Προς το περιεχόμενο

Ποδήλατο


pavl0s

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, Vassilis_24 είπε

Tα hybrid που λες, είναι κατηγορία των φίτνες;  Όχι, είναι μια κατηγορία από μόνα τους. Έχω αναλύσει τις διαφορές 3-4 Post ποιό πίσω, μην τα ξαναλέμε.
Ποιες είναι οι διαφορές hybrid, trekking και mountain; Trekking είναι ποδήλατα με μία πολύ βασική και φθηνιάρικη ανάρτηση μπροστά. (είναι φθηνά και από αυτά ξεκινάνε συνήθως οι περισσότεροι που αγοράζουν).
Mountain το λέει η λέξη.


Επίσης, μιας και δεν έχω κράνος και είναι απαραίτητο, μέχρι 40-45Ε, τι να κοιτάξω για κάτι άνετο και ασφαλές; Όλα είναι περίπου το ίδιο σε αυτό το εύρως τιμών, υπάρχουν δεκάδες μάρκες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους. Λόγω έλλειψης αποθηκευτικού χώρου και συχνής χρήσης ποδηλάτων, ψάχνω να πάρω σπαστό ποδήλατο για τον μεγάλο μου γιο, ύψους 135cm. Υπάρχει κάτι; Στην εποχή την δική μου (δεκαετία 80) είχε άφθονες επιλογές. Τώρα δεν βλέπω να υπάρχει η οποιαδήποτε επιλογή. Δεν μπορώ να ανεβάζω και να κατεβάζω 24αρι, και σύντομα δύο 24άρια (ακολουθεί ο μικρός) 3 φορές την εβδομάδα, αφήστε που δεν χωράνε και στο μικρό μπαλκόνι που διαθέτουμε.

 

Επίσης, έχετε να προτείνετε σπαστό ποδήλατο με 20" τροχούς για 115 κιλά, 190cm αναβάτη; Ξέρω για τα πανάκριβα και δυσεύρετα, στην Ευρώπη, bike friday, καθως και για τα ακριβότερα μοντέλα της tern με όριο τα 115 κιλά. Κάποια πιο οικονομική λύση έχετε υπόψη σας;

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, drade είπε

Καλησπέρα σε όλους. Λόγω έλλειψης αποθηκευτικού χώρου και συχνής χρήσης ποδηλάτων, ψάχνω να πάρω σπαστό ποδήλατο για τον μεγάλο μου γιο, ύψους 135cm. Υπάρχει κάτι; Στην εποχή την δική μου (δεκαετία 80) είχε άφθονες επιλογές. Τώρα δεν βλέπω να υπάρχει η οποιαδήποτε επιλογή. Δεν μπορώ να ανεβάζω και να κατεβάζω 24αρι, και σύντομα δύο 24άρια (ακολουθεί ο μικρός) 3 φορές την εβδομάδα, αφήστε που δεν χωράνε και στο μικρό μπαλκόνι που διαθέτουμε.

Ευχαριστώ

Πού ακριβώς ψάχνεις ;;;

https://www.skroutz.gr/c/299/podhlata/f/132451/spasto-anadiploumeno.html

https://www.gatsoulis.gr/pl/099cddd3-b784-4731-935e-abe6633e577e31878-31878.htm?lang=el&path=2101347159

https://www.bestprice.gr/cat/5632/podhlata.html?q=σπαστο+ποδηλατο

https://kefalasbikes.gr/42-spasta-podilata

https://www.bikemall.gr/podilata/anadiploymena-spasta.html#

https://www.serkosbikes.com/product-category/ποδήλατα/ποδήλατα-σπαστά/

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, drade είπε

Ποιο από αυτά τα μοντέλα καλύπτει παιδί ύψους 135 εκατοστών;

Σοβαρά τώρα ;;;
4 καταστήματα σου έδωσα, δεν μπορείς να πάρεις ένα τηλέφωνο να τους ρωτήσεις ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, dpolal είπε

Σοβαρά τώρα ;;;
4 καταστήματα σου έδωσα, δεν μπορείς να πάρεις ένα τηλέφωνο να τους ρωτήσεις ;

Μίλα πιο ωραία και άμα δεν έχεις όρεξη μην ανακατεύεσαι. Κανένα δεν είναι για 135 εκατοστά, το γνωρίζω καθότι αυτά είναι σπαστά ενηλίκων και έχω ψάξει όλη την αγορά σχεδόν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, drade είπε

Μίλα πιο ωραία και άμα δεν έχεις όρεξη μην ανακατεύεσαι. Κανένα δεν είναι για 135 εκατοστά, το γνωρίζω καθότι αυτά είναι σπαστά ενηλίκων και έχω ψάξει όλη την αγορά σχεδόν. 

ενώ την δεκαετία 80 που λες ότι υπήρχαν ένα σωρό σπαστά πόσα απ αυτά ήταν για 135μμ? νταξ χαλάρωσε με τα εκατοστά δεν έχουν καμία σημασία στην πράξη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, drade είπε

Μίλα πιο ωραία και άμα δεν έχεις όρεξη μην ανακατεύεσαι. Κανένα δεν είναι για 135 εκατοστά, το γνωρίζω καθότι αυτά είναι σπαστά ενηλίκων και έχω ψάξει όλη την αγορά σχεδόν. 

ΟΚ, συγνώμη αν παρεξηγήθηκες, από όσα γράφεις φαίνεται εξάλλου πόσο άσχετος είσαι.

Καλή επιτυχία στην αναζήτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, dpolal είπε

ΟΚ, συγνώμη αν παρεξηγήθηκες, από όσα γράφεις φαίνεται εξάλλου πόσο άσχετος είσαι.

Καλή επιτυχία στην αναζήτηση.

Γιατί υπάρχεις στο φόρουμ εσύ δεν καταλαβαίνω, ούτε γιατί έκανες τον κόπο να πετάξεις άκυρους συνδέσμους με ύφος.

57 λεπτά πριν, ziaba είπε

ενώ την δεκαετία 80 που λες ότι υπήρχαν ένα σωρό σπαστά πόσα απ αυτά ήταν για 135μμ? νταξ χαλάρωσε με τα εκατοστά δεν έχουν καμία σημασία στην πράξη 

Αρκετά υπήρχαν, δεν λέω πολλά γιατί δεν θυμάμαι και λεπτομέρειες αλλά ήμουν κάτοχος ενός γερμανικού που δεν θυμάμαι την εταιρεία.

 Όσο για τα εκατοστά φυσικά και έχουν σχέση. Αν το παιδί απέχει λίγο από το όριο τότε ίσως να μπορεί να οδηγήσει με ασφάλεια και σιγουριά αλλά αν το παιδί είναι 135 εκατοστά και το σπαστό είναι από 150 εκατοστά και πάνω (που είναι τα περισσότερα) τότε υπάρχει πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, drade είπε

Όσο για τα εκατοστά φυσικά και έχουν σχέση. Αν το παιδί απέχει λίγο από το όριο τότε ίσως να μπορεί να οδηγήσει με ασφάλεια και σιγουριά αλλά αν το παιδί είναι 135 εκατοστά και το σπαστό είναι από 150 εκατοστά και πάνω (που είναι τα περισσότερα) τότε υπάρχει πρόβλημα.

Οταν μιλαμε για παιδι το μεγεθος του ποδηλατου δεν παει με εκατοστα.
Παει με την ηλικια.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Rpanagos είπε

Οταν μιλαμε για παιδι το μεγεθος του ποδηλατου δεν παει με εκατοστα.
Παει με την ηλικια.

 

Μέχρι να φτάσει το εναμιση μετρο ένα παιδί έτσι είναι. Αλλά αφού προτάθηκαν σπαστά ενηλίκων, αναγκαστικά βλέπεις τα εκατοστά. Βέβαια αν είχε φτάσει το ενάμιση μέτρο δεν θα υπήρχε θέμα, θα έπαιρνα ένα από αυτά που έχει η ελληνική αγορά.

Επεξ/σία από drade
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, drade είπε

Μέχρι να φτάσει το εναμιση μετρο ένα παιδί έτσι είναι. Αλλά αφού προτάθηκαν σπαστά ενηλίκων, αναγκαστικά βλέπεις τα εκατοστά. Βέβαια αν είχε φτάσει το ενάμιση μέτρο δεν θα υπήρχε θέμα, θα έπαιρνα ένα από αυτά που έχει η ελληνική αγορά.

Για να καταλαβω.....και να μπορεσω να σε βοηθήσω..
Ψαχνεις για παιδικο σπαστο δηλαδη ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Rpanagos είπε

Για να καταλαβω.....και να μπορεσω να σε βοηθήσω..
Ψαχνεις για παιδικο σπαστο δηλαδη ?

Ναι, το παιδί είναι 6+, ψηλο για την ηλικία του, και θέλω σπαστό για πρακτικούς λόγους καθότι μένουμε σε διαμέρισμα και επιπλέον κάνει ποδήλατο 4 φορές την εβδομάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, drade είπε

Ναι, το παιδί είναι 6+, ψηλο για την ηλικία του, και θέλω σπαστό για πρακτικούς λόγους καθότι μένουμε σε διαμέρισμα και επιπλέον κάνει ποδήλατο 4 φορές την εβδομάδα.

Σπαστο παιδικο δεν θα βρεις.
Και αν βρεις θα το φερεις απο εξω και και και ......δεν αξιζει με την καμια.

Επισης σπαστο και φτηνο παλι δεν ξερω αν αξιζει..

Σε περιπτωση που παρεις σπαστο πιστευω μπορει να γινει στα μετρα του παιδιου χαμηλώνοντας τιμονι και σελα..
Αλλα δεν θα ειναι ενα παιδικο ποδηλατο...νομιζω το ξερεις...

Δηλαδη ενα παιδικο θα σου έπιανε τοσο πολυ χωρο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...