Προς το περιεχόμενο

Ποδήλατο


pavl0s

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω πηρα περσι ενα scott trekking δεν θυμαμαι μοντέλο, το φθηνοτερο τρεκινγκ ηταν 400 ευρώ αν θυμαμαι καλα και το ψιλομετάνιωσα που δεν πηρα mountain.. Στο δρόμο παει καλά, πολύ καλά θα έλεγα αλλά σε λακουβες και πέτρινο δρόμο αρχίζουν τα μεγάλα ζόρια οπότε με την τωρινη μου εμπειρία θα κοιτούσα κατι σε Mountain και ας ηταν χειρότερο σε διαδρομές καθαρής ασφάλτου. Κατα τα αλλα ότι και να παρεις, με τα λεφτά που δίνεις, θα σου φανεί καλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για την τιμή δεν έχω άποψη, διότι το αγόρασα καινούριο χωρίς τα αυτοκόλλητα της specialized, $550. Σε σύγκριση με Scott δεν ξέρω ποιο είναι καλύτερο, αλλα σε σύγκριση με το προηγούμενο μου giant των €400, που του έκανα μερικές χιλιαδεσ χιλιόμετρα, το spesialized μου δίνει καλύτερη αίσθηση στην επαφή με το δρόμο, όλα τα περιφερειακά του είναι σωστά επιλεγμένα για εξυπητερούν τον αναβάτη, ο σκελετός ελαφρυς και γενικά είναι στημένο με τροπο που εξυπηρετεί τις μετακινήσεις στο αστικό περιβάλλον.

 

Σελλερς, αφού είσαι χαλαρός τύπος, πάρε ένα κρούιζερ να του βάλεις και ένα μπουζερ για τη μπυριτσα, έχει και φαρδιά σέλα και χοντρές ρόδες. Να σαι άρχοντας. Ααααα να το καβαλας μόνο με σορτσακι και χαβανεζικο πουκάμισο. Θεός, ένας Γιώργος αντωνιαδης μη σου πω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σελλερς, αφού είσαι χαλαρός τύπος, πάρε ένα κρούιζερ να του βάλεις και ένα μπουζερ για τη μπυριτσα, έχει και φαρδιά σέλα

Μην το γελας καθολου... αν εχει φαρδυ κωλαρακι, θα δυσκολευτει να συνηθισει τη σκληρη και στενη σελα που φοραν τα περισσοτερα ποδηλατα.

Η σελα αλλαζει βεβαια... η μπορει να βαλει και gel (αν και δεν το προτεινω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα ήθελα πληροφορίες για το εν λόγο ποδήλατο

φτιάχνουν ακόμα , έστω για διακοσμητικά και αν ναι ,απο που μπορώ να το προμηθευτώ?

 

1215447755_hi-wheel-bike.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα ειδα απο κοντα και μου άρεσε το ktm manhatan. Είναι και στην τιμή που ψάχνω, οπότε μάλλον θα το προτιμήσω.

μη παρεις ΚαθεΤριτηΜαστορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα ειδα απο κοντα και μου άρεσε το ktm manhatan. Είναι και στην τιμή που ψάχνω, οπότε μάλλον θα το προτιμήσω.

Θα ελεγα οτι ειναι πολυ καλη επιλογη. Στα χρηματα του δεν υπαρχει καλυτερο, μονο μεταχειρισμενο..

 

υγ. σιγα ρε παιδια ποδηλατο ειναι, δεν ειναι μηχανακι, τι καθε τριτη μαστορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μη παρεις ΚαθεΤριτηΜαστορα

 

Ξεκίνησα μια μινι αναζήτηση στο ιντερνετ σε διαφορα φορουμ στα οποία επικρατούσε μια κατάσταση mac vs pc.

Το ένα ξεκινούσε με ''γνώμες στα ktm'' να καταλήξει πως τα ktm ειναι παντελώς άχρηστα, πάρτε όλοι ideal. Ψάχνω λοιπόν ''γνώμες για ideal'' και βρισκω άλλο τοπικ στο οποίο τα ideal βγήκαν άχρηστα και καταλήξαμε πως ο Χριστός κάνει βόλτες με specialized. Ε λέω εδώ είμαστε. Ψάχνω λοιπόν για αυτήν την μάρκα για να βρω άλλο τόπικ στο οποίο... ... κ.ο.κ

 

Οπότε κατάλαβα ότι λίγο πολύ ο καθένας έχει τις δικές του εμπειρίες, και δεν μένει να πάρω ένα ποδήλατο να αποκτήσω κι εγώ μία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι ενα ελαφρυ και καλοστημενο ποδηλατο, θα το απολαυσεις.

Στην αρχη να ξερεις οτι αν δεν εισαι μαθημενος, η σελα δε θα σε βολευει καθολου.

Μετα απο 2 μηνες χρησης θα τη συνηθισεις, ολες αυτες οι σελες ετσι ειναι. Μην εχεις στο μυαλο σου τη σελα απο το ποδηλατο του παππου με τις σουστες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκίνησα μια μινι αναζήτηση στο ιντερνετ σε διαφορα φορουμ στα οποία επικρατούσε μια κατάσταση mac vs pc.

Το ένα ξεκινούσε με ''γνώμες στα ktm'' να καταλήξει πως τα ktm ειναι παντελώς άχρηστα, πάρτε όλοι ideal. Ψάχνω λοιπόν ''γνώμες για ideal'' και βρισκω άλλο τοπικ στο οποίο τα ideal βγήκαν άχρηστα και καταλήξαμε πως ο Χριστός κάνει βόλτες με specialized. Ε λέω εδώ είμαστε. Ψάχνω λοιπόν για αυτήν την μάρκα για να βρω άλλο τόπικ στο οποίο... ... κ.ο.κ

 

Οπότε κατάλαβα ότι λίγο πολύ ο καθένας έχει τις δικές του εμπειρίες, και δεν μένει να πάρω ένα ποδήλατο να αποκτήσω κι εγώ μία.

ξέχασα τα εμοτικονς :-D

πλακιτσα κ ετσι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκίνησα μια μινι αναζήτηση στο ιντερνετ σε διαφορα φορουμ στα οποία επικρατούσε μια κατάσταση mac vs pc.

Το ένα ξεκινούσε με ''γνώμες στα ktm'' να καταλήξει πως τα ktm ειναι παντελώς άχρηστα, πάρτε όλοι ideal. Ψάχνω λοιπόν ''γνώμες για ideal'' και βρισκω άλλο τοπικ στο οποίο τα ideal βγήκαν άχρηστα και καταλήξαμε πως ο Χριστός κάνει βόλτες με specialized. Ε λέω εδώ είμαστε. Ψάχνω λοιπόν για αυτήν την μάρκα για να βρω άλλο τόπικ στο οποίο... ... κ.ο.κ

 

Οπότε κατάλαβα ότι λίγο πολύ ο καθένας έχει τις δικές του εμπειρίες, και δεν μένει να πάρω ένα ποδήλατο να αποκτήσω κι εγώ μία.

 

δες και αυτο Link

πολυ καλη τιμη,υδραυλικα δισκοφρενα (καμια σχεση με τα απλα) και καλυτερο συνολικα απο το κτμ.

αναρτηση δε χρειαζεται κατα τη γνωμη μου αφου μονο για μοστρα τοποθετειται σε τετοια ποδηλατα,αυξανοντας και το βαρος τους κατα πολυ.

Γενικα ισχυει οσο ελαφρυτερο τοσο καλυτερο.

 

Α και ξεχασα παρε το νουμερο σου ετσι μη παρεις οτι τους εχει ξεμεινει στην αποθηκη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δες και αυτο Link

πολυ καλη τιμη,υδραυλικα δισκοφρενα (καμια σχεση με τα απλα) και καλυτερο συνολικα απο το κτμ.

αναρτηση δε χρειαζεται κατα τη γνωμη μου αφου μονο για μοστρα τοποθετειται σε τετοια ποδηλατα,αυξανοντας και το βαρος τους κατα πολυ.

Γενικα ισχυει οσο ελαφρυτερο τοσο καλυτερο.

 

Α και ξεχασα παρε το νουμερο σου ετσι μη παρεις οτι τους εχει ξεμεινει στην αποθηκη!

 

WOW. 200 ευρώ παραπάνω απο μια τιμή που ήδη την έφτασα στα όρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα ήθελα πληροφορίες για το εν λόγο ποδήλατο

φτιάχνουν ακόμα , έστω για διακοσμητικά και αν ναι ,απο που μπορώ να το προμηθευτώ?

 

1215447755_hi-wheel-bike.jpg

 

τσεκαρε εδω φιλε http://www.car.gr/classifieds/bicycles/view/2319746/ :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...