (θα παμε το απογευμα παρεα) να δουμε το Ballistic Taurus S 29.

Ποια η γνωμη σας ? το S σαν παραπανο εχει τα υγραυλικα φρενα και εχει διαφορα στην τιμη 80 ευρω .... 380 ειναι το Taurus https://www.globalcycling.gr/product/ballistic-taurus-s-29-2020-matt-black/ .

Ειδα και το προηγουμενο ποστ με τα IDEAL ....εσεις τι θα κανατε στην θεση μου ? με μεγιστο κοστος κρανος(40-50) και ποδηλατο 450 ευρω ?  Αρχικα να πω οτι ειχα σκοπο να παμε μεχρι 350 ευρω και δεν ξερω εαν κανω λαθος που αναβαζω τοσο το budget.

οποια βοηθεια καλοδεχουμενη - η πληρωμη θα γινει με 6 ατοκες δωσεις και απο αθηνα.

ευχαριστω πολυ

29 ιντσών ποδήλατο σε 11 χρονών παιδί δεν κάνει με τίποτα όμως.

 

Δες κανένα για την ηλικία του παιδιού όταν πας στο κατάστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειδαμε παρεα και εκανε βολτα το Ballistic Hermes 29 - ειναι το υψος που μας εκανε να παμε εκει, ο υπαλληλος εκει μας το προτεινε .. δεν ξερω μεγεθος απο τον σκελετο αλλα η σελα ηταν λιγο ποιο πανω απο το ελαχιστο και παταγε το ποδι της

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, sotiriadisc είπε

ειδαμε παρεα και εκανε βολτα το Ballistic Hermes 29 - ειναι το υψος που μας εκανε να παμε εκει, ο υπαλληλος εκει μας το προτεινε .. δεν ξερω μεγεθος απο τον σκελετο αλλα η σελα ηταν λιγο ποιο πανω απο το ελαχιστο και παταγε το ποδι της

Τι να πω,

Εδώ τα 29 πέφτουν μεγάλα σε ενήλικες (λόγο τροχών).

Πως βολεύτηκε δεν μπορώ να καταλάβω.

Δοκιμάσατε και άλλα ποδήλατα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ειδαμε αρχικα ενα ιταλικο : https://www.gatsoulis.gr/pd/podilato-mbm-touch-28-gynaikeio-3-tachytites-72382.htm?lang=el&path=2085072319  και ειδαμε και το ideal trial https://kasimatisbikes.gr/proionta/podilata/mountain-bikes/ideal-trial-27-5/

και μετα ειδαμε τα ballistic

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, sotiriadisc είπε

ναι ειδαμε αρχικα ενα ιταλικο : https://www.gatsoulis.gr/pd/podilato-mbm-touch-28-gynaikeio-3-tachytites-72382.htm?lang=el&path=2085072319  και ειδαμε και το ideal trial https://kasimatisbikes.gr/proionta/podilata/mountain-bikes/ideal-trial-27-5/

και μετα ειδαμε τα ballistic

Ένα 24 παιδικό θες για το παιδί.

Όλα αυτά που μου δείχνεις είναι για ενήλικους και θα δυσκολέψουν παρά θα βοηθήσουν το παιδί.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ευχαριστω , θα παμε σε λιγο στα μαγαζια να δουμε , στο μεγεθος που λες καποια προταση μηπως μπορεις να κανεις ? σε orielt / ideal / clermont ? τι να προσεξουμε ? να εχει αναρτηση η όχι ? να εχει τα νεα υδρυλικα φρενα η οχι ? τι να ζητησουμε ? και λογικα μετα θα πρεπει σε καποια χρονια να παμε σε αλλο μοντελο ποιο μεγαλο ? οταν πχ θα ειναι 15/16 που θα εχει παρει οσο υψος ειναι να παρει ?

 

 

Επεξ/σία από sotiriadisc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψαχνομαι για αγορα ποδηλατου, μετα απο καμια 20αρια και βαλε χρονια απο τοτε που ειχα το τελευταιο μου ποδηλατο.

Ειμαι 1,85 υψος και 90 κιλα.

Το ποδηλατο το θελω για καμια βολτα κυριως συν προπονηση ασφαλως. Σε ασφαλτο κυριως θα κινουμαι, αντε αραια και που σε χωματοδρομο. Χονδρικα θα ελεγα η χρηση θα ειναι 95% σε ασφαλτο και 5% ας πουμε σε χωματοδρομο.

Για μπατζετ σκεφτομαι γυρω στα 300-400 ευρω, χωρις να ειναι αυστηρα περιοριοριστικο αν προκειται για κατι που αξιζει. Αν και δεν νομιζω πως για την χρηση που το θελω χρειαζεται να παω σε παραπανω λεφτα. 

Ενα που εχω σταμπαρει ειναι αυτο (δεν ειμαι και σιγουρος ομως αν ανταποκρινεται σε αυτα που θελω)

https://www.tsirikosbikes.gr/bikes/on-road/road-hybrid-bikes/ideal-cityrun-2020.html

Θα ηθελα να ακουσω και καποιες αλλεςπροτασεις

 
  •  
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα

εχω το romet orkan 1m με μηχανικα δισκοφρενα. (πληροφοριες εδω https://www.podilato.eu/files/uploads/46-10-0-T8OR1MX-orkan_1_m_28-Podilato.eu-Podilata-Bikes-Romet.pdf)

αξιζει να τα μετατρεψω σε υδραυλικα; τι θα πρεπει να αλλαξω;

επισης ενδιαφερομαι για αλλαγη μπροστινης αναρτησης σε καποια ρυθμιζομενη και να κλειδωνει.  καποιοα προταση; οσο πιο οικονομικη γινεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, sotiriadisc είπε

ευχαριστω , θα παμε σε λιγο στα μαγαζια να δουμε , στο μεγεθος που λες καποια προταση μηπως μπορεις να κανεις ? σε orielt / ideal / clermont ? τι να προσεξουμε ? να εχει αναρτηση η όχι ? να εχει τα νεα υδρυλικα φρενα η οχι ? τι να ζητησουμε ? και λογικα μετα θα πρεπει σε καποια χρονια να παμε σε αλλο μοντελο ποιο μεγαλο ? οταν πχ θα ειναι 15/16 που θα εχει παρει οσο υψος ειναι να παρει ?

Ναι αργοτερα θα δεις οτι θα πρεπει να πας σε μεγαλύτερο ποδηλατο( αν θα κανει μεχρι τοτε :P ).
Eγω θα ελεγα να κοιταξεις κατι σχετικα φτηνο (και οχι υδραυλικα φυσικα δεν θα τα χρειαστει).(Ασε που δεν υπαρχουν παιδικα με υδραυλικα )να μπορει να ακολουθει με ασφαλεια.
Σου προτεινω φτηνο γιατι θα το αλλαξεις μετετα απο 4-5 χρονια το πολυ..μετα παιρνεις κατι καλυτερο φυσικα.

Για ενα παιδι 11 χρονων να δεις οτι θα μπορει να το "κουμανταρει" ευκολα το ποδηλατο και οχι το ποδηλατο το παιδι...
Να μπορει ανα πασα στιγμη να βαζει τα ποδια του κατω και να παταει σταθερα ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕ ΤΙΣ ΜΥΤΕΣ!

Αυτα....ψαξε για καταστημα με πολλα ποδηλατα να εχεις επιλογες!

Καλες αγορες!!
Συμβουλεψου και ρωτα εκει που θα πας φυσικα!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...